Porażka KP KSZO 1929 w Centralnej Lidze Juniorów Starszych

Rafał Soboń
Cracovia - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Szymczak 36 min., 2:0 Bartłomiej Tymoszczuk 83, 3:0 Dawid Surma 90+5.

KSZO: Dulny - Baran, Nowakowski, Niziołek, Piątkowski - Stawiarski, Wochniak, Szewczyk, Mikosa (52. Stefański) - Łokieć (76. Lipka), Madej.

Okres przygotowawczy przed startem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Starszych był w Ostrowcu bardzo krótki. Dodatkowo, w tym czasie doszło do połączenia klubów zajmujących się piłką seniorską i młodzieżową, doszło do zmiany zarządu. Do inauguracyjnego meczu z Cracovią ostrowczanie podeszli więc niemal z marszu. Dla wielu zawodników był to debiut w tej klasie rozgrywkowej, dlatego też początek był ostrożny w ich wykonaniu. Nie udało się jednak ustrzec błędu w 36 minucie, kiedy to wybitą na 18 metr piłkę przejął Marcin Szymczak i pokonał Patryka Dulnego. Cracovia, choć długo operowała piłką, miała jednak problem z przedostaniem się pod bramkę KSZO, który na drugą połowę wyszedł szukać punktów. Zaryzykował i Damian Szewczyk miał wyśmienitą sytuację, by wyrównać, niestety - spudłował. W końcówce, Cracovia zdobyła dwie bramki. Trzecia - w doliczonym czasie gry - była efektem otworzenia się gości, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć choćby honorowe trafienie.