Kędzierski i Buchowski z medalem siatkarskiej Ligi Europejskiej

(SAW)
Michał Kędzierski.
Brązowy medal wywalczyła reprezentacja polskich siatkarzy uczestnicząca w Final Four Ligi Europejskiej. W drużynie tej grało dwóch zawodników Effectora Kielce - rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Adrian Buchowski.

Finałowy turniej odbył się w Wałbrzychu. Polacy najpierw przegrali mecz ze Słowenią o wejście do finału 0:3, a w meczu o trzecie miejsce wygrali z Estonią 3:0.

W pojedynku ze Słoweńcami obaj kieleccy siatkarze byli rezerwowymi, choć pojawili się na parkiecie. W meczu o trzecie miejsce obaj zaczęli natomiast w podstawowym składzie a Buchowski był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny (15 punktów), kapitalnie prezentował się także w przyjęciu (85 procent dokładnego odbioru).

W Lidze Europejskiej grała drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Kowala, będąca bezpośrednim zapleczem pierwszej reprezentacji Polski, którą prowadzi trener Stephane Antiga.

Złoty medal Ligi Europejskiej zdobyła Słowenia, pokonując w finale wałbrzyskiego turnieju Macedonię 3:0.
Półfinał. Polska - Słowenia 0:3 (15:25, 21:25, 21:25)

Polska: Pająk 1, Bołądź 4, Śliwka 7, Bednorz 2, Dryja 3, J. Nowakowski 6, Wojtaszek (libero) oraz Kędzierski, Buchowski 5, Grzechnik 2 Romać 6.

O trzecie miejsce. Polska - Estonia 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)
Polska: Kędzierski, Romać 16, Buchowski 15, Bednorz 4, Grzechnik 7, J.Nowakowski 7, Wojtaszek (libero) oraz Śliwka 9, Ferens.