KSZO 1929 Ostrowiec wygrał z Podhalem Nowy Targ

Rafał Soboń
KP KSZO 1929 wygrał trzeci mecz z rzędu i bez straty bramki przewodzi tabeli III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Podhale Nowy Targ - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:0)

Bramki: Kamil Dziadowicz 48 i 55 min.

Podhale: Różalski - Basta (87. R. Antolak), Mikołajczyk, Urbański, Bobak - Komorek, Lizak, Jandura (59. Borowicz), Duda (58. Waksmundzki) - Kurowski (65. Fałowski), Pająk.

KSZO: Wierzgacz - Stachurski, Grunt, Łatkowski, Persona, Bełczowski, Mikołajek (87. Wójtowicz), Mianowany (67. Mężyk), Nogaj, Czajkowski (75. Jamróz), Dziadowicz (62. Kapsa)

Kartki: Łatkowski, Jamróz (KSZO). Widzów: 500. Sędziowała: Angelika Kuryło.

Mecz z Podhalem był meczem na szczycie tej kolejki, bowiem spotkały się w nim dwa z trzech zespołów, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Pierwsza połowa ze strony KSZO rozegrana była jeszcze bez błysku, jednak gdy goście przywykli już do sztucznej murawy, pokazali efektowny i efektywny futbol. W 48 minucie dośrodkowanie Tomasza Persony uderzeniem głową pod poprzeczkę wykończył Kamil Dziadowicz. Zaledwie siedem minut później drugi ze skrajnych obrońców, Michał Stachurski ponownie dograł do Dziadowicza na 17 metr, a ten uderzył z woleja z pierwszej piłki, podwyższając na 2:0. Gospodarze najlepszą okazję do strzelania gola mieli przy stanie 0:1, jednak ofiarną interwencją popisał się kapitan KSZO Michał Stachurski, który wybił piłkę z linii bramkowej. Tym samym KSZO 1929 to jedyny zespół w III lidze, który po trzech kolejkach nie stracił jeszcze bramki.

Tadeusz Krawiec, trener KSZO 1929: Rywal był naprawdę wymagający. Dodatkowo, graliśmy na sztucznej nawierzchni, jednak moi zawodnicy szybko się przestawili i dostosowali. Druga połowa w naszym wykonaniu naprawdę była bardzo dobra, dodatkowo okraszona dwoma pięknymi bramkami. Wygraliśmy bez straty gola, co zawdzięczamy ofiarnej grze obrońców. Jesteśmy zadowoleni, bo chyba mało kto spodziewał się takiego startu sezonu.