Korona II Kielce przegrała z Unią Tarnów (WIDEO, zdjęcia)

(SAW)
W ataku na bramę Unii Tarnów Adam Zawierucha z Korony II Kielce.
W ataku na bramę Unii Tarnów Adam Zawierucha z Korony II Kielce. Sławomir Stachura
Piłkarze rezerw Korony Kielce kiepsko wypadli w pierwszym meczu w tym sezonie na własnym boisku. Przegrali z Unią Tarnów 0:1, tracąc gola w ostatniej akcji meczu.
Korona II Kielce - Unia Tarnów 0:1

Korona II Kielce - Unia Tarnów 0:1 (0:0)

Bramka: Artur Biały 90+2

Korona II: Łodej 5 - Jasiak 4 (46. Dziubek4 ), Wrześniewski 5, Bednarski 5, Korcz 5 (73. P. Paprocki 2) - Matulka 5, Kwiecień 4 (46. Stachura 2), Załęcki 4, Kobryń 4 - A. Paprocki 5 -- Zawierucha 4 (64. Słaby 4)

Unia: Dybowski - Pawlak, Bartkowski, Witek, Węgrzyn - Zawrzykraj (57. Biały), Wszosek (78. Nowak), Tyl, Popiela (67. Kazik), F. Wójcik - Drozdowicz

Kartki: żółte: Kwiecień (Korona), Węgrzyn, Drozdowicz (Unia). Sędziował: Mateusz Łosiak (Skarżysko-Kamienna). Widzów: 200.

Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale gdy sędzia szykował się już właściwie do zakończenia meczu, brzemienną w skutkach stratę zanotował w środku Michał Stachura. Goście odebrali mu piłkę, dobre podanie dostał Artur Biały i strzałem przy słupku pokonał dobrze broniącego Gabriela Łodeja. Była to ostatnia akcja spotkania i gospodarze schodzili z boiska niepocieszeni. Ale też trzeba przyznać, że gol dla Unii, który padł w doliczonym czasie, wisiał w powietrzu już wcześniej. Goście byli groźniejsi pod bramką rywala i stworzyli sobie kilka okazji. Grająca ospale i w jednym tempie Korona radziła sobie natomiast słabo, choć gdyby nie ta głupia strata w środku pola, mecz pewnie zakończyłby się remisem.

Pierwsza połowa była bardzo przeciętna, a Korona właściwie tylko raz zagroziła bramce Unii, gdy w 12 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Kamil Matulka, ale nie udało mu się pokonać Karola Dybowskiego.

Unia groźniej zaatakowała przed przerwą, a w 49 minucie tylko bardzo dobra interwencja Gabriela Łodeja po uderzeniu Pawła Węgrzyna, zapobiegła utracie gola. Tarnowianie częściej gościli pod bramką Korony i w 70 okazję miał Artur Biały, ale obrońcy Korony zdołali zablokować piłkę. W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Matulka, jego rajd zatrzymał jednak Robert Witek. Goście mieli jeszcze dobrą okazję w 78 minucie, ale piłka po uderzeniu Filipa Wójcika z 14 metrów poszybowała nad spojeniem słupka z poprzeczką. Korona ograniczała się w tym czasie do nielicznych kontr, zbyt często gubiła jednak piłkę w środku pola. Taką stratę zanotowała właśnie w doliczonym czasie gry i została za to ukarana w ostatniej akcji meczu.

- Pomogliśmy Unii w stworzeniu bramkowej sytuacji po ewidentnym błędzie naszych pomocników i obrońców. Mecz był w sumie na remis, bo drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji bramkowych. Ale, niestety, trzeba uczyć się na błędach. Drużyna musi wyciągnąć wnioski z tego meczu - podsumował spotkanie Cezary Ruszkowski, trener Korony II.