Klasa okręgowa. Relacje z weekendowych meczów

Kamil Markiewicz [email protected], Paweł Kotwica, Piotr Stańczak
Adam Imiela (z prawej) zdobył dla Granatu Skarżysko pierwszego gola w pojedynku z Wisłą. Piotr Stańczak
Szczegóły weekendowych spotkań klasy okręgowej.

Karol Józefowski, trener Zieleni:

- W tej kolejce obyło się bez większych sensacji. Małym zaskoczeniem jest wysokie zwycięstwo Grodu Ćmińsk w Miedzianej Górze nad Wichrem. Sądziłem, że Zenit Chmielnik upora się na własnym boisku z Polanami Pierzchnica. Ponadto uważałem, że pewną wygraną odniesie GKS Nowiny. Okazuje się, że zespół z Kunowa jest bardzo solidny i będzie urywał na własnym obiekcie punkty innym, teoretycznie mocniejszym zespołom.

PIAST STOPNICA - ORLICZ SUCHEDNIÓW 2:0 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Charyga 51, Jakub Sady 85.

Piast: Piotrowski - Mius, Guła, Rogoziński, Kumor (88. Majka) - A. Charyga, Sztuk (72. Fortuna), Judasz, R. Charyga - Segda (46. Pisarski), Jabłoński (65. Sady).

Orlicz: Ścisłowicz - Grudniewski (60. Jackowski), Górecki, Bator (72. Sikora), Nowak - Tuśnio (76. Obara), Rzeszowski, Gryz, Świtowski - Słoń, Moskal (53. Notzel).

Sędziował: Szymon Ubożak.

- Pierwsza połowa była niemrawa w naszym wykonaniu. Gra toczyła się głównie w środku pola. Tuż po zmianie stron Arkadiusz Charyga ładnym strzałem dał nam prowadzenie. Okazje do podwyższenia mieli Dawid Kumor, Charyga. Wynik ustalił Jakub Sady, popisując się celnym uderzeniem z około 16 metrów - opowiadał trener Piasta Grzegorz Tomecki.

Orlicz poniósł drugą porażkę z rzędu, znów nie zdobywając bramki. - W pierwszym kwadransie "setki" mieli Krzysztof Rzeszowski i Łukasz Tuśnio, ale ich nie wykorzystali. Potem okazję zmarnował Mirosław Słoń - powiedział szkoleniowiec "Orłów" Jarosław Mosiołek.

GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA - WISŁA NOWY KORCZYN 3:0 (2:0)

Bramki: Adam Imiela 26, Robert Orlikowski 38 z karnego, Krzysztof Chatys 89.

Granat: Michalski - Musiał, Styczyński, Chatys, Piętak - Głuszek (75. Rogoziński), Orlikowski (86. D. Płusa), Imiela (84. Witkowski), Lisowski (46. Strzębski) - Zygmunt, Grzejszczyk.

Wisła: Borczuch - Taler, Parlak, Ciekalski, Piotrowski - Gadawski, Kisiewicz, Wesołowski (46. Zając), Tomal - Krzemiński, Starościak (46. Jaroszek).

Sędziował: Marcin Szrek.

KOPRZYWIANKA KOPRZYWNICA - ORLĘTA KIELCE 2:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Pyszczek 39, 68.

Koprzywianka: Chamioło - Drzazga, K. Pyszczek, Jarosz, Piątkowski (67. Nasternak) - Witkowski (85. Nowicki), Nowak, Materkowski (80. Pruś), Pawlik - Bryła, Ł. Pyszczek (89. Bednarek).

Orlęta: Żyła - Szczepański, Wróblewski, Bandura, Gołąbek - Wilczyński (80. Sala), Nawara (40. Ołubek), Kołodziejczyk, Tutaj - Czerwiński, Gładysz (75. Skuza).

Sędziował: Mariusz Kandyba.

MORAVIA MORAWICA - ZIELEŃ ŻELISŁAWICE-SECEMIN 5:2 (1:1)

Bramki: Wojciech Młynarczyk 43, 58, Karol Gilewski 68, Łukasz Zawadzki 78, Artur Szewczyk 80 - Paweł Nidziński 6, 85.

Moravia: : P. Kubicki - B. Młynarczyk (85. Miszczyk), Stalmasiński, Radomski (63. Szewczyk), M. Zawadzki - W. Młynarczyk (75. Jasiński), K. Kubicki, Gilewski, Ł. Zawadzki - B. Bęben, Pietrzyk (63. Chlebowski).

Zieleń: : Kowalski - Słomiński, Hart, M. Fira (80. Bukowski), W. Nidziński - P. Nidziński, Piekacz, A. Fira (75. K. Nidziński), Sikorski (80. Bartyzel) - T. Fira, Miernik.

Sędziował: Marek Śliwa.

SPARTA DWIKOZY - STAR STARACHOWICE 3:4 (2:1)

Bramki: Paweł Bidas 16, Patryk Marzec 33, Łukasz Koryciński 90+4 z karnego - Mariusz Fabiań-ski 20, 81 z karnego, Piotr Bies 60, Damian Sen-derowski 71.

Sparta: Ziętek - Krasoń (87. K. Lebida), Mortka (76. Kaczmarski), Koryciński, Latański - P. Kilja-ński, Kubicki, Cecuła (86. Brzeziński), M. Lebida (75. Kiliański) - Marzec, Bidas.

Star: Kiełek - Spadło, Senderowski, Dudek, Drabik (60. Konieczny) - Rafalski, Kosztowniak, Fa-biański, amdejski (46. Bies) - Chodniewicz (85. Świat), Sęga (11. Zięba).

W 10 minucie Bartosz Sęga pod polem karnym Staru zderzył się głową z rywalem i na chwilę stracił przytomność. Mecz został przerwany na 20 minut, a piłkarza gości odwieziono do szpitala, gdzie stwierdzono wstrząs mózgu. Sparta mogła prowadzić do przerwy 3:1, ale Maciej Kiełek obronił rzut karny. Po przerwie dominował już Star.

WICHER MIEDZIANA GÓRA - GRÓD ĆMIŃSK 0:4 (0:2)

Bramki: Mateusz Wieczorek 11, Bartosz Szkil 29, 80, Marcin Pietrow 86.

Wicher: Żak - Tybinkowski, Socha, D. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk - Budzowski, K. Piwowarczyk, Pańtak, Chyb (60. Czyż), Foderowicz (66. Sikora), Makowski.

Gród: Krumplewski - Jarząb (70. Pietronik), Arczewski, Trojan, Adach - Kuliński (85. Pietrow), Polakowski (58. Nadolnik), T. Frączyk, K. Frączyk - Wieczorek (84. Stolarski), Szkil.

Sędziował: Sławomir Skalski.

- Wynik bardzo dobry, gra mniej dobra. Ważne, że wygraliśmy pierwsze derby w okręgówce - mówił trener gości, Mariusz Arczewski.

STAL KUNÓW - GKS NOWINY 0:0

Stal: Kania - Szafirowski, Ćwiek, Haraźny, Molenda (55. Ronduda) - Ostrowski, Kowalski, Kwapisz (16. Kostrzewa, 70. Spyra), Cholewiński (80. Rynio) - Dynarek, Koterbski.

GKS: Mech - Markowski, Ślefarski, Cichoń, Tacij - Gągorowski, Góral (63. Solnica), Łyczek (46. Kasprzyk), Szewczyk - Staszewski (75. Paździor), Piotrowicz.

Sędziował: Krzysztof Dywan.

ZENIT CHMIELNIK - POLANIE MUSZKIETER PIERZCHNICA 2:2 (2:1)

Bramki: Marciński 10, Marcin Piotrowski 39 - Daniel Benigiuer 15, 68.

Zenit: Simkiewicz - Wołczyk, Rechowicz (30. Olszewski), Pawłowski, Kwiecień - Marciński, Dyl, Szczukiewicz (49. Bracisiewicz), Piotrowski - K. Ślusarczyk (60. Kołdra), Kosiór.

Polanie Muszkieter: Czechowski - Klimek, Skrzypek, Pietrzyk, Kraj - Dziewięcki (46. Marczakowski), Kwaśniewski, Kmiecik, Gwarek (N. Benigier) - Majewski, D. Benigier.
Sędziował: Marcin Jarmuda.

Najlepsi strzelcy: 3 - Mateusz Kokosza (Gród), Artur Kuliński (Gród), 2 - Dominik Szewczyk (Nowiny), Dawid Sikorski (Zieleń), Dariusz Kosiór (Zenit), Piotr Grzejszczyk (Granat), Karol Gilewski (Moravia), Łukasz Zawadzki (Moravia).

W następnej kolejce, 28-30 sierpnia: Nowiny - Granat, Wisła - Zenit, Polanie Muszkieter - Koprzywianka, Gród - Stal, Star - Wicher, Orlicz - Sparta, Zieleń - Piast, Orlęta - Moravia.