Oceny piłkarzy Korony Kielce po meczu z Legią

Oceniał Sławomir Stachura
Oceny za mecz Korony z Legią. Skala 1-10, gdzie 1 oznacza grę beznadziejną, 5 - średnią, a 10 - rewelacyjną. Zdobyta bramka podwyższa ocenę o 1 .

ZBIGNIEW MAŁKOWSKI - nota 7,5
Bronił pewnie i zdecydowanie i nie faulował Węgra Nemanja Nikolicia, po którym sędzia podyktował rzut karny. Wyczuł intencje Węgra przy rzucie karnym, ale strzał był zbyt silny.

VLADILSAVS GABOVS - 8
Bardzo dobry mecz Łotysza, chyba najlepszy od początku jego gry w Koronie. Nie mylił się w obronie, był też bardzo groźny w akcjach zaczepnych kieleckiej drużyny.

PIOTR MALARCZYK - 8
Wypada tylko mieć nadzieję,że Piotrek zostanie jednak w Koronie, bo z nim defensywa kielczan to prawdziwy monolit. Znów rozegrał bardzo dobry mecz.

RADEK DEJMEK - 7,5
Wspólnie z Piotrkiem świetnie kasowali akcje Legii i dawali spokój zespołowi. Radek miał kilka świetnych odbiorów, dobrze też ustawiał się na boisku.

KAMIL SYLWESTRZAK - 8
Dobra asysta Kamila dająca prowadzenie Koronie. W 20 minucie skasował też bardzo groźną akcję gospodarzy, uprzedając Nikolicia. To był świetny mecz Kamila pod każdym względem.

ALEKSANDRS FERTOVS - 7
Zagrał dużo lepiej niż z Cracovią, nie dał się stłamsić rywalom w środku pola i miał wiele dobrych odbiorów. Dobrze wspomagał też obydwu środkowych obrońców.

VLASTIMIR JOVANOVIĆ - 7,5
To był ten "Jova", którego chcielibyśmy zawsze oglądać. Bardzo dobrze z Fertovsem zabezpieczyli środek pola i mocna przecież druga linia Legii nie potrafiła tam zdobyć przewagi.

TOMASZ ZAJĄC - 6,5
Miał kilka bardzo dynamicnzych wejść, zainicjował też akcję, która w 2 minucie dała prowadzenie Koronie. To kolejny mecz, w którym udowodnił przydatność do Korony.

MARCIN CEBULA - 7
Dobrze radził sobie z legionistami, nie bał się dryblować i robił użytek ze swojej dobrej techniki. Było mu łatwiej, bo świetną robotę z tyłu robili Javanović i Fertovs.

ŁUKASZ SIERPINA - 7
Dostał szansę od trenera Brosza i ją wykorzystał. Był aktywny, zarówno w atakowaniu bramki Legii, wspierał też Sylwe-strzaka w defensywie. Miał piłkę meczową w 90 minucie.

PRZEMYSŁAW TRYTKO - 7
Bardzo dobrze zaczął mecz, dając prowadzenie Koronie już w drugiej minucie. W kilku innych akcjach też potrafił utrzymać się przy piłce i oddać piłkę dokładnie do kolegi.

NABIL AANKOUR - 5,5
Wszedł na boisko i miał wspomóc Koronę zarówno w atakach, jak i w dłuższym utrzymaniu się przy piłce. Nie było najgorzej, ale Nabil wciąż nie wykorzystuje swoich możliwości.

MICHAŁ PRZYBYŁA - 7
Tym razem jako zmiennik. W ostatnich sekundach meczu dopiął swego. Ośmieszył Rzeźniczaka i choć miał trudną pozycję potrafił pokonać bramkarza. To jego czwarty gol w ekstraklasie!

PAWEŁ SOBOLEWSKI - 5,5
Miał być jokerem i pociągnąć zespół, gdy już rywal jest zmęczony. Nie za wiele z tego wyszło, bo jokerem był Przybyła. Ale też Paweł ma wkład w to, że Korona ograła Legię.