Triathloniści Akweduktu startowali w Kozienicach

(SAW)
archiwum organizatora
Zawodnicy Akweduktu Kielce startowali ostatnio Festiwalu Triathlonowym w Kozienicach. Zajmowali tam czołowe lokaty.

Najpierw odbyły się zawody aquathlonu na dystansie 200m pływanie 1km bieg, w których Eryk Szcześniak zwyciężył w kategorii młodzików. Potem do startu ruszyli kobiety, mężczyźni i sztafety w triathlonie. Na dystansie sprinterskim (750 m pływanie, 20 km jazda na rowerze i 5 km bieg) Wiktoria Zawolik była piąta w kategorii open i druga w juniorkach, Ania Ramian w tej samej kategorii była trzecia.

Z kolei Dominik Szymanowski był czwarty w kategorii open, Wojtek Chrzęszczyk piąty w kategorii open i zwyciężył w juniorach, Karol Gajewski drugi w juniorach. W juniorach młodszych zwyciężył Mateusz Błaszczyk a Maciek Kwietniewski był drugi.

Kielecka sztafeta pod nazwą Second Breath w składzie z trenerem Grzegorzem Kożuchowskim (pływanie), Piotrkiem Kosylem (jazda na rowerze) i Łukaszem Siołkiem (biegu) zdominowała rywalizację wygrywając z ponad 4-minutową przewagą.