Dwie tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg nie przebrnęły eliminacji grupowych Międzynarodowych Mistrzostw Czech

(PISZ)
Mimo bardzo dobrej gry Kindze Staefańskiej nie udało się pokonać Ukrainki Tatiany Bilenko. Grzegorz Lipiec
Tak Kinga Stefańska jak i Natalia Partyka zajęły w swoich grupach eliminacyjnych drugie miejsca. Kinga przegrała z Ukrainką Natalią Bilenko 3:4 (11:13, 13:11, 7:11, 8:11, 11:9, 14:12, 5:11).

Kapitan tarnobrzeskiego zespołu walczyła dzielnie. Po czterech setach Ukrainka wygrywała 3:1, ale Stefańska zdołała wygrać kolejne dwie partie doprowadzając do remisu 3:3. W decydującym siódmym secie więcej szczęścia miała Ukrainka, zdobywając punkty w niezwykle szczęśliwych okolicznościach. Piłeczka kilkukrotnie trafiała w kant stołu Polki.

- Kinga zagrała świetnie i była bliska pokonania rywalki, która w minionych sezonach wygrywała z naszymi najlepszymi zawodniczkami Li Qian oraz Han Ying. Mimo porażki jestem zadowolony z jej gry - stwierdził trener Zbigniew Nęcek.

Druga z zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Natalia Partyka zmierzyła się z reprezentantką Hiszpanii Marią Xiao. Hiszpanka nie dała żadnych szans Natalii wygrywając z nią 4:0 (11:6, 11:9, 11:7, 11:6).

W piątek rozpoczyna się w Ołomuńcu turniej główny, w których zagrają dwie zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Li Qian oraz Han Ying. Partyka, Qian oraz Ying grać będą ze swymi partnerkami w turnieju deblowym.