Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2015. Anita Włodarczyk mistrzynią świata! Rozbiła rywalki w Pekinie

(SAW)
Anita Włodarczyk fetuje złoty medal w Pekinie.
Anita Włodarczyk fetuje złoty medal w Pekinie. Polskapress
W kapitalnym stylu złoty medal w rzucie młotem wywalczyła w czwartek Anita Włodarczyk na mistrzostwach świata w Pekinie. Polka pobiła rekord mistrzostw świata wynikiem 80,85 metra. Jako jedyna przekroczyła w Pekinie granicę 80 metrów.

Anita to rekordzista świata wyprzedzająca obecnie konkurentki w tej dyscyplinie o epokę. Przypomnijmy, że 1 sierpnia tego roku w Cetniewie podczas Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej Włodarczyk pobiła rekord świata wynikiem 81,08 m, stając się pierwszą kobietą, która przekroczyła granicę 80 m. W czwartek w Pekinie zmiażdżyła wręcz rywalki, gdyż druga w konkursie Chinka Wenxiu Zhang uzyskała 76,33 metra, a trzecia Francuzka Alexandra Tavernier - 74,02. Anita była faworytką konkursu i nie zawiodła.

Włodarczyk wywalczyła dla Polski szósty medal w tych mistrzostwach. Wcześniej złoty zdobył Paweł Fajdek (rzut młotem), srebrny Adam Kszczot (bieg na 800 metrów) i brązowe Wojciech Nowicki (rzut młotem), Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek (obaj skok o tyczce).

Na zakończenie 6. dnia mistrzostw odbył się bieg na 200 metrów. W wielkim stylu wygrał Jamajczyk Usain Bolt z najlepszym w tym sezonie wynikiem 19,55 sekundy. To dla niego drugie złoto w tych mistrzostwach, gdyż był także najlepszy w finale biegu na 100 metrów.