Zieleń Żelisławice zagra z Piastem Stopnica

(kar)
Kamil Markiewicz
W niedzielę pierwszej porażki w klasie okręgowej doznała Zieleń Żelisławice-Secemin. Nasza drużyna uległa na wyjeździe Moravii Morawica aż 2:5. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Nasza drużyna prowadziła od 6 minuty po golu Pawła Nidzińskiego. Gospodarze doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą. W 43 minucie bramkę zdobył Wojciech Młynarczyk. Po przerwie Moravia się rozstrzelała.

W 58 minucie do bramki trafił ponownie Wojciech Młynarczyk, w 68 minucie gola strzelił Karol Gilewski, w 78 Łukasz Zawadzki, a w 80 Artur Szewczyk. Pawłowi Nidzińskiemu także udało się po raz drugi trafić do bramki rywala. Zrobił to w 85 minucie. - Przeciwnik prezentował się zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrał. Dzielnie się broniliśmy do 57 minuty. Wtedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Fira. Grając w dziesiątkę nie daliśmy rady bardzo dobrze dysponowanemu zespołowi z Morawicy - powiedział Karol Józefowski, szkoleniowiec Zieleni.

W niedzielę, o godzinie 17, Zieleń podejmować będzie na własnym boisku Piasta Stopnica. Nasz rywal w minionej kolejce pokonał u siebie Orlicza Suchedniów 2:0. Wcześniej uległ na wyjeździe Starowi Starachowice 0:1.

W niedzielnym pojedynku trener Karol Józefowski będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. - W meczu z Piastem będziemy chcieli się zrehabilitować za porażkę w Morawicy. Mamy w tym sezonie na koncie remis i porażkę, więc teraz czas na zwycięstwo - podkreślił trener zespołu z Żelisławic.