Nieudana inauguracja A-klasowców z powiatu kazimierskiego

Kamil Markiewicz [email protected]
Jan Zachariasz, który przeszedł z LZS Czarnocin do Jawornika Gorzków, w inauguracyjnym spotkaniu z LZS Samborzec strzelił gola. www.czarnocin.futbolowo.pl
Oba nasze zespoły z drugiej grupy klasy A Jawornik Gorzków i Nidzica Dobie-sławice, rozpoczęły nowy sezon od porażek.

Beniaminek rozgrywek z Gorz-kowa zmierzył się na własny boisku ze spadkowiczem z klasy okręgowej LZS Samborzec. Rywal okazał się z byt silny dla debiutującego w lidze Jawornika, który uległ LZS aż 2:6. Do przerwy ekipa z Gorzkowa przegrywała już 0:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jan Zachariasz oraz Krzysztof Witek.

- Było to wymagający rywal, lepszy piłkarsko, bardzo doświadczony. Przeciwnikowi wychodziło wszystko. My stremowaliśmy się pierwszym występem w A-klasie, przez to popełniliśmy dużo prostych błędów - mówił Paweł Radziszewski, trener Jawornika.

Nieudanie rozgrywki rozpoczęła również Nidzica Dobie-sławice, która w tym sezonie prowadzona jest przez nowego szkoleniowca Adama Idzika. Nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Basztą Rytwiany 2:4. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Gole dla Nidzicy strzelili Krystian Zuwała i Bartosz Jesionka. - Bardzo szybko straciliśmy trzy bramki i później grało nam się bardzo ciężko. Na drugą połowę wyszliśmy bojowo nastawieni. Niestety gospodarze strzelili czwartego gola. Mieliśmy dużo sytuacji, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach w obronie - mówił Adam Idziak.

W niedzielę, o godzinie 15, nasze zespoły rozegrają mecze drugiej kolejki. Nidzica zmierzy się na boisku w Kazimierzy Wielkiej z Agricolą Łoniów, natomiast Jawornik zagra na wyjeździe ze Zrywem Zbigniewice. Rywale naszych drużyn w pierwszej kolejce odniosły zwycięstwa. Zespół z Łoniowa pokonał u siebie OKS Opatów 4:2, ekipa ze Zbigniewic wygrała na wyjeździe z beniaminkiem UKS Baćkowice 2:0.
- Kilku zawodników narzeka na drobne urazy, ale mam nadzieje, że wszyscy dojdą do siebie do niedzieli. Będziemy walczyć o pierwsze ligowe punkty - powiedział szkoleniowiec Nidzicy.

- Ciężko powiedzieć mi coś o przeciwniku. Wygrał pierwszy mecz z innym beniaminkiem. Musimy zagrać mądrzej. Będziemy chcieli powalczyć o pierwsze punkty w tym sezonie - mówił trener Jawornika.

Nidzica zagra w niedzielę, w optymalnym składzie. W Jaworniku z powodu urazów może zabraknąć obrońców Marcina Szlembarskiego i Łukasza Kapusty.