Roksana Dargiel ze Skarżyska mistrzynią Europy w kickboxingu

Piotr STAŃCZAK, [email protected]
Skarżyszczanka Roksana Dargiel zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorek!
Skarżyszczanka Roksana Dargiel zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorek! Piotr Stańczak
Roksana Dargiel z Uczniowskiego Klubu Sportowego Relaks Skarżysko-Kamienna została mistrzynią Europy juniorek w kickboxingu w formule K-1.

Turniej zakończył się dziś w San Sebastian w Hiszpanii. Skarżyszczanka rywalizowała w kategorii wagowej do 52 kilogramów. Miała wolny los i automatycznie zakwalifikowała się do finału. Tu zmierzyła się ze swą rodaczką, Joanną Rybińską z Legionu Głogów. Bezdyskusyjnie pokonała ją na punkty 3:0.

- Rywalka naszej zawodniczki to wielokrotna mistrzyni Polski i uczestniczka mistrzostw świata. Jest leworęczna, ale to nie sprawiało Roksanie problemu w ringu. Dargiel odniosła życiowy sukces, była to w ogóle pierwsza jej walka w kategorii juniorek, jeszcze wiosną biła się z juniorkami młodszymi - wspominał Piotr Lubecki, klubowy trener Roksany z UKS Relaks.

Druga ze skarżyszczanek, startujących w Hiszpanii, Anna Płusa walczyła w kat. do 56 kg. Odpadła w ćwierćfinale po porażce z Portugalką Aną Oliveirą 1:2 na punkty. Nasze reprezentantki wrócą do kraju w niedzielę. Obie dziewczyny na co dzień uczą się w III liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica w Skarżysku.