KSZO 1929 Ostrowiec zremisował z Wisłą II Kraków

Rafał Soboń
Rafał Soboń
KSZO 1929 Ostrowiec zremisował z Wisłą II Kraków w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Wisła II Kraków - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

KSZO: Wierzgacz - Grunt, Nowik, Łatkowski, Persona - Bełczowski (61. Mężyk), Mikołajek, Mianowany (61. Kapsa), Nogaj (90. Zimoląg) - Czajkowski, Jamróz (61. Dziadowicz).

Widzów: bez udziału publiczności. Sędziowała: Angelika Kuryło.

Żółte kartki: Buchalik (Wisła).

Spotkanie w Myślenicach z animuszem rozpoczęli goście. W 4 minucie głową uderzał Klaudiusz Łatkowski, cztery minuty później Paweł Czajkowski. W 8 minucie po raz pierwszy wiślacy dośrodkowali w pole karne KSZO, jednak od tego momentu to oni byli groźniejsi. W 18 minucie strzał pod poprzeczkę wypiąstkował Wierzgacz. Między 30 a 31 minutą, dwukrotnie: po strzałach Mordeca i Gulczyńskiego musiał wykazać się umiejętnościami. KSZO próbował grać pressingiem, efektem tego była jednak tylko żółta kartka dla Michała Buchalika, za opóźnianie gry. Tymczasem tuż przed przerwą nieporozumienie przed polem karnym KSZO nieomal nie skończyło się stratą gola, na szczęśćie Kuciak przestrzelił będąc sam na sam z Wierzgaczem.

Druga połowa również rozpoczęła się od delikatnej przewagi Wisły. W 57 minucie, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Kamil Kuczak, jednak dobijający na wślizgu zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej i choć piłka zatrzepotała w siatce, bramka nie została uznana. Po godzinie gry trener Tadeusz Krawiec zdecydował się na potrójną zmianę. W miejsce Kamila Bełczowskiego, Mateusza Mianowanego i Łukasza Jamroza, desygnował do gry Damiana Mężyka, Kamila Dziadowicza i Jakuba Kapsę. Zmiany ożywiły nieco grę KSZO, jednak żadna z akcji nie przyniosła skutku. W najlepszej sytuacji w 90 minucie znalazł się Damian Nogaj, jednak jego techniczny strzał zdołał wybić głową Piotr Żemło.

KSZO 1929 Ostrowiec po piątej kolejce pozostanie na fotelu lidera. Ostrowczanie stracili pierwsze dwa punkty, ale wciąż pozostają jedynym zespołem w lidze, który nie stracił choćby gola.