Joanna Jóźwik siódma w biegu na 800 metrów podczas mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Pekinie

/gli/
Joanna Jóźwik w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata zajęła siódme miejsce. PZLA
Wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik finałowy bieg na 800 metrów podczas mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Pekinie skończyła na siódmym miejscu.

Mistrzynią świata w biegu na 800 metrów została Marina Arżamasowa z Białorusi - 1:59.03, wicemistrzynią Kanadyjka Melissa Bishop, Joanna Jóźwik siódma z czasem 1:59.09. Mimo, że nie udało się zdobyć medalu to wychowanka Victorii Stalowa Wola może być z siebie zadowolona, bo po raz kolejny pobiegła poniżej dwóch minut. W biegu półfinałowym Jóźwik ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 1:58.35.