Spartakus Aureus wygrał z Garbarnią Kraków. Zwycięskiego gola strzelił Mojecki

(kar)
Kamil Markiewicz
Spartakus Aureus Daleszyce zwyciężył u siebie z faworytem rozgrywek Garbarnią Kraków 2:1. Zwycięskiego gola strzelił Karol Mojecki.

Spartakus Aureus Daleszyce - Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Bartosz Gębura 21 min., 1:1 Krzysztof Kalemba 35, 2:1 Karol Mojecki 80.

Spartakus Aureus: Palka 7 - Bętkowski 7, Stefański 7, Gębura 8, Kaczmarek 7 - Ostrowski 7, Skrzypek 7, Kaleta 7 (75. Stępień 1), Blicharski 7 (90. Otawski nie klas.) - Jeziorski 7 (61. Kabaniuk 2), Olearczyk 7 (67. Mojecki 4).

Garbarnia: Paździor - Borovićanin, Cygnarowicz (60. Stokłosa), Ferens (65. Ścisło), Górecki - Kalemba, Kostrubała, Masiuda (46. Piszczek), Moskal - Pietras, Siedlarz.

Kartki: żółte: Masiuda, Siedlarz, Kalemba, Borovićanin, Stokłosa (Garbarnia). Sędziował: Jacek Kubicki (Kielce). Widzów: 300.

W 21 minucie pięknym strzałem ze swojej połowy popisał się Bartosz Gębura, który widząc, że bramkarz gości jest wysunięty, postanowił go przelobować. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą goście zdołali wyrównać. Krzysztof Kalemba wykonywał rzut wolny. Futbolówka trafiła w mur i spadła ponownie pod nogi Kalemby, który za drugim razem nie pomylił się i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

W drugiej połowie gospodarze walczyli o zdobycie zwycięskiej bramki. Okazja nadarzyła się dopiero w 80 minucie. Do dograniu Kamila Blicharskiego piłkę do siatki skierował Karol Mojecki.

Spartakus Aureus miał jeszcze trzy okazje, po których mógł zdobyć bramki. Dwukrotnie po strzałach głową bramkarza gości mógł pokonać Karol Skrzypek. Golkiper z Krakowa jednak dobrze interweniował. Ponadto bramkę mógł zdobyć Jakub Olearczyk, który minął obrońców i uderzył. Niestety piłka przeleciała nad poprzeczką.

Mówi Dariusz Kozubek, Spartakus Aureus:

- Faworytem spotkania byli goście, dlatego cieszę się, że zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli. Podnieśliśmy się po dwóch porażkach, co jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że dzięki tej wygranej zawodnicy uwierzą w swoje umiejętności i w kolejnych meczach będzie to owocowało dobrymi wynikami.