Michał Bryl i Kacper Kujawiak z RCS Czarnych Radom mistrzami Europy do lat 22!

Michał Nowak [email protected]
Michał Bryl (z lewej) i Kacper Kujawiak nie mieli sobie równych na mistrzostwach Europy do lat 22, które odbyły się w Portugalii. poznan.naszemiasto.pl
Kolejny wielki sukces zawodników RCS-u Czarnych Radom! Michał Bryl i Kacper Kujawiak zdobyli w Portugalii złote medale mistrzostw Europy do lat 22 w siatkóce plażowej! W całym turnieju Polacy przegrali zaledwie jednego seta!

Duet ten rywalizację w fazie grupowej rozpoczął od zwycięstwa z parą Lukas Stranger / Benedikt Kattner z Austrii. Spotkanie było jednostronne i zakończyło się wygraną Polaków w setach do 14 i do 10. W drugim meczu Bryl i Kujawiak również byli lepsi od przeciwników. Wygrali 2:0 z holenderskim duetem Jannes van der Ham / Ruben Penninga. W meczu o pierwsze miejsce w grupie C reprezentanci Czarnych rozgromili duńską parę Kristoffer Abell / Martin Trans 2:0, w setach do 10 i do 9! Co ciekawe, Duńczycy przed tym pojedynkiem nie stracili w dwóch meczach ani jednego seta.

W drugiej rundzie Polacy zmierzyli się z Litwinami, Arnasem Rumseviciusem i Lukasem Kazdailisem. W tym pojedynku również pokazali swoją wyższość, a mecz zakończył się wynikiem 2:0 (21:13, 21:16).

W ćwierćfinale na Bryla i Kujawiaka czekali Niemcy, Niklas Rudolf i Clemens Wickler. To starcie było już bardziej zacięte, ale tego można się było spodziewać. Pierwszy set padł łupem naszych zachodnich sąsiadów (16:21), ale dwa kolejne na swoją korzyść rozstrzygnęli Polacy, którzy wygrali po tie-breaku i awansowali do strefy medalowej.

W półfinale "biało-czerwoni" zmierzyli się z mocnymi Rosjanami, Igorem Velichko i Maximem Sivolapem, którzy w ćwierćfinale wygrali z Norwegami, Christianem Sandlie Sorumem i Runarem Torsvikiem Sannarnesem. Pierwszy set starcia polsko-rosyjskiego był zacięty. Dopiero w końcówce uwidoczniła się przewaga reprezentantów RCS Czarni. Pierwszą partię świetnym skutecznym blokiem zakończył Michał Bryl i Polacy wygrali 21:17. W drugiej odsłonie rywale stawiali opór do stanu 7:7. Potem Bryl i Kujawiak zdobyli cztery oczka z rzędu i mogło się wydawać, że mają mecz pod kontrolą. Rosjanie jednak walczyli do samego końca, ale ostatecznie to "biało-czerwoni" wygrali do 19 i cały mecz 2:0 zapewniając sobie awans do wielkiego finału.

W ostatnim meczu turnieju nasza para zmierzyła się z Francuzami, Romainem Di Giantommasem i Maximem Thiercy. Polacy od samego początku narzucili przeciwnikom swój styl gry i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pierwsza partia była jeszcze dosyć wyrównana, ale w drugiej Michał Bryl i Kacper Kujawiak pokazali swoją siłę wygrywając aż do 12!

To nie pierwszy sukces duetu reprezentującego barwy Czarnych. W 2012 roku w Larnace Bryl i Kujawiak zdobyli złote medale mistrzostw świata do lat 19. Dwa lata później powtórzyli ten rezultat w kategorii do lat 21. W sierpniu 2015 roku zdobyli srebrne medale mistrzostw Polski seniorów, a teraz dołożyli do swojej kolekcji złote krążki mistrzostw Europy do lat 22