Wyniki meczów Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego (zdjęcia)

Kamil Markiewicz, Piotr Stańczak, Sławomir Stachura
Emil Madejski (w środku) odbiera gratulacje za pierwszą bramkę dla Staru Starachowice w meczu z AZS Politechniką Świętokrzyską. Sławomir Stachura
W środę, rozegrane zostały mecz drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Było kilka niespodzianek.
AZS Politechnika Świętokrzyska - Star StarachowiceMecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

ASZ Politechnika Świętokrzyska - Star Starachowice 5:2

ŁKS Łopuszno - Zieleń Żelisławice-Secemin 2:1 (1:0)

Bramki: Kamil Wijas 35, Karol Łapot 61 - Piotr Bartyzel 90+1.

ŁKS: Kopeć - Palacz (78. K. Hajduk), M. Hajduk, Sosiński, Łapot - Urbańczyk (67. Napora), Wijas, Doroszko, Niebudek (59. Gad) - Wróbel, Filipczak (75. Kumański).

- Mecz był wyrównany. Udało nam się wykorzystać dwie z wielu sytuacji podbramkowych, które mieliśmy w tym spotkaniu - mówił Jacek Piechota, trener zespołu z Łopuszna.

Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn - Zenit Chmielnik 2:2 (1:0), po dogrywce 4:2

Bramki: Sebastian Wijas 32, 117, Karol Nowek 60, Mariusz Wijas 108 - Karol Maciński 67, Kamil Ślusarczyk 68.
Sokół: Pinda (80. Piotrowski) - Plebanek, Karbownik, Poddębniak, Hajduk (75. A. Szymkiewicz) - Skupin, Nowakowski, K. Domagała, Nowek - S. Wijas, M. Wijas.

Piast Chęciny - Wisła Nowy Korczyn 1:1 (0:0), po dogrywce 1:4

Bramki: Łuksza Cieślikiewicz 90 - Wiesław Francuz 76, 95, Marcin Matuszewski 101, Damian Budera 96.

Wisła: Gruchała - Wesołowski, Gadawski, Misiewicz, Parlak - Pasternak (55. Budera), Ciekalski, Krzemiński, Starościak (61. Matuszewski) - Ofiara (63. Francuz), Dudek (46. Piotrowski).

- Piast próbował nam się przeciwstawić. Bardzo dobrze zagrał jego bramkarz. Spotkanie było pozytywne - skomentował Wiesław Francuz, grający trener Wisły.

AKS Wzdół - Gród Ćmińsk 2:4 (1:4)

Bramki: Artur Polakowski 25, Mateusz Wieczorek 30, 35, Bartosz Szkil 40 dla Grodu.

Gród: Kęcki - Frydrych, Adach, Polakowski, Brzdąk (60. Socha) - Stolarski (60. Pałka), Nadolnik, Kuliński, Głuszek (46. Pietronik) - Wieczorek (60. Arczewski), Szkil.

Gród kończył spotkanie w dziewiątkę. W 60 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dawid Adach. Natomiast w 80 minucie drugim żółtym kartonikiem ukarany został Bartosz Szkil i też musiał opuścić boisko. W 85 minucie podczas starcia z graczem gospodarzy nos złamał grający trener zespołu z Ćmińska Mariusz Arczewski. - Nasze doświadczenie pomogła nam odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu - powiedział szkoleniowiec Grodu.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Star Starachowice 2:2 (0:2), po dogrywce 5:2

Bramki: Jakub Tekiel 60, 110, Emil Lurzyński 70, 105, 115 - Emil Madejski 15, Piotr Bies 30.

Politechnika: Pacanowski - Tyzo (46. Bujak), Foks, Orzechowski, Buras (80. Pawłowski) - Pietras, Tekiel, Pedrycz, Bębacz, Salwowski (46. Lurzyński) - Kozieł (46. Kosiński).

- Zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej połowie. Po powrocie na boisko zdominowaliśmy przeciwników - mówił Artur Obarzanek, trener Politechniki.

KP KSZO 1929 II Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy) - GKS Górno 3:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Miłek 27, Kamil Wochniak 60, Tomasz Woźniak 81.

KP KSZO1929 II: Niedobit - Baran, Niziołek (46. Stawiarski), Pietrusiński, Miłek (76. Nowakowski) - Woźniak, Wochniak, Stefański, Rutkowski (46. Łokieć) - Szewczyk, Nowak (46. Ciepliński).

- Wygraliśmy zasłużenie, choć nie było to porywające widowisko. Goście zagrali ambitnie - skomentował Waldemar Domagała, szkoleniowiec ostrowieckiej drużyny.

LZS Samborzec - Koprzywianka Koprzywnica 5:2 (1:2)

Bramki: Damian Mądry 25, 67, 82, Arkadiusz Zych 75, Maciej Kiljański 88 dla LZS.

LZS: Meszek - Radzimowski (55. Sendrowicz), Trześniewski, Kanios, Kotyra (46. Serafin) - Zych (89. Kosior), Marcin Kiljański, Maciej Kiljański, Bęczkowski - Bijak (65. Gawroński), Mądry.

MSS-Klonówka Masłów - Polanie Muszkieter Pierzchnica 6:2 (1:1)

Bramki: Konrad Kozubek 7, 69, Tomasz Zarychta 47, Łukasz Kmieć 53, Cezary Zarzycki 87, Paweł Zarzycki 90+3 - Jakub Majewski 20, 68.

MSS-Klonówka: Porębski - Szlufik (46. Ł. Kupis), Kwiatkowski, H. Janyst, T. Janyst - Haba (46. P. Zarzycki), Kmieć, Zieliński, Kuzka - Zarychta, Kozubek (84. C. Zarzycki).

GKS Obrazów -Sparta Dwikozy 6:0 (3:0)

Bramki: Krystian Karasiński 20, Karol Lasek 33, 37, 57 z karnego, Paweł Meszek 75, Łukasz Mazur 80.

GKS: Zioło - Lasek, Woś, P. Zimoląg, Zając - Meszek, Białkowski, Pruś (65. Marzec), Sadok (65. Mazur) - Lipiec (55. P. Obrębski), Karasiński (55. M. Zimoląg).

Miejscowi całkowicie zdominowali przeciwnika. Sparta w drugiej połowie miała szansę na honorową bramkę, ale Maciej Lebida nie wykorzystał w 67 minucie rzutu karnego.

Zryw Zbigniewice - Piast Stopnica 1:0 (0:0)

Bramka: Piotr Kobyłecki 75.

Zryw: Kogut - Ćwiertnia, Godek, Frejlich, Bogdański (70. Adamczak) - Polit, T. Pacholczak, Lasota, Kobyłecki (80. Szmuc) - Ferens (88. Biało), Kaniewski (50. Zielonka).

- Wygraliśmy skromnie, ale zasłużenie - podsumował spotkanie krótko szkoleniowiec Zrywu Tomasz Szmuc.

Piaskowianka Piaski - GKS Nowiny 1:5 (0:3)

Bramki: Tomasz Paździor 7 z karnego, 59, Dominik Szewczyk 31, 40, Adrian Solnica 69 dla GKS.

GKS: Mech (46. Głuch) - Tacij, Ślefarski, Bujak, Król - Staszewski, Łyczek (73. Siarek), Solnica, Szewczyk - Paździor (61. Kasprzyk), Piotrowicz (61. Olejarczyk).

- Powinniśmy na dobrą stronę podwoić naszą bramkową zdobycz i wygrać jeszcze wyżej - powiedział trener gości Mariusz Ludwinek.

GLKS Fałków - Wicher Miedziana Góra 5:1 (1:0)

Bramki: Sebastian Milcarz 41, 83, Robert Baran 57, 77, 81 dla GLKS.

GLKS: B. Winckowicz - Stefanek, Karpiński, P. Winckowicz, Czechowski - Kijewski, Dam. Jurek, Daw. Jurek, Milcarz - Fornal, Baran (85. Paluch).

Goście przyjechali na mecz tylko w jedenastu. Dopóki mieli siły, dzielnie się bronili. Klasycznym hat trickiem popisał się grający trener fałkowian Robert Baran. Co ciekawe, wszystkie gole zdobywał po strzałach głową!

Świt Ćmielów - Stal Kunów 2:1 (0:1)

Bramki: Piotr Cichocki 70, Rafał Relikowski 84 dla Świtu.

Świt: Ruzel - Kmera, Cichocki, Świątek, Fulara (65. Relikowski) - A. Mularski, Chaba, Jedlikowski (53. Ćwik), Kaczmarczyk - Czerpak (86. Skalski), M. Mularski (50. Gajewski).

- W pierwszej połowie dałem szansę gry młodzieży, która dużo walczyła, ale w prosty sposób straciliśmy bramkę. W pierwszej połowie Stal nie wykorzystała rzut karnego. Po przerwie i przeprowadzonych zmianach przejęliśmy inicjatywę, czego efektem były dwa gole - powiedział Tomasz Marynowski, trener ćmielowian.

Lechia Strawczyn - Moravia Morawica 3:4 (2:2)

Bramki: Tomasz Baran 35, Tomasz Raczyński 37, 47 - Piotr Pierzak 13, 15, Karol Gilewski 68, Bartosz Kuznicow 78.

Moravia: Wojcieszyński - Stalmasiński, Radomski, M. Zawadzki (46. Miszczyk), Gilewski - Kuznicow, Jasiński, Bęben, Ł. Zawadzki - Szewczyk (46. Maciejski), Pierzak (46. Chlebowski).

Kibice obejrzeli emocjonujący mecz. Goście po kwadransie prowadzili 2:0, z kolei tuż po zmianie stron przegrywali 2:3. - W końcówce spotkania górę wzięło jednak nasze doświadczenie z gry w wyższej klasie - relacjonował trener Moravii Marek Bęben.

Victoria Mniów - Orlęta Kielce 3:3 (2:3), w karnych 4:5

Bramki: Mateusz Milcarz 20, Michał Lisowski 45 z karnego, Albert Pach 65 - Daniel Gładysz 1, 25, Tomasz Szczepański 32.

Orlęta: Cieśliński - Nawara, Bieniek, Bandura, Pióro - Szczepański, Tutaj, Gładysz (70. Supierz), Ołówek (27. Skuza) - Czerwiński (70. Sala), Niezgoda.

Początek należał do Orląt, ale potem do głosu doszli gospodarze. Kielczanie od 55 minuty grali w dziesiątkę, bowiem Sebastian Nawara otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji kartkę. Przyjezdni wytrzymali jednak napór Victorii, w konkursie "jedenastek" okazali się natomiast lepsi.

Start Słupia Jędrzejowska - Dąb Nagłowice 0:0, po dogrywce 2:0

Bramki: Krzysztof Ostrowski 100, Łukasz Winiarski 105.