Niemcy- Polska 3:1. Gol Lewandowskiego (WIDEO, zdjęcia)

Sławomir STACHURA
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Polski w meczu z Niemcami.
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Polski w meczu z Niemcami. Polskapress
W meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy rozegranym we Frankfurcie Polska przegrała z Niemcami 1:3. Polacy grali dobrze, po zdobyciu bramki i przez większą cześć drugiej połowy. Po porażce stracili jednak prowadzenie w grupie i doznali pierwszej porażki w eliminacjach Euro 2016.
Niemcy - Polska 3:1

Niemcy - Polska 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Thomas Moeller 12, 2:0 Mario Goetze 19, 2:1 Robert Lewandowski 37, 3:1 Goetze 82.

Niemcy: Neuer - Can, Boateng, Hummels, Hector - Mueller, Schweinsteiger, Kroos, Özil, Bellarabi (52. Guendogan) - Goetze (90+1. Podolski).

Polska: Fabiański - Piszczek (43. Olkowski), Glik, Szukała, Rybus - Grosicki (83. Peszko), Mączyński (62. Błaszczykowski), Jodłowiec, Krychowiak, Milik - Lewandowski.

Kartki: żółte: Kroos, Schweinsteiger (Niemcy), Rybus, Grosicki (Polska). Sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy). Widzów: 52 300.

Tak jak było do przewidzenia, Niemcy natarli na Polaków z wielką siłą od pierwszych minut, a nasi odgryzali się kontrami. W 12 minucie napór Niemców został uwieńczony golem, gdy Łukasz Piszczek źle ustawił się na prawej stronie obrony, Jonas Hector wpadł w pole karne dograł do Thomasa Muellera i kolega z Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego mając przed sobą już tylko pustą bramkę, umieścił piłkę w siatce.

Grosicki: Po golu na 1:2 wierzyłem, że mogę coś jeszcze zrobić dla drużyny. Mało brakowało (WIDEO) - czytaj więcej

Polacy ruszyli do przodu, ale w 19 minucie Łukasz Fabiański znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem w roli kata wystąpił inny gracz Bayernu Mario Goetze, który na prawej stronie wymanewrował dwóch naszych obrońców i strzelił po ziemi. Mistrzowie świata prowadzili już 2:0 i odrobili stratę z ubiegłorocznego meczu w Warszawie, gdy po raz pierwszy w historii dali się pokonać Polsce (2:0).

Glik po porażce z Niemcami: Wynik jest taki, a nie inny i musimy go zaakceptować (WIDEO) - czytaj więcej

Druga bramka podłamała trochę drużynę trenera Adama Nawałki, ale w 37 minucie polska część widowni we Frankfurcie eksplodowała radością. Nasi przeprowadzili kapitalną akcję, Kamil Grosicki świetnie dośrodkował do Lewandowskiego, a ten efektownym szczupakiem pokonał Manuela Neuera. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Polacy powinni wyrównać, ale strzał Lewandowskiego w świetnym stylu wybronił Neuer, a po chwili Goetze wybił piłkę z pustej bramki.

Dobił nas Goetze

Po przerwie Niemcy już tak nie forsowali tempa, wyraźnie zmroził ich kontaktowy gol naszego kapitana i sytuacje z ostatnich sekund pierwszej połowy. W 57 minucie Polaków uratował jednak od utraty gola słupek (strzelał Goetze), w odpowiedzi strzelał Grosicki, ale Neuer znów doskonale obronił.

Potem w natarciu byli Niemcy, świetnie bronił Fabiański, ale w 82 minucie dobitkę Moellera na bramkę zamienił Goetze i było po meczu.

Pomogła nam Gruzja

Dobrze ułożył się dla Polski mecz Gruzja - Szkocja w którym Gruzini wygrali 1:0.

Grupa D

Inne wyniki grupy D. Gruzja - Szkocja 1:0 (Kazaishvili 36), Gibraltar - Irlandia 0:4 (Christie 27, Keane 49 i 51, Long 79)

1. Niemcy 7 16 19-5
2. POLSKA 7 14 21-6
3. Irlandia 7 12 16-5
4. Szkocja 7 11 12-7
5. Gruzja 7 6 5-13
6. Giblartar 7 0 1-38

Niemcy - Polska 3:1. Powtórka meczu, wszystkie bramki [YOUTUBE SKRÓT]