Korona przegrała sparing z Cracovią 1:4. Zagrali nowi i testowany Mikołajczyk

(SAW)
W Koronie w sparingu z Cracovią zadebiutował Bartłomiej Pawłowski.
W Koronie w sparingu z Cracovią zadebiutował Bartłomiej Pawłowski. Paweł Jańczyk
W sparingu rozegranym w Krakowie Korona Kielce przegrała z Cracovią 1:4. Bramkę dla Korony zdobył Rafał Grzelak.

Cracovia - Korona Kielce 4:1 (2:0)

Bramki: Budziński 39, Zjawiński 44, Covilo 55, Zejdler 84 - Grzelak 50.

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Rymaniak, Sretenović (46. Jadanowski), Wołąkiewicz (46. Jaroszyński) - Covilo, Dąbrowski (60. Argasiński), Wójcicki (61. Wdowiak), Diabang, Budziński (60. Szewczyk) - Zjawiński (60. Zejdler)

Korona: Małkowski (30. Trela, 64. Otczenaszenko) - Sobolewski, Wilusz, Dejmek, Sylwestrzak (87. Rogala)- Pawłowski (74. Mikołajczak), Jovanović (46. Załęcki), Grzelak (76. Marković), Sierpina (46. Kobryń), Aankour (64. Zawierucha) - Cabrera (60. Laskowski)

Trener Marcin Brosz dał w sparingu pograć wielu zawodnikom i eksperymentował. Na prawej obronie zamiast Vladislavsa Gabovsa (przebywa na zgrupowaniu kadry Łotwy), zagrał Paweł Sobolewski. W kieleckiej drużynie grali też po raz pierwszy trzej nowi zawodnicy - pomocnik Bartłomiej Pawłowski, obrońca Maciej Wilusz i hiszpański napastnik Airam Cabrera. W drużynie wystąpił też testowany bardzo utalentowany 15-letni pomocnik Michał Mikołajczak z Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Cracovia pod koniec pierwszej połowy strzeliła dwie bramki, ale w tej części gry mecz był wyrównany. W drugiej połowie, gdy obaj trenerzy przeprowadzili zmiany, gra nie była już tak płynna.

W Koronie po raz pierwszy od jesieni ubiegłego roku zagrał Vanja Marković. Serbski pomocnik leczył uraz kolana po rekonstrukcji wiązadeł.