Remis Czarnych Połaniec z Wisłą II Kraków. Dwie bramki Damiana Skiby

/dor/
Damian Skiba zdobył dwie bramki dla Czarnych w sobotnim meczu z Wisłą II Kraków. Artur Kosowicz
Był to mecz o trzecioligowe punkty. Gospodarze objęli prowadzenie w 7 minucie po składnym kontrataku. Damian Skiba podał do Piotra Kamińskiego, ten dograł mu w pole karne i Skiba strzałem z kilku metrów pokonał Miśkiewicza.

Czarni Połaniec - Wisła II Kraków 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Damian Skiba 7, 1:1 Jakub Janur 12, 1:2 Oskar Wąsikowski 55, 2:2 Skiba 78.

Czarni: Dydo 6 - Krępa 6 Ż, Załucki 7, Witek 7 Ż, Dyl 5 - Obierak 6, Motyl 6 (75. Meszek nie klas.), Ryguła 6, Skiba 8 - Kamiński 8, Mazurkiewicz 6 (83. Trela nie klas. Ż).

Wisła II: Miśkiewicz - Bartosz, Ptak, Czekaj, Janur (63. Michniak) - Gulczyński, Mordec, Purcha, Wójcik - Scalet, Wąsikowski.

Sędziował: Mateusz Łosiak ze Skarżyska. Widzów: 150.

Goście odpowiedzieli pięć minut później - strzałem z 20 metrów wyrównał Jakub Janur. Na prowadzenie krakowski zespół wyprowadził w 55 minucie Oskar Wąsikowski, po dokładnym dograniu z rzutu wolnego.

Na początku drugiej połowy Czarni mieli okazje do zdobycia drugiej bramki - między 49 a 53 minutą przed szansą stanął Piotr Kamiński, ale górą był Michał Miśkiewicz, mający na koncie 46 występów w ekstraklasie. Dzięki bardzo dobrej postawie tego zawodnika i trzymającego defensywę Michała Czekaja Wisła II długo utrzymywała prowadzenie.

Ale ambitnie grający Czarni w 78 minucie dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. To była kopia akcji z pierwszej połowie - Kamiński dograł do Skiby i ten strzałem z pięciu metrów zaskoczył Miśkiewicza, ustalając wynik spotkania.

-Zagraliśmy nierówny, chaotyczny mecz. Na początku drugiej połowy mieliśmy dwie bardzo dobre okazje do strzelenia goli, ale ich nie wykorzystaliśmy. Później straciliśmy bramkę. Mogliśmy wygrać, mogliśmy przegrać. W sumie wynik jest sprawiedliwy - podsumował Tomasz Kiciński, trener Czarnych.