Minimalna porażka KSSPR Końskie w Tarnowie

(PK)
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SPR Tarnów pokonało KSSPR Końskie 28:27.

SPR Tarnów - KSSPR Końskie 28:27 (18:11)

KSSPR: Wnuk, Szot - Mastalerz 4, T. Napierała 4, Andrysiak, Pilarski 7, Smołuch 6, Kempiński 2, M. Bąk 2, Maleszak 1, Jamioł 1, M. Napierała, Szczepanik, Rurarz.

Konecczanie przegrali z drużyną, z którą w ostatnich latach nie przegrywali. Ostatni remis (7:7) notowano w 11 minucie. Potem zaczęli popełniać proste błędy i tarnowianie wypracowali przed przerwą aż 7-bramkową przewagę. Po zmianie stron KSSPR poprawiło obronę i zaczęło odrabiać straty. W 40 minucie było tylko 21:20 dla SPR. Pogoń kosztowała jednak sporo sił i zespół z Tarnowa znów odskoczył - w 45 minucie było 24:20. Drużyna z Końskich nie dała za wygraną i w 49 minucie znów przegrywała tylko jednym golem - 24:23, a w 57 - 27:26. W tym momencie Tomasz Napierała nie wykorzystał karnego. Tarnowianie grając w osłabieniu zdobyli gola, a naszym zawodnikom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

14. MOSiR Bochnia 3 0 78-92
1. miejsce - awans, 2. - baraże o awans, 12. - baraże o utrzymanie, 13.-14. - spadek.

W następnej kolejce, 3.10: KSSPR - Siódemka