Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Rolnik Roku 2014 rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy [WIDEO]

Marzena ŚLUSARZ
Zwycięzcy w konkursie Rolnik Roku 2014 Renata i Marian Bechowie z Winiar w powiecie pińczowskim.
Zwycięzcy w konkursie Rolnik Roku 2014 Renata i Marian Bechowie z Winiar w powiecie pińczowskim. Dawid Łukasik
We wtorek podczas wielkiej gali w Targach Kielce poznaliśmy zwycięzców w konkursie Rolnik Roku 2014 w województwie i powiatach. Było mnóstwo emocji, wrażeń i zaskoczeń. Rankingi wynikające z głosowania Czytelników znacznie się zmieniły po dodaniu punktów z głosowania Kapituły!

Głosowanie Czytelników zakończone

2.Zdobywca drugiego miejsca otrzyma od firmy Agroma Kielce czek o wartości 10 tysięcy złotych. Nominał będzie mógł je wydać na co tylko zechce, w tym
2.Zdobywca drugiego miejsca otrzyma od firmy Agroma Kielce czek o wartości 10 tysięcy złotych. Nominał będzie mógł je wydać na co tylko zechce, w tym także na sprzęt z oferty Agromy Kielce, serwis, czy wypoczynek w hotelach przedsiębiorstwa. Dawid Łukasik

2.Zdobywca drugiego miejsca otrzyma od firmy Agroma Kielce czek o wartości 10 tysięcy złotych. Nominał będzie mógł je wydać na co tylko zechce, w tym także na sprzęt z oferty Agromy Kielce, serwis, czy wypoczynek w hotelach przedsiębiorstwa.
(fot. Dawid Łukasik)

Głosowanie Czytelników zakończone

Głosowanie na najlepszych rolników w województwie i w każdym z powiatów trwało od 22 września do północy w niedzielę, 19 października.

Wyróżnimy 10 najlepszych rolników w klasyfikacji wojewódzkiej, a także najlepszych w każdym z powiatów województwa świętokrzyskiego. Najlepszych rolników wybierzemy w oparciu o punkty wynikające z głosowania SMS, klików i oddanych przez Facebook oraz punkty wynikające z głosowania Jury. Głosy Jury i Czytelników będą jednakowo ważne. Były liczone po połowie - według zasady pierwszy w głosowaniu SMS dostanie 60 punktów, drugi 59, ostatni 1; w głosowaniu Jury podobnie - pierwszy 60, drugi 59, ostatni 1. Suma punktów da ostateczną kolejność. Podobnie zostali wyłonieni zwycięzcy w powiatach. Jury dodatkowo wyróżniło rolników w trzech kategoriach: produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz sadowniczo - warzywniczej. Ogłoszenie wyników nastąpiło na gali finałowej we wtorek, 4 listopada w Targach Kielce.

Zaszczytny tytuł Rolnik Roku 2014 został przyznany Renacie i Marianowi Bech z Winiar w powiecie pińczowskim. Małżeństwo od lat prowadzi działalność warzywniczą z dodatkiem produkcji zbożowej. Gospodarstwo zachwyca nowoczesnością, wykorzystaniem nowych technologii, a właściciele przedsiębiorczością i pasją. Państwo Bechowie zdobyli najwięcej głosów Czytelników, w głosowaniu Kapituły uzyskali łącznie 288 punktów, co dało im trzeci wynik, a w końcowym efekcie - pierwsze miejsce w województwie! Zwycięzcy otrzymali wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, do fabryk przedsiębiorstwa CASE i miasta Chicago ufundowaną przez firmę Kisiel.

- Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy, dziękuję Kapitule za przyznane punkty, dziękuję także sołtysowi naszej wsi, państwu Leszkowi i Bernardynie Czerw - mówiła wzruszona pani Renata odbierają nagrodę. Specjalny list gratulacyjny wręczył zwycięzcom dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Drugie miejsce zajął właściciel 42-hektarowego gospodarstwo specjalizującego się w hodowli trzody chlewnej Witold Wawrzeńczyk. Laureat ze Strawczyna w powiecie kieleckim otrzymał czek na 10 tysięcy złotych od Agromy Kielce oraz 500-złotowy talon na nawozy od Kopalni Wapienia Morawica. Trzecie zaszczytne miejsce na podium zajął Tadeusz Konieczny z Woli Tesserowej w gminie Małogoszcz w powiecie jędrzejowskim, który prowadzi 41-hektarowe gospodarstwo o produkcji mlecznej. Rolnik otrzymał nowoczesny agregat uprawowy Herkules Lux od firmy Dziekan z Solca Zdroju. Każdy z laureatów podium otrzymał bony na ekologiczne preparaty technologii efektywnych mikroorganizmów od Greenland Technologia EM.

Złota Dziesiątka konkursu Rolnik Roku 2014

Konkurs Rolnik Roku 2014 rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy [WIDEO]

Inne nagrody

Dla laureatów mamy też wiele dodatkowych nagród. Poseł do Parlamentu Europejskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego Czesław Siekierski zabierze na wycieczkę do Brukseli lub Strasburga 10 najlepszych rolników w województwie i zwycięzców z każdego powiatu. Nagrody ufundowały też instytucje, które współorganizują z "Echem Dnia" plebiscyt bądź mu patronują. Otrzymali je wszyscy rolnicy ze Złotej Dziesiątki, najlepsi w powiatach, wyróżnieni w poszczególnych kategoriach.

Kopalnia Wapienia Morawica wręczyła dwa talony po 500 złotych na produkty - kruszywo, wapno, wyroby marmurowe.

1.Renata i Marian Bech z Winiar pod Pińczowem. Specjalizują się w produkcji warzyw. Stawiają na innowacyjność, dążą do zastąpienia prac wykonywanych ręcznie maszynami.

2. Witold Wawrzeńczyk ze Strawczyna w powiecie kieleckim, prowadzi gospodarstwo o powierzchni 42 hektarów z działalnością ukierunkowaną na hodowlę trzody chlewnej, zbiory z pól przeznaczone są na pasze. Hodowla jest prowadzona nowoczesnymi metodami.

3. Tadeusz Konieczny z Woli Tesserowej w gminie Małogoszcz w powiecie jędrzejowskim gospodaruje na 40 hektarach, Skupia się na produkcji mleka, hoduje 21 krów mlecznych i 15 sztuk bydła. Mleko dostarcza do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. Są tu nowoczesne obory, garaże, wiaty na sprzęt, park maszynowy jest w pełni wyposażony.

4. Mieczysław Socha prowadzi ponad 10-hektarowe gospodarstwo sadownicze w Głazowie w gminie Obrazów w powiecie sandomierskim. Owoce przechowuje w nowoczesny sposób, przy zastosowaniu technologii kontrolowanej atmosfery. Ma trzy ciągniki, dwa sadownicze opryskiwacze, platformę do zbioru owoców i wózki widłowe. Prowadzi gospodarstwo w nowoczesny sposób.

5. Ewa i Witold Mazur z Szóstaków w gminie Radoszyce w powiecie koneckim gospodarują na 30 hektarach, hodują bydło mleczne. Mają niedawno wybudowane nowoczesne obory i stodołę, dwie wiaty i budynek gospodarczy. Mleko dostarczają do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich.

6. Wojciech Budzeń z Goździelina w gminie Bodzechów w powiecie ostrowieckim prowadzi gospodarstwo o produkcji roślinnej, dodatkowo utrzymuje stado opasów - 20 sztuk. Na 60 hektarach uprawia zboża. Dysponuje czterema ciągnikami i dwiema prasami do słomy, kombajnem ziemniaczanym i agregatami.

7. Anna Wieczorek z Turska Wielkiego w gminie Osiek w powiecie staszowskim prowadzi gospodarstwo o powierzchni 16 hektarów o produkcji zwierzęcej. W dwóch oborach hodowane są opasy. Park maszynowy składa się z wszelkich potrzebnych maszyn, między innymi dwóch ciągników, kombajnu, prasy rolującej, owijarki.

8. Mariusz Gul z Prząsławia pod Jędrzejowem prowadzi 40 hektarowe gospodarstwo. Specjalizuje się w hodowli drobiu i uprawie zbóż. Na gospodarstwo składają się dwa kurniki, chlewnia oraz budynki gospodarcze i magazynowe. Rolnik dysponuje zapleczem sprzętowo - maszynowym, w tym dwoma ciągnikami, kombajnem zbożowym, przyczepami.

9. Stanisław Stachowicz z Zagród w gminie Gnojno w powiecie buskim wraz z żoną i dwójką dzieci prowadzi 42 hektarowe gospodarstwo. Specjalizuje się w produkcji roślinnej oraz hodowli bydła, utrzymuje stado 50 opasów, dodatkowo dwie krowy mleczne. Ma trzy ciągniki, kombajn zbożowy, prasy.

10. Artur Konarski z Jadwigowa w gminie Moskorzew w powiecie włoszczowskim prowadzi gospodarstwo o powierzchni 120 hektarów. W dwóch chlewniach prowadzi hodowlę trzody, chlewnie są całkowicie zautomatyzowane w zakresie przygotowania i podawania pasz. Rolnik dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym z kombajnem i czterema ciągnikami.

Laureaci konkursu Rolnik Roku 2014 w powiatach

Powiat buski: 1. Stanisław Stachowicz z Zagród w gminie Gnojno, Adam Kaszuba z Sielca w gminie Wiślica, 3. Teresa i Piotr Łukasikowie ze Strzałkowa w gminie Stopnica.

Powiat jędrzejowski: 1. Tadeusz Konieczny z Woli Tesserowej w gminie Małogoszcz, 2. Mariusz Gul z Prząsławia w gminie Jędrzejów, 3. Michał Nawarro z Jędrzejowa;

Powiat kazimierski: 1. Mikołaj Sambór z Czarnocina;

Powiat kielecki: 1. Witold Wawrzeńczyk ze Strawczyna, 2. Dariusz Przemyski ze Starej Słupi w gminie Nowa Słupia, 3. Wiesław Mruk z Płucek w gminie Łagów;

Powiat konecki: 1. Ewa i Witold Mazur z Szóstaków w gminie Radoszyce;

Powiat opatowski: 1. Cezary Miśkiewicz z Mydłowa w gminie Iwaniska;

Powiat ostrowiecki: 1. Wojciech Budzeń z Goździelina w gminie Bodzechów;

Powiat pińczowski: 1. Renata i Marian Bech z Winiar pod Pińczowem, 2. Marek Komodołowicz z Stawian w gminie Kije; 3. Edyta i Jacek Garbacz z Probołowic w gminie Złota;

Powiat sandomierski: 1. Mieczysław Socha z Głazowa w gminie Obrazów , 2. Marek Barłożek z Józefkowa w gminie Zawichost, 3. Jarosław Cupicha ze Skrzypaczowic w gminie Łoniów;

Powiat skarżyski: 1. Sebastian Kaniowski z Gózdu w gminie Łączna; Powiat starachowicki: 1. Henryk Niewczas z Tychowa Nowego w gminie Mirzec;

Powiat staszowski: 1.Anna Wieczorek z Turska Wielkiego w gminie Osiek, 2. Zbigniew Adryjan z Kłody w gminie Rytwiany, 3. Jerzy Rajkowski ze Szczeglin w gminie Bogoria;

Powiat włoszczowski: 1. Artur Konarski z Jadwigowa w gminie Moskorzew.

Laureaci konkursu Rolnik Roku 2014 w kategoriach

Sadowniczo - warzywnicza: 1. Renata i Marian Bech z Winiar pod Pińczowem, 2. Mieczysław Socha z Głazowa w gminie Obrazów w powiecie sandomierskim, 3. Marek Barłożek z Józefkowa w gminie Zawichost.

Zwierzęca: 1. Teresa i Piotr Łukasikowie ze Strzałkowa w gminie Stopnica, powiat buski, 2. Dariusz Przemyski ze Starej Słupi w gminie Nowa Słupia, powiat kielecki, 3. Witold Wawrzeńczyk ze Strawczyna w powiecie kieleckim.

Roślinna: 1. Robert Fatyga ze wsi Dalechowy w gminie Imielno w powiecie jędrzejowskim, 2. Tomasz Góra z Grójca w gminie Ćmielów w powiecie ostrowieckim, 3. Wojciech Budzeń z Goździelina w gminie Bodzentyn, powiat ostrowiecki.

Ekologiczna: wyróżnienia otrzymali Gabriela i Krzysztof Królowie z Brześcia w gminie Bliżyn w powiecie skarżyskim, Rozalia i Jan Machoccy z Cisowa w gminie Daleszyce w powiecie kieleckim.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnik Roku 2014. Nagrodami podróż do USA, czek na 10 tysięcy złotych, nowoczesny agregat i wycieczki do Brukseli (WIDEO)

3.Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie Rolnik Roku 2014 jest najnowocześniejszy na europejskim rynku agregat uprawowo – ścierniskowy z
3.Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie Rolnik Roku 2014 jest najnowocześniejszy na europejskim rynku agregat uprawowo – ścierniskowy z opatentowanymi rozwiązaniami technicznymi Herkules Lux wartości 11,5 tysiąca złotych brutto ufundowany przez firmę Dziekan z Solca Zdroju.

3.Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie Rolnik Roku 2014 jest najnowocześniejszy na europejskim rynku agregat uprawowo - ścierniskowy z opatentowanymi rozwiązaniami technicznymi Herkules Lux wartości 11,5 tysiąca złotych brutto ufundowany przez firmę Dziekan z Solca Zdroju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie