Monika Kobyłka została uprowadzona? (nowe fakty)

Dodano: 25 lipca 2012, 18:00 Autor:

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pozbawienia wolności Moniki Kobyłki. Policja przez cały czas prowadzi poszukiwania, zgłaszają się kolejni jasnowidze. Wszystko na nic

Ważne

Monika Kobyłka ma 168 centymetrów wzrostu, waży około 50 kilogramów. Ma niebieskie oczy i długie, rude włosy. Była ubrana w białą koszulkę z czarnym napisem i czerwonym sercem z przodu, krótkie, dżinsowe spodenki w kolorze niebieskim i beżowe buty z cekinami. Wszelkie dane mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanej należy przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Przysusze numer telefonu 48 675 42 00 lub do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu telefon 48 345 24 44, albo powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Monika w sierpniu skończy 15 lat. Mieszka w Woli Gałeckiej, to niewielka wieś w gminie Rusinów. Wyszła z domu wieczorem, w sobotę 7 lipca. Od następnego dnia trwają ją jej poszukiwania zakrojone na szeroką skalę.

SPRAWDZAJĄ KONTAKTY

Od chwili zaginięcia nastolatki prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku pozbawienia wolności Moniki. – Sama ucieczka z domu nie jest przecież przestępstwem, a takowe musi zaistnieć, żeby wszcząć śledztwo – mówi Jarosław Zajkowski, prokurator rejonowy w Przysusze. – Zakładamy, że do takiego przestępstwa mogło dojść.

Śledczy zakładają kilka wersji tej zagadkowej sprawy, ale tych szczegółach prokurator Zajkowski nie chce mówić ze względu na dobro postępowania.

- Przesłuchujemy kolejnych świadków, sprawdzamy kontakty Moniki, wszelkie informacje, jakie napływają z całej Polski – wyjaśnia Jarosław Zajkowski.

Jak wiadomo nieoficjalnie jedna z teorii zakłada, że nastolatka wsiadła do samochodu. Czy zrobiła to dobrowolnie, czy ją do tego zmuszono? Nie wiadomo. Monika miała swoje konto na jednym z portali społecznościowych. Była też uczestniczką czatu prowadzonego przez operatora telefonii komórkowej. Może tam poznała, kogoś, kto przyjechał po nią do Woli Gałeckiej?

JEST SPEC GRUPA

Swoje działania prowadzi też policja. Powołano zresztą specjalną grupę funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i przysuskiej, którzy prowadzą tę sprawę.

- To są działania operacyjne, sprawdzamy osoby, z którymi Monika się kontaktowała, przez internet, czy telefon komórkowy. Do niektórych wracamy, taka jest metodyka postępowania – mówi Alicja Śledziona, rzecznik prasowy mazowieckiej policji. – Jeśli jest jakikolwiek sygnał policjanci idą w teren i przeszukują kolejne miejsca.

Do policji i rodziny Moniki zgłaszali się jasnowidze, którzy wskazywali miejsca, w których dziewczynka może się znajdować. Wszystkie były drobiazgowo sprawdzane.

W ubiegłym tygodniu, po sygnale od jasnowidza, przeczesywano okolice Zygmuntowa, sprawdzane był też zbiorniki wodne w tej okolicy.

- Wszystko na nic, nie mamy żadnych wiadomości na temat Moniki – mówi Agnieszka Kobyłka, starsza siostra zaginionej Moniki. Rodzina własną rękę też szuka. Rozwieszane są plakaty z e zdjęciami dziewczynki. Znajomi rozwożą je w zasadzie po całej Polsce.

Wszyscy czekają na Monikę i każdego dnia liczą na dobre wiadomości w jej sprawie.

Czytaj więcej o:
  • jasnowidz
  • Monika Kobyłka
  • policja
  • poszukiwania
  • prokurator
  • Przysucha
  • Rusinów
  • Wola Gałecka
  • zaginiona
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy powiat przysuski może rozwijać się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 8.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.