Jesteś tu: Strona główna Redakcja

O gazecie

O gazecie

Główna redakcja Echa Dnia mieści się w Kielcach przy ulicy Targowej 18. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Wróbel, zastępcami redaktora naczelnego jest Janusz Kania i Paweł Mijas. Do redakcji w Kielcach przysyłane są teksty i zdjęcia z oddziałów.

Oddziały Echa Dnia pokrywają się z wydaniami. Największe po kieleckiej redakcje są w Radomiu - na czele wydania radomskiego stoi zastępca redaktora naczelnego - Marcin Genca, kierownikiem redakcji jest Dominik Majsterek. Wydanie podkarpackie jest przygotowywane w trzech oddziałach w Tarnobrzegu i Stalowej Woli. Kierownikiem redakcji jest Marcin Radzimowski. W województwie świętokrzyskim poza Kielcami Echo Dnia ma odziały w następujących miastach: Końskich, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Staszowie, Busku - Zdroju i Jędrzejowie.

Wydawca:
Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Domaniewskiej 45, 02-672 Warszawa
Dyrektor Zarządzający: Robert Glinkowski

Prenumeratę prowadzą wszystkie oddziały "Ruchu" i urzędy pocztowe.

Krótka historia Echa Dnia
1 grudnia 1971 roku w kioskach na terenie ówczesnego województwa kieleckiego ukazał się pierwszy numer "Echa Dnia". Gazeta była popołudniówką W piątek 4 grudnia tego samego roku wyszedł pierwszy numer wydania piątkowego pod nazwą "Echo Dnia" - "Relaks". W 1975 roku w wyniku reformy administracyjnej kraju "Echo" opuściło swoich czytelników w powiatach staszowskim i sandomierskim - ukazywało się od tej pory w nowych województwach - kieleckim i radomskim. Kolejna ważną datą w życiu gazety był rok 1981. 13 grudnia podobnie jak inne gazety zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia tytułu z powodu stanu wojennego. Wróciliśmy do kiosków 27 stycznia 1982 roku.

Kolejna ważna dla gazety data to 3 kwietnia 1991 rok. Wtedy zostaliśmy sprywatyzowani - właścicielem gazety została kielecka Agencja Handlu i Marketingu "Acumen". 8 lipca 1991 roku to początek wielkiej rewolucji technologicznej. Wtedy ukazuje się pierwszy numer w nowym formacie i nowej szacie graficznej. Typograficzna technika druku została zamieniona na offsetową.

23 kwietnia 1992 roku nowym właścicielem "Echa Dnia" zostało Przedsiębiorstwo Budowlane "Mitex" , firma z grupy Michała Sołowowa. "Echo Dnia" zaczęło się w błyskawicznym tempie rozwijać. 4 października 1993 roku wychodząca po południu gazeta stała się dziennikiem porannym. 26 listopada tego samego roku po raz pierwszy ukazał się program telewizyjny jako osobna wkładka pod nazwą "Tele-Echo". 29 listopada 1993 roku to kolejna bardzo ważna data w historii gazety - po raz pierwszy mieszkańcy województw kieleckiego i radomskiego otrzymują osobne wydania "Echa Dnia". 17 lutego 1994 roku "Echo Dnia" wchodzi na nowy rynek - województwo tarnobrzeskie. Oczywiście tam też wychodzi osobne wydanie - które "Echo Dnia" ma już trzy a pod koniec roku dochodzi czwarte - dla miast leżących nad rzeką Kamienną - Końskich, Skarżyska, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. 14 kwietnia 1995 roku ukazał się pierwszy numer piątkowego dodatku "Super-Relaks". 4 sierpnia 1997 roku wychodzi kolejny ważny dodatek "Super Echo Sportowe". 24 kwietnia 1998 roku "Echo" rozszerza swój zasięg na powiaty mielecki i kolbuszowski.

2 stycznia 1999 roku to kolejna istotna zmiana w "Echu Dnia" - gazeta wychodzi w nowej szacie graficznej oraz uruchomione zostaje piąte wydanie regionalne. 27 sierpnia po raz pierwszy ukazuje się środowy dodatek dla pań "Echo Domowe", które dziś ukazuje się pod tytułem "Nasz Styl". 15 listopada 2000 roku gazeta wzbogaza się o kolejne wydanie - szóste. Poszczególne wydania obejmują nastepujące tereny: wydanie kielckie - miasto Kielce i powiat kielecki , wydanie świętokrzyskie 1 - miasta i powiaty Końskie, Skarżysko, Starachowice, Ostrowiec; wydanie świętokrzyskie 2 - miasta i powiaty Sandomierz, Staszów , Opatów; wydanie świętokrzyskie 3 - miast i powiaty Busko, Pińczów, Kazimierza Wielka, Jędrzejów, Włoszczowa; wydanie radomskie - byłe województwo radomskie, wydanie podkarpackie - miasta i powiaty Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko , Mielec, Kolbuszowa. 3 marca 2001 roku, w sobotę rusza kolejny dodatek "Na luzie". Kolejne dodatki pojawiają się w tym samym roku - 26 kwietnia czwartkowy "Zdrowie", 15 maja wtorkowy "Mój Dom". Od sierpnia 2001 roku zaczyna być realizowany program powstawania tygodników dołaczanych do piątkowego wydania "Echa Dnia" w piątek. Obecnie w regionie świętokrzyskim ukazują się: Echo Ponidzia, Echo Powiśla, Echo Starachowic, Echo Końskich, Echo Jędrzejowa, Echo Ostrowca Świętokrzyskiego, Echo Włoszczowy i Echo Skarżyska Kamiennej, natomiast w regionie radomskim: Echo Przysuchy, Echo Szydłowca, Echo nad Pilicą, Echo Kozienickie, Echo Powiśla.

Obecnie "Echo Dnia" ma pięć wydań. Głównym kryterium podziału jest podział administracyjny kraju. Główne wydania gdzie wspólne jest tylko około 30 procent treści to - świętokrzyskie, radomskie i podkarpackie. W ramach wydania świętokrzyskiego ukazują się wydania: kieleckie, świętokrzyskie 1 i świętokrzyskie 2. Codziennie do podstawowej gazety dołączane są stałe dodatki; w poniedziałek - Super Echo Sportowe, we wtorek - Mój Dom, w środę - Nasz Styl, w czwartek - Zdrowie , w piątek - Super-Relaks i Weekend, a w sobotę - Na Luzie. Ponadto regularnie ukazują się dodatki okolicznościowe jak Skarb Kibica, Szkoła, Na Walentynki, Maturzyści i inne.
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Otrzymuj nasze informacje
Najpopularniejsze

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.