MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wymiany (na razie) nie będzie...

Redakcja
Kilka dni temu TS Wisła wniosło do sądu pozew, w którym wnosi o usunięcie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości użytkowanych przez klub od 1921 roku a stanem faktycznym. Od 1986 roku sporne grunty są bowiem wpisane do księgi wieczystej jako własność skarbu państwa. - Postępowanie wstrzyma możliwość dysponowania tym terenem przez skarb państwa do czasu wydania postanowienia przez sąd. Mogę jednak zadeklarować, że w każdej chwili jesteśmy gotowi spisać umowę notarialną, iż w przypadku odzyskania nieruchomości część, na której znajdują się obiekty piłkarskie, przekażemy Sportowej Spółce Akcyjnej. Czy stanie się to na mocy umowy wieloletniej lub wieczystej dzierżawy, to kwestia do ustalenia - mówi prezes Miętta. - Chcę podkreślić, że nie jest to pozew ani przeciwko Tele-Fonice, ani piłkarskiej spółce - dodaje.

... ale Wisła SSA stara się o kolejne pozwolenie na budowę stadionu

   - To prawda, sytuacja się zaogniła. Dyskusja medialna nie sprzyja osiągnięciu porozumienia - przyznaje prezes TS Wisła Ludwik Miętta. Chodzi o sprawę wiślackich terenów przy ul. Reymonta w Krakowie, które Tele-Fonika chciała otrzymać od skarbu państwa w zamian za grunt w Ożarowie, ale na razie musi czekać na postanowienie Sądu Rejonowego Kraków Krowodrza.
   Na razie ze strony Tele-Foniki KFK SA, jedynego właściciela Wisły SSA, nie ma żadnego sygnału, że takie rozwiązanie wchodzi w grę. - Od czasu, gdy odpowiedzieliśmy Tele-Fonice na propozycję przejęcia klubu lub czasowego wypłacania przez nią rekompensaty za ewentualnie utracone obiekty nikt z tej firmy nie kontaktował się z nami. Widziałem się z panem Cupiałem podczas jednego z ostatnich meczów Wisły, lecz nie poruszaliśmy tego tematu - twierdzi prezes TS.
   Także rzecznik Tele-Foniki Jerzy Jurczyński, mimo złożonych deklaracji o wystosowaniu oficjalnego stanowiska spółki po złożeniu przez TS pozwu, do wczoraj nie potrafił nam go przedstawić.
   Wiadomo jednak, że Wisła SSA ponownie stara się w Wydziale Architektury, Geodezji i Budownictwa Urzędu Miasta Krakowa o wydanie decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego stadionu Wisły. Poprzednie decyzje, wydane 4 października i 10 grudnia 1999 roku, zgodnie z prawem przestały obowiązywać po dwóch latach. Wówczas Wisła SSA straciła szansę na dofinansowanie przebudowy w wysokości 34 mln zł, najpierw zmieniając kosztorys (z 53 do 79,9 mln zł), a następnie nie podpisując w terminie umowy przedłożonej jej przez ówczesny Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki (postanowienie prezesa Jacka Dębskiego z 27.09.1999 roku utraciło moc prawną, o czym 2.08.2000 roku poinformował Wisłę kolejny prezes, Mieczysław Nowicki).
    KRZYSZTOF KAWA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski