Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej osób korzysta z hoteli w Świętokrzyskiem

Redakcja
Coraz więcej osób korzysta z hoteli w Świętokrzyskiem
Coraz więcej osób korzysta z hoteli w Świętokrzyskiem freeimages.com
O 19,2 procent wzrosła liczba sprzedanych noclegów w świętokrzyskich hotelach w latach 2011-2015 licząc do pierwszej połowy roku.

Tak duży wzrost to między innymi efekt licznych kampanii promocyjnych realizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

 

- Nasza promocja jest skuteczna, bo przychody z turystyki w regionie są coraz większe. Przedsiębiorcy uznali nasze działania za skuteczne, bo potwierdzają to pieniędzmi, które wydają na nowe inwestycje podsumowuje dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Wilk-Grzywna.

 

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego finansuje działalność promocyjną na rzecz regionu ze składek swoich członków oraz dużych projektów dofinansowywanych przez Unię Europejską. Jednym z nich, jak do tej pory największym, przed rozpoczęciem promocji Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, był właśnie ten pod nazwą „Turystyczna promocja Regionu Świętokrzyskiego poprzez produkcje audiowizualne, PR, reklamę oraz inne nowoczesne instrumenty i narzędzia”, który rozpoczął się w roku 2011, a skończył 31 sierpnia 2015 roku.

 

- To właśnie z tego projektu pochodziły pieniądze na organizację większości edycji Sabatów Czarownic, łącznie z ostatnim. Za te pieniądze zorganizowaliśmy także dwa razy Kabaretowe Wakacje z Duchami, wyprodukowaliśmy i wyemitowaliśmy widowisko baletowe „Święto wiosny”. Tak naprawdę większość największych świętokrzyskich wydarzeń artystycznych transmitowanych przez Telewizję Polską powstało właśnie dzięki temu projektowi - informuje prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk.

 

Ale także dzięki temu projektowi Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego mogła zrealizować pięć wielkich kampanii reklamowych w roku 2012, 2013 oraz 2014.

 

- W ramach projektu „Turystyczna Promocja” reklamowaliśmy na przełomie lat 2013 i 2014 turystykę zimową w naszym regionie. Dzięki tym pieniądzom mogliśmy wyprodukować i wyemitować  spot reklamujący świętokrzyskie miejsca mocy na przykładzie Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, gdzie można poczuć moc duchową. Promowaliśmy także turystykę aktywną i uzdrowiskową  w kampanii realizowanej przez Telewizję Polsat. W TVN emitowaliśmy nasz pierwszy spot reklamowy zatytułowany „Świętokrzyskie Czaruje”, który przez wiele lat uznawany był przez TVN za wzorcowy i pokazywany innym klientom, jako referencyjny. W Programie Drugim Telewizji Polskiej emitowaliśmy billboardy sponsorskie przy programie „Bitwa na Głosy”, który wygrała drużyna Andrzej Piasecznego. Zrealizowaliśmy także spot reklamowy i kampanię promocyjną, promującą świętokrzyską gospodarkę w oparciu o dokonania Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice - dodaje dyrektor Małgorzata Wilk-Grzywna.

 

-  Często współpracowaliśmy z telewizjami w ramach pasm śniadaniowych. Wielokrotnie gościli u nas dziennikarze Dzień Dobry TVN oraz „Pytania na Śniadanie”, relacjonując różnego typu wydarzenia, jak choćby Benefis Serialu „Czarne Chmury” w Rytwianach, czy Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi - uzupełnia zakres promocji tematycznej w telewizji rzecznik prasowy Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jarosław Panek.

Ale nie tylko w telewizjach odbywała się promocja regionu. W ramach tego projektu Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego finansowała wkładki tematyczne do gazet promujące na przykład Dymarki Świętokrzyskie. Wkładki te ukazywały się na terenie ościennych województw, z których przyjeżdża najwięcej turystów do naszego regionu, a więc głównie na terenie Mazowsza. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego współfinansowała także specjalne wydawnictwa prasowe, które ukazywały się z okazji dużych wydarzeń w Kielcach jak na przykład Światowych Igrzysk Polonijnych, jakie odbywały się w Kielcach, w roku 2013.

 

Również w ramach tego projektu wydano przewodniki, mapy i foldery turystyczne, które są bezpłatnie rozdawane w centrach i punktach informacji turystycznych na terenie naszego województw, ale także podczas targów i eventów w całej Polsce.

 

- Łączny nakład tych wydawnictw wyniósł w latach 2011-2015 niemal 100 tysięcy egzemplarzy. Papierowe foldery przewodniki i mapy, w tym także w technologii 3D, cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów - informuje kierownik działu promocji Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, odpowiedzialna za wydawnictwa Anna Drzewiecka.  

- Wydawnictwa te rozdawano podczas dwudziestu imprez targowych, w których nasz region promował się właśnie w ramach tego projektu promocyjnego. Specjalnie na tego typu wystawy targowe oraz pozostałe eventy udało się nam także skonstruować nowe mobilne stoisko targowe oraz mobilne kino 5D, które emituje w tej technologii na razie dwa filmy, a będzie wkrótce emitować trzy. Tym trzecim jest pokazywany premierowo w minioną sobotę, w TVP Polonia film pod tytułem „Sabat Czarownic”. Obie nasze magiczne kapsuły robią prawdziwą furorę w całej Polsce, a do kina zawsze ustawiają się długie kolejki. Co więcej z kapsuły zaczęli także korzystać nasi członkowie, głównie samorządy, które w tamtym roku kilkanaście razy zabrakły nasze kino na swoje promocje i ważne wydarzenia promocyjne - dodaje specjalista do spraw organizacyjnych i monitoringu Anna Mandziuk.

 

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego uznaje projekt „Turystyczna” promocja” Za jeden z ważniejszych i kluczowych dla swojej działalności.

- Pozyskanie tych pieniędzy nie byłoby możliwe, gdyby nie istotne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Tak zwany wkład własny do projektu pozyskaliśmy przede wszystkim ze składki tej instytucji. Nie otrzymywalibyśmy jednak ani tej dużej składki z Urzędu Marszałkowskiego, ani składek pozostałych członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, ani też pieniędzy unijnych, gdyby za naszymi działaniami nie szły twarde cyfry - podsumowuje dyrektor biura, Małgorzata Wilk-Grzywna.  

 

Najnowszym potwierdzeniem skuteczności prowadzonych działań są najnowsze dzisiejsze wyniki badań wizerunkowych. Ponad trzy czwarte procent badanych wzięłoby pod uwagę województwa świętokrzyskie jako cel wyjazdu weekendowego, w tym co czwarty wziąłby je pod uwagę na pewno. W 2099 roku odsetek takich osób w pierwszej kategorii wynosił zaledwie 17 procent! Ciekawie wypada także odpowiedź na pytanie o znajomość atrakcji województwa świętokrzyskiego. Aż 61 procent respondentów odpowiedziało że najbardziej rozpoznawalna atrakcją turystyczną jest Sabat Czarownic. Na drugim miejscu znalazł się Sandomierz (56 procent) a na trzecim Święty Krzyż (49 procent).

 

Ważne
1. Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych II kwartał 2015 ogółem – 154.659 osób . Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych II kwartał 2014 ogółem – 132.662 osób. Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych II kwartał 2011 ogółem – 127.209 osób. Porównując lata 2011 i 2015 jest wzrost o 27.450 osób, czyli o 21,58 procent!.
2.Liczba udzielonych noclegów  na koniec II kwartału 2015  - 404.568 osób . Liczba udzielonych noclegów  na koniec II kwartału 2011 - 339.467 osób. Porównując 2011 i 2015 liczba noclegów zwiększyła się o 65.101, czyli o 19,18 proc!

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia