Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

DORBUD ma 20 lat. Zaczynał z pożyczoną betoniarką

marzena
Jednym z pierwszych zleceń DORBUD-u był remont Empiku przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Budynek w niezmienionej postaci stoi do dziś.
Jednym z pierwszych zleceń DORBUD-u był remont Empiku przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Budynek w niezmienionej postaci stoi do dziś. Dawid Łukasik
Obiekty przemysłowe i publiczne, ponad cztery tysiące mieszkań w całej Polsce, biurowce, remonty i rozbudowy, renowacja zabytków – to 20-letni dorobek kieleckiej spółki budowlanej DORBUD.

Jak rozwijał się DORBUD, najlepiej pokazują inwestycje i dokonania tego kieleckiego lidera świętokrzyskiej branży budowlanej, wielokrotnie nagradzane miedzy innymi statuetkami Skrzydła 2008 i 2011, Lider Regionu 2009, Super Lider Regionu 2010 czy Diamenty Forbesa 2012. Żeby jednak osiągnąć te sukcesy, potrzeba było wielu lat doświadczeń na branżowym rynku.

O tym, jak od zera doszedł do sukcesu opowiada nam prezes Tomasz Tworek

- Wszystko zaczęło się dwadzieścia lat temu, a właściwie to już dwadzieścia jeden. Pierwsze zlecenie budowlane rozpocząłem jesienią 1991 roku. Ale to, co się nazywa DORBUD, zostało zarejestrowane w marcu 1992 roku.

Pierwszy kontrakt to zlecenie w Stąporkowie, realizowane pożyczoną betoniarką i za pożyczone pieniądze. Opłaciło się zaryzykować. Potem było zlecenie remontu kieleckiego Empiku na Warszawskiej i kontrakt dla Centrostalu Kielce.

Debiut w stolicy

W 1994 roku DORBUD zaczął realizować prace budowlane na rynku warszawskim, początkowo jako podwykonawca dużych przedsiębiorstw. Kolejne kamienie milowe to wejście w życie ustawy o zamówieniach publicznych oraz zarejestrowanie w 1998 roku Spółki Akcyjnej „DORBUD”. Od tego momentu DORBUD to wyłącznie generalny wykonawca. Jest się czym pochwalić: do dnia dzisiejszego wybudowaliśmy ponad 400 obiektów użyteczności publicznej i około 4 tysiące mieszkań. Jako deweloper mieszkaniowy zrealizowaliśmy kilka projektów.

Zaczynałem starą skodą

Zaczynałem praktycznie w pojedynkę, mając do dyspozycji starą skodę. W tej chwili DORBUD to 240 pracowników i kilkaset osób współpracujących. To także największa w chwili obecnej budowa zespołu mieszkaniowego w województwie - „Nowy Bocianek”. Szukamy nowych perspektywicznych obszarów działalności. Przy tym wszystkim pozostajemy właścicielsko firmą rodzinną, co oznacza niezależność, ale i pełną konsekwencję wszystkich decyzji. DORBUD to dla mnie nieustanne emocje i codzienne wyzwania zawodowe – mówi o swojej firmie jej prezes Tomasz Tworek.

Sport i kultura

DORBUD nie tylko promuje nasz region poprzez markę budowlaną, ale również artystyczno-kulturalną. Taką promocją było niewątpliwie zorganizowanie i sfinansowanie w 2009 roku głośnej wystawy rzeźb „Żelaźni” czy w 2010 roku „Balansujący” na placu Artystów w Kielcach, Te wydarzenia, jak również instalacja światowej sławy artysty malarza Leona Tarasewicza we wrześniu 2011 roku były ważnymi wydarzeniami kulturalnymi w naszym województwie. Warto nadmienić, że DORBUD wspiera również kielecki sport, sponsorując drużyny Vive Targi oraz Koronę Kielce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia