Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasz były poseł w wieku 73 lat ponownie został... tatą. Kronika towarzyska

(KRA)
Przegląd wydarzeń towarzyskich minionego tygodnia.

Mocne korzenie
Wiele dobrego się działo się na scenie Starostwa Powiatowego w Kielcach ustawionej przed Puchatkiem z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ludowa muzyka i regionalne potrawy przyciągały zmarzniętych przechodniów. Dynamika była taka, że do kapeli bielińskiej dołączyła ze śpiewem urzędniczka starostwa Wiola Krzyżanowska i zebrała huczne oklaski. Wicestarosta Józef Szczepańczyk nucił prowokacyjnie: - Nie martw się dziewczyna, że ma głowa siwa, bo pod starym dębem mocny korzeń bywa. W mig poszło 20 tortów, które upiekła cukiernia Angelina. Szaleństwo licytacyjne rozpętało się, gdy otwarto cztery wory z ozdobami od firmy Sztukateria Kielce. Wójt Masłowa Tomasz Lato zdobył anioła z fantazyjnie gołym biustem, co sprowokowało publikę do wołania o wylicytowanie do kompletu stanika, ale go w ofercie nie było. Najwyższą stawkę, 700 złotych za obraz, zapłacił Norbert Misztal, syn byłego prezesa „Echa” Krzysztofa Misztala, który kupił jeszcze wiele innych gadżetów. Na tej orkiestrowej scenie wszystko grało.

Ale to już było

Na sobotniej manifestacji w obronie wolnych mediów w Kielcach, zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji, widzieliśmy wśród demonstrujących rodzinę pierwszego po 1990 roku prezydenta Kielc Arkadiusza Płoskiego z jego żoną Anną na czele, cenionych adwokatów: Krzysztofa Degenera,przewodniczącego Rady Miasta Kielce w pierwszej kadencji i jego żonę, mecenas Różę Grzywaczewską-Degener, Monikę Kot, Sławomira Stachurę, radcę prawnego Marka Klimczyka, aktora Andrzeja Cempurę z żoną Jolantą, działacza Solidarności Ryszarda Cichego. W 1989 roku tworzyli oni albo wspierali prawicowy Kielecki Komitet Obywatelski. Historia lubi się powtarzać.

Orkiestrowy żeglarz
W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, podczas premiery spektaklu „A niech to Gęś kopnie”, licytowano w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lalkę przedstawiającą Sindbada. Oczywiście duch rywalizacji udzielił się dzieciom, ale okiełzano ich zapędy zastrzeżeniem, że mogą podbijać stawki wyłącznie po konsultacjach z rodzicami. Ostatecznie kukiełkę legendarnego żeglarza kupił aktor teatralny, wokalista i kompozytor Sambor Dudziński za 350 złotych. I tak licytacja dobiła do portu.

Relatywnie nieźle
- Nasze relacje czasem bywają szorstkie - przyznał marszałek Adam Jarubas na noworocznym spotkaniu z dziennikarzami prasy lokalnej. - Doceniamy krytykę, chociaż boli, to pozwala wydobyć z nas to, co najlepsze. Martin Luther King powiedział, że na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół. Jeśli chodzi o świętokrzyskie media, to nie milczą - ocenił szef wojewódzkiego sa-morządu. „Lecz gdy się milczy, milczy, milczy to apetyt rośnie wilczy...”

Ma synka
Synek Staś, mierzący zaraz po przyjściu na świat 55 centymetrów, urodził się liczącemu73 lata Mirosławowi Pawlakowi, który ożenił się parę lat temu ponownie, po śmierci pierwszej żony. Przez 6 kadencji szczęśliwy ojciec był posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego, zaliczył najdłuższy parlamentarny staż wśród świętokrzyskich polityków. Z poprzedniego małżeństwa ma synów Szymona i Roberta oraz córkę Dorotę. Jest od 1999 roku prezesem zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Dowiódł więc, że kochać potrafi ogniście.

Darczyńcy na szlaku
Kwestujący na kieleckim deptaku globtroter Marian Orliński ze Stowarzyszenia Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich Kielce zameldował, że pierwszy klient, którego napotkali długo przebierał w portfelu. - Myśleliśmy, że on szuka najniższego nominału, a on wyciągnął stówkę i włożył do puszki - opowiadał szwejkolog. Do Kieleckiego Centrum Kultury przyszedł nestor świętokrzyskiej motoryzacji Ryszard Mikurda i przyniósł grubo ponad cztery kilo miedziaków, które uzbierał razem z wnukiem Jaśkiem. Nie wrzucił ich nikomu do puszek, bo by się rozleciały. Do redakcji „Echa Dnia” przyniósł przecudnej urody tort z serduszkami współwłaściciel kultowej cukierni Janusz Banatkiewicz, aby pokazać, jakie słodkie dzieła wystawi do licytacji. Powiedział, że wyroby zdobią zdolne dziewczyny, która pracują w zakładzie po dwadzieścia lat, wśród nich szefowa, pani Ala piekąca ciasta od 1972 roku. Wieczorne licytacje orkiestrowe w Galerii Echo otwierały portfele za sprawą prezentera telewizyjnego Daniela Wieleby i rozpalających emocje pokazów tanecznych szkoły tańca Go4dance. Za bilet na lot samolotem nad Kielcami po zawziętej licytacji zapłacono 260 złotych. Ofiarodawcy poszybowali wysoko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie