3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:1 sparing z Motorem Lublin. Wygrana z drugoligowcem po dobrej grze

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W niedzielę szóstego lutego Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:1 w Lubartowie sparing z Motorem Lublin. Bramki dla zespołu Sławomira Majaka zdobywali Ivan Agudo, Dawid Bałdyga i Paweł Mróz.

Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:2)
Bramki:
dla Siarki Ivan Agudo 14, Dawid Bałdyga 43, Paweł Mróz 54
Siarka (I połowa): Pietryga - Gessner, Stefanik, Józefiak - Sułkowski, Tyl, Kaliniec, Kwaśniewski - Yatsenko - Agudo, Bałdyga.
Siarka (II połowa): Pietryga - Bieniarz, Duda, Jasiński - Skrzypek, Zmarzlik, Janeczko, Stańczyk - Krempa - Mróz, Miszczuk.

Siarka na tle drugoligowca z aspiracjami dotyczącymi awansu do Fortuna 1 Ligi prezentowała się całkiem dobrze. Podopieczni trenera Majaka nie mieli trudności ze stwarzaniem sobie sytuacji pod bramką rywala i pierwszego gola strzelili już w 14. minucie gry. Po akcji w polu karnym Motoru i małym zamieszaniu w szeregach obronnych lublinian, swoją ósmą bramkę w zimowych sparingach zdobył Hiszpan Ivan Agudo.

Drugiego gola tarnobrzeżanie strzelili po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska i błyskawicznym kontrataku, który wyprowadził Agudo. Po podaniu piłki do Piotra Kwaśniewskiego i jego zagraniu z prawej strony wzdłuż pola karnego do bramki futbolówkę skierował Dawid Bałdyga.

Drugą połowę tarnobrzeżanie również zaczęli bardzo dobrze, bo już dziewięć minut po wznowieniu udało im się zdobyć bramkę na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Paweł Mróz. W tej akcji piłkarze Siarki odebrali rywalom piłkę na ich połowie i szybkimi dwoma podaniami zagrali ją do Mroza. Napastnik pewnym strzałem pokonał bramkarza. Rywale Siarki odpowiedzieli jednym trafieniem i ostatecznym wynikiem jest 3:1.

- Dobry mecz, szczególnie w pierwszym połowie. W drugiej części spotkania wyszliśmy na boisko z ośmioma młodzieżowcami, ale też wyglądaliśmy dobrze - powiedział nam po spotkaniu drugi trener Siarki, Dariusz Dul.

W meczu tym nie zagrali Kamil Adamek i Krzysztof Zawiślak, którzy narzekają na drobne urazy.

Dla Siarki był to szósty sparing w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej notowała takie wyniki: 3:1 z Widzewem Łódź, 3:0 z Apklan Resovią, 2:4 z Izolatorem Boguchwała, 2:0 z Wisłoką Dębica oraz 3:2 z Bronią Radom.

Kolejny mecz sparingowy Siarka zagra w sobotę 12 lutego. Jej wyjazdowym przeciwnikiem będzie lider drugiej ligi, Stal Rzeszów.