Proste włosy? Prosta sprawa – wybierz odpowiednią prostownicę

  .

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Proste włosy? Prosta sprawa – wybierz odpowiednią prostownicę
  Klasyczny look i minimalistyczny styl? Proste jak struna, błyszczące włosy. To trend obecny na ulicach i salonach. Dobrze wyprostowane włosy uczynią, że będziesz wyglądała modnie i schludnie. Wyprostowane włosy to uniwersalna fryzura sprawdzająca się niemal wszędzie. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się posiadaniem idealnie prostych włosów. W takiej sytuacji z odsieczą przybywają producenci agd do pielęgnacji, czyli prostownic. Mnogość modeli do prostowania włosów może stanowić nie lada problem przy wyborze tej odpowiedniej dla siebie. Przy przeglądaniu ofert należy się jednak kierować głównym celem jakim jest ochrona włosów.
  Proste włosy? Prosta sprawa – wybierz odpowiednią prostownicę
  Cechy dobrej prostownicy
  Jakimi cechami powinna cechować się dobra prostownica? Poniżej wyszczególnienie istotnych aspektów w budowie i działaniu prostownic, na które należy zwrócić uwagę.

  Regulacja temperatury

  Regulacja temperatury jest niezbędna dla bezpieczeństwa włosów. To funkcja, która pozwala na dostosowanie natężenia ciepła do struktury i rodzajów włosów. Standardowa temperatura grzania to 200 stopni Celsjusza, ale możliwe jest tez podkręcenie temperatury, jeśli masz włosy grube i kręcone lub jej obniżenie jeśli boisz się o swoje słabe i cienkie włosy.
  Wystarczy ustawić temperaturę na mniej, aby nie narażać włosów na niepotrzebne działanie wysokiej temperatury. Niektóre prostownice posiadają pokrętła na których jest zaznaczona skala temperatury albo tylko podziałka, która umożliwia ustalenie temperatury na dowolną wartość. Lepsze prostownice posiadają też termostat, który chroni prostownice przed przegrzaniem.

  Rodzaj płytek
  Jest to istotne z punktu widzenia chropowatości włosów. Ponieważ obecnie dąży się do tego, aby włosy były jak najbardziej gładkie i lśniące. Materiał pokrycia płytek decyduje o właściwościach prostownicy. Prostownice o płytkach metalowych, niekorzystnych dla włosów nie są już dostępne w sklepach. Popularne są płytki ceramiczne a także z domieszkami tytanu, turmalinowe lub soniczne. Nowoczesnym rozwiązaniem są płytki diamentowe i z funkcją jonizacji.

  Płytki teflonowe
  Teflon ma właściwości ochronne przed wysoka temperaturą. Zapobiega to przywieraniu włosów do prostownicy oraz ich elektryzowaniu się. Niestety teflon jest materiałem, który nagrzewa się dość nierównomiernie oraz nie jest odporna na zarysowania, przez co dochodzi do szybkiego jej zużywania się. Dlatego teflonowe powłoki zbogacane są dodatkami takimi jak: ceramika, turmaliny i diament poprawiające właściwości warstwy kontaktu z włosami.

  Płytki ceramiczne
  Płytki ceramiczne charakteryzują się dobrymi właściwościami grzejnymi, ponieważ nagrzewają się równomiernie, a ryzyko przypalenia włosów maleje. Włosy nie niszczą się, ponieważ ceramika jest śliska, co powoduje wygładzanie włosów.

  Płytki tytanowe
  Tytan jest trwałym materiałem, odpornym na uszkodzenia i trwalszym niż ceramika. Takie płytki dobrze poradzą sobie z włosami kręconymi i grubymi, ponieważ dobrze wygładzą je i wyprostują. Często można spotkać na rynku prostownice z płytkami ceramiczno – tytanowymi.

  Płytki lustrzane
  Lustra znajdujące się na płytkach powodują wygładzenie włosów i dodanie im blasku. Jest to powłoka gładsza niż ceramiczna, co dodatkowo ułatwia wygładzanie i prostowanie.

  Płytki diamentowe
  Diamentowe płytki to ostatni trend stosowany przez firme Philips. Jest to twarda powłoka, niezwykle odporna na uszkodzenia, dlatego prostownice z powłoką diamentową odporne są na zarysowania i uszkodzenia. Ma gładka powierzchnię, dlatego polecana jest do włosów szorstkich, chropowatych i grubych.

  Płytki z turmalinami
  Turmaliny zawarte w powłoce płytek dają efekt podobny do działania jonizatora, ponieważ turmalin to minerał, który produkuje jony ujemne pod wpływem wysokiej temperatury. Jony te oddziałują na włosy zamykając ich łuski oraz chroniąc je przed zniszczeniem. Płytki turmalinowe zapobiegają elektryzowaniu się włosów od czapek, swetrów itp.

  Rozmiar płytek
  Kolejnym aspektem jest szerokość i długość płytek. Należy je dostosować do długości i stanu włosów. Do krótkich i cienkich, delikatnych włosów wybieraj wąskie płytki i w zasadzie dość krótkie. Ułatwi ci to prostowanie włosów u nasady. Do włosów długich i grubych wybieraj płytki o szerokości powyżej 24 mm szerokości oraz o długości ponad 90 mm. Jeśli Twoje włosy są kręcone wybierz jeszcze szersze płytki. Rozmiary płytek sprawdzaj na stronach producentów, ponieważ są to informacje dodatkowe, nie zawsze podawane na opakowaniu.

  Bezpieczeństwo
  Prostownica powinna posiadać rączkę z materiału termoizolacyjnego. Materiał ten powinien być również trwały i odporny na zarysowania i zagniecenia – najczęściej jest to nowoczesne tworzywo sztuczne. Prostownica powinna posiadać też przycisk włączenia i wyłączenia, co pomoże kontrolować czas włączenia prostownicy nawet gdy jest ona podłączona do zasilania. Niektóre prostownice do włosów mają automatyczny wyłącznik, który wyłącza prostownice samoistnie po pewnym czasie.

  Moc
  Moc płytek mówi o tym, jak szybko prostownica będzie w stanie podgrzać się do zadanej temperatury. Im wyższa moc, tym szybciej sprzęt nagrzeje się. Prostownice mające 170 W nagrzewają się już w kilka sekund, natomiast te posiadające tylko kilkadziesiąt W nagrzewają się w kilka minut. Wiele prostownic posiada lampki kontrolne, które pokazują gotowość urządzenia do pracy.

  Przeczytaj również:
  Olejek rycynowy na włosy http://myslowianki.pl/olejek-rycynowy-tajemnica-pieknych-wlosow/

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo