Nie chcą do Dębicy

  /saj/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czy Dębica będzie większa? Choć mieszkańcy ościennych gmin nie chcą, by były przyłączone do miasta, władze Dębicy w najbliższych dniach wystąpią do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o rozszerzenie granic administracyjnych.

  Miasto chce przyłączyć do swojego terytorium Zawierzbie, część sołectwa Straszęcin, część Grabiny, Latoszyna, Nagawczyna i Pustyni. Najpierw opinię na temat poszerzenia granic wyrazili mieszkańcy Dębicy, mimo niskiej frekwencji większość poprała starania samorządu. Później wypowiedzieli się mieszkańcy gmin Dębica, Żyraków oraz Czarna. Ponad 90 proc. z nich nie chce przyłączenia części terytorium ich gmin do miasta.

  Najwięcej zwolenników zmiany granic było na terenach najbliżej Dębicy, choć nawet w swoich miejscowościach należeli oni do nielicznej grupy. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, 12 głosami za, pięcioma przeciw i czterema wstrzymującymi się radni zdecydowali, że Urząd Miasta, mimo negatywnych opinii, wystąpi do ministra z wnioskiem o zmianę granic.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo