Akcja "Znicz" przez pięć dni

  Akcja "Znicz" przez pięć dni

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policyjna akcja "Znicz" trwać będzie w tym roku pięć dni - od 28 października do 1 listopada. Na drogach będzie można spotkać większą niż zwykle liczbę patroli policyjnych.

  Policja apeluje o ostrożność i uwagę nie tylko do kierowców, ale także do pieszych. W takim dniu ludzie są zadumani i często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Będzie wzmożona liczba policjantów, ale to każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo.

  Surowo będą karani kierowcy, którzy będą przekraczać dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzać lub wymuszać pierwszeństwo, także na pieszych. Podkarpackie drogi patrolować będą radiowozy wyposażone w radary i wideoradary, a także policyjny śmigłowiec.

  Pamiętajmy też o tym, że złodzieje nie świętują. Musimy być czujni i pilnować swojego mienia.  Utrudnienia, parkingi  POWIAT KOLBUSZOWSKI

  Kolbuszowa. Samochód będzie można zaparkować przy cmentarzu oraz po prawej stronie ulicy Narutowicza, na jednym pasie ruchu w kierunku Mielca. Inne parkingi usytuowane są poza obrębem dróg.

  Dzikowiec, Raniżów. W miejscowościach tych pojazdy będzie można parkować na drogach dojazdowych do drogi wojewódzkiej 875. Przy cmentarzach obowiązuje ograniczenie prędkości.

  W pozostałych miejscowościach na terenie powiatu kolbuszowskiego cmentarze oddalone są od głównych ciągów komunikacyjnych i nie przewiduje się znacznego utrudnienia w ruchu.
  POWIAT MIELECKI

  Mielec. Na ulicy Królowej Jadwigi nastąpi zmiana organizacji ruchu, z dwukierunkowej na jednokierunkową, po prawej stronie na całej długości będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Parking główny będzie wyznaczony przy cmentarzu oraz przy drogach gruntowych w rejonie cmentarza. Przy bramie głównej cmentarza zostaną wyznaczone miejsca do parkowania dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

  Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na ulicy Wolności. Na początku wjazdu na tę ulicę ustawiony zostanie znak zakaz wjazdu. Przy wyjeździe z cmentarza - w okresie największego szczytu ruchu, z ulicy Wolności samochody będą kierowane w ulicę Witosa.

  Autobusy komunikacji miejskiej oraz taksówki poruszać się będą ulicą Królowej Jadwigi w kierunku ulicy Partyzantów, mimo "zakazu wjazdu" w tę ulicę. W przypadku zablokowania ruchu pojazdów na ulicy Wolności samochody będą kierowane na ulicę Partyzantów oraz w kierunku na Szydłowiec i drogę leśną.

  Padew Narodowa, Chorzelów. Policja apeluje o szczególną ostrożność. Obydwa cmentarze znajdują się przy ruchliwej drodze (w Padwi dodatkowo tuż za zakrętem) na trasie Tarnobrzeg - Mielec. Obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się. Samochód można zostawić na parkingu obok kościoła.
  POWIAT NIŻAŃSKI

  Nisko. Obok cmentarza przy drodze wojewódzkiej numer 872 (ulica Głowackiego) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Samochód można zostawić na zatoce postojowej oraz na nieutwardzonym placu wykorzystywanym jako parking.

  Racławice. Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał w rejonie cmentarza przy ulicy Rudnickiej. Cmentarz posiada parking, samochód zaparkować też można na drogach bocznych o bardzo małym natężeniu ruchu.

  Rudnik. Przy cmentarzu (ulica Mickiewicza) obowiązuje zakaz zatrzymywania się, w rejonie cmentarza istnieją parkingi, można też zostawić samochód w bocznych uliczkach.

  Zarzecze. Poza obszarem zabudowanym po prawej stronie będzie zakaz zatrzymywania się, jako parking wykorzystane może być nieutwardzone pobocze na wysokości cmentarza, istnieje możliwość skierowania pojazdów na boczne drogi.

  Kopki. Parking obok cmentarza obowiązuje zakaz zatrzymywania się na wysokości nekropolii.

  Kurzyna Wielka. Po prawej stronie dróg będą ustawione znaki o symbolu zakaz zatrzymywania się, brak parkingów oraz utwardzonych poboczy.

  Huta Krzeszowska. Po lewej stronie dróg (skrzyżowanie) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, brak parkingów oraz utwardzonych poboczy.
  POWIAT STALOWOWOLSKI

  Stalowa Wola, ulica Rozwadowska (odcinek drogi krajowej numer 77) - na ulicy Klasztornej po obu stronach jezdni obowiązywał będzie znak zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów przewidywane jest na wyznaczonych parkingach przy cmentarzu (od strony ulicy Klasztornej oraz ulicy Rozwadowskiej).

  Stalowa Wola, ulica Ofiar Katynia oraz na ulicy Bojanowskiej po przeciwnej stronie cmentarza - zakaz zatrzymywania się, ponadto odcinek ulicy Bojanowskiej od skrzyżowania z ulicą Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ulicą Ofiar Katynia zostanie oznakowany jako droga jednokierunkowa (kierunek jazdy do miejscowości Przyszów). Przy cmentarzu znajduje się parking (od strony ul. Bojanowskiej). Ponadto na ulicy Ofiar Katynia w bliskim sąsiedztwie cmentarza znajdują się dwa parkingi (strzeżony) - na terenie bazy PKS oraz (niestrzeżony) - na terenie dawnego "Polmozbytu".

  Turbia, droga krajowa numer 77 - zakaz zatrzymywania się po jednej stronie drogi, przy cmentarzu znajduje się parking o nawierzchni utwardzonej.

  Zaleszany, droga krajowa numer 77 - będzie obowiązywał znak zakaz zatrzymywania się po jednej stronie drogi. Przy cmentarzu znajdują się dwa parkingi (jeden od strony wsi oraz drugi od strony drogi krajowej numer 77). Odcinek drogi krajowej numer 77 będzie pod stałym nadzorem policji.
  POWIAT TARNOBRZESKI

  Tarnobrzeg. Na odcinku Wisłostrady w rejonie cmentarza (za dworcem PKS) będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, z ruchu wyłączone zostaną prawe pasy ruchu po obu stronach drogi. Tam będzie można zostawić auto.

  W dzielnicy Wielowieś obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę oraz zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Samochód można zostawić na parkingu obok cmentarza. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem oraz częściowo jezdnią.

  W dzielnicy Sobów samochód można zostawić na parkingu obok cmentarza. Policja nie spodziewa się dużych utrudnień w ruchu. Kierowcy muszą jednak zdjąć nogę z gazu, bo przy wyjeździe z cmentarza na ulicę Bema jest ograniczone pole widzenia.

  Tarnowska Wola. Na odcinku od kościoła do cmentarza obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę oraz zakaz zatrzymywania samochodów na poboczach. Auto można będzie zostawić na parkingu przy cmentarzu.

  Jadachy. W rejonie cmentarza obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 kilometrów nadgodzinę. Samochód można zostawić na placu obok cmentarza.

  Trześń. W rejonie cmentarza obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi, samochód można zostawić na parkingu. Uwaga na wzmożony ruch pieszych.

  Baranów Sandomierski, Nowa Dęba. Policja nie przewiduje większych utrudnień w ruchu. Nekropolie są oddalone od ruchliwych dróg.

  /ram, STAN/

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo