Pierwsza pielgrzymka

  /ps/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kuba Sagan, sześciolatek, chce, aby papież odwiedził go w przedszkolu i powiedział coś po polsku.

  Kuba Sagan, sześciolatek, chce, aby papież odwiedził go w przedszkolu i powiedział coś po polsku. ©P. Strojna

  Sześciolatki z Przedszkola numer 13 imienia Jana Pawła II pamiętają swojego patrona. Wiedzą, że teraz papieżem jest Benedykt XVI i będą oglądać relację z jego wizyty w Polsce w telewizji. P. Strojna

  Sześciolatki z Przedszkola numer 13 imienia Jana Pawła II pamiętają swojego patrona. Wiedzą, że teraz papieżem jest Benedykt XVI i będą oglądać relację z jego wizyty w Polsce w telewizji.
  (fot. P. Strojna)

  Cała Polska z niecierpliwością wyczekiwała wizyty papieża Benedykta XVI. Jest to olbrzymie wydarzenie. Wszyscy są dumni, że wybrał nasz kraj na pierwszą pielgrzymkę. Każdy ma jakieś oczekiwania w związku z przybyciem Ojca Świętego.

  Mieszkańcy Podkarpacia, jak większość Polaków sądzą, że przyjazd papieża przyczyni się do pojednania polsko-niemieckiego. Tym bardziej że jednym z miejsc wizyty będzie Oświęcim.

  - Mam nadzieję, że przyjazd papieża do Polski będzie początkiem pojednania dwóch narodów - mówi Wiesław Woźniak z Tarnobrzega. - Oprócz tego chciałbym, aby Ojciec Święty wprowadził do naszego kraju więcej spokoju i przyjaźni.

  Niektórzy chcą, żeby Benedykt XVI często wspominał Jana Pawła II i doszukują się podobieństw. Jednak aż 85 procent Polaków chce, aby Ojciec Święty mówił po polsku.

  Nawet najmłodsi mają sprecyzowane życzenia, które kierują do Benedykta XVI. - Chciałbym, żeby papież przyszedł do nas do przedszkola i powiedział coś po polsku - mówi Kuba Sagan, sześciolatek z Przedszkola numer 13 imienia Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

  Niektórzy nie mogą się jeszcze przyzwyczaić i przekonać do nowego Ojca Świętego. - Pielgrzymki z Janem Pawłem II zawsze nagrywałam - opowiada Małgorzata Gromala z Nowej Dęby, która zamierza śledzić w telewizji podróż po Polsce Benedykta XVI. - Jeszcze nie wiem, czy będę tę wizytę chciała zachować na stałe - dodaje.

  Polacy są doskonale poinformowani o trasie papieża, w przeciwieństwie do Niemców, którzy są mało zorientowani, gdzie na pierwszą pielgrzymkę wybiera się ich rodak. Tylko 25 procent z nich wie, że przyjeżdża do Polski.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo