Stalowa Wola > Stal - Podbeskidzie 3:1

Redakcja

Cóż to była za inauguracja drugiej ligi dla piłkarzy Stali Stalowa Wola! W debiutanckim spotkaniu wygrali pewnie, już od czwartej minuty mieli przewagę jednego zawodnika, a i stadion w Gorzycach, na którym muszą występować, okazał się szczęśliwy.

STAL STALOWA WOLA - Podbeskidzie Bielsko Biała 3:1 (2:1).

0:1 Dariusz Kołodziej 22, 1:1 Kamil Gęśla 26, 2:1 Grzegorz Łuczyk 44, 3:1 Jacek Maciorowski 55 z karnego.

Stal: Wietecha 7 - Kasiak 7, Wieprzęć 7, Maciorowski 8, Łuczyk 8 - Iwanicki 7, Kusiak 7, Ożóg 8, Pałkus 4 (61 Krawiec 2) - Kowalczyk 4 (58 Sierżęga 2), Gęśla 8 (79 Telka nie klas.). Rezerwowi: Kielarski, Sałek, Pająk.

Podbeskidzie: Merda - Monsterski, Rucki, Odrzywolski, Gorszkow (46 Sacha) - Koman (76 Zdolski), Butryn, Kołodziej, Górkiewicz (5 Gierasimowicz) - Pater, Chrapek. Rezerwowi: Cieniała, Wróbel.

Czerwona kartka: Merda (Podbeskidzie, 3 min., za zagranie ręką poza polem karnym). Żółte: Łuczyk, Telka (S), Butryn, Rucki, Chrapek (P). Sędziował: J. Walczyński z Lublina. Widzów: 1300.

Już w czwartej minucie bramkarz gości, Łukasz Merda, otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym i rywale Stali musieli grać do końca meczu w dziesiątkę. Ale to oni pierwsi zdobyli gola, po fantastycznym strzale z dystansu Dariusza Kołodzieja. Na szczęście na odpowiedź "Stalówki" nie trzeba było długo czekać. Do przerwy do siatki trafili z pola karnego Kamil Gęśla i Grzegorz Łuczyk, a wynik ustalił Jacek Maciorowski z rzutu karnego, po faulu na Gęśli.