Stalowa Wola > Goście weselni przynoszą piórniki

  Stalowa Wola > Goście weselni przynoszą piórniki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Zamiast kwiatów proszę przynieść zabawki lub przybory szkolne dla dzieci" Taką informację mogą zobaczyć na zaproszeniu goście weselni. Zwyczaj ten jest coraz bardziej popularny w Stalowej Woli.

  - W tym roku jest wyjątkowo dużo nowożeńców, którzy przynoszą podarki dla Domu Dziecka - mówi Jadwiga Stępniewska, dyrektor placówki. - Zwyczaj ten trwa już od kilku lat, początkowo przychodziły dwie, trzy pary w roku. A teraz w miesiącach, w których jest dużo ślubów, to w ciągu tygodnia przychodzi kilka par.

  Młodzi, którzy chcą wesprzeć placówkę często pytają pracowników Domu Dziecka co jest dzieciakom najbardziej potrzebne. Początkowo, gdy zwyczaj zaczynał się dopiero rozwijać maluchy dostawały dużo maskotek i słodyczy. Teraz nowożeńcy coraz częściej przynoszą rzeczy praktyczne. Na przykład przybory szkolne, kosmetyki. A więc te, które na bieżąco są zużywane przez najmłodszych. /ajp/

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo