Dużo chętnych na mandat radnego

  Dużo chętnych na mandat radnego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z gorących tematów wyborczych w powiecie stalowowolskim już wiadomo, że o fotel wójta Pysznicy nie będzie się starał obecny wójt Zygmunt Cholewiński, związany z Prawem i Sprawiedliwością. O fotel powalczy jego zastępca Tadeusz Bąk. - Startuję do sejmiku, a nie można dobrze pełnić dwóch funkcji - stwierdził wójt.  Z Prawa i Sprawiedliwości wyleci Alfred Rzegocki, twórca własnego komitetu wyborczego i kandydat na prezydenta miasta.
  Władze Prawa i Sprawiedliwości miały o tym zdecydować w chwili zamknięcia list wyborczych. - Nie może członek PiS rywalizować na urząd prezydenta z kandydatem PiS na to stanowisko - uważa Antoni Błądek, pełnomocnik PiS w Stalowej Woli.  AŻ DZIEWIĘCIU

  W Stalowej Woli o fotel prezydenta walczyć będzie aż dziewięciu kandydatów. Każdy ma nadzieję zwyciężyć, ale największe szanse daje się Andrzejowi Szlęzakowi, Januszowi Kotulskiemu (sprowadził ostatnio zespół cygański na swoje spotkanie, wydał także odezwę do miejskich urzędników, aby cierpliwie na niego czekali), Janinie Sagatowskiej, sporo głosów może zgarnąć Artur Pychowski z Forum Mieszkańców, związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową.  O 23 miejsca w Radzie Miejskiej starać się będzie 400 kandydatów z jedenastu komitetów. A tymi komitetami są: Samorządność i Praworządność, Stalowa Wola Naprzód, Samoobrona RP, Przymierze Samorządowe Prawicy, Liga Polskich Rodzin, Platforma Obywatelska, SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci, komitet Alfreda Rzegockiego, Forum Mieszkańców, Komitet Rodzinnych Ogródków Działkowych, Prawo i Sprawiedliwość.  KTO Z KIM?

  Na bieg po mandat z Samorządnością i Praworządnością zdecydowali się między innymi wiceprezydent Franciszek Zaborowski, Leokadia Popek (w poprzednich wyborach chciała być prezydentem z listy Ligi Polskich Rodzin) oraz Ewa Kosak, dziekan "Olympusa". Ligę Polskich Rodzin opuściła także radna Maria Rehorowska i startuje z komitetu Stalowa Wola Naprzód, w skład tego samego komitetu wchodzą Adam Klima - romskiego pochodzenia oraz Maciej Bielówka (biznesmen skłócony z obecnym prezydentem).  Jacek Antonowicz, przewodniczący Rady Miejskiej, który jeszcze niedawno zarzekał się, że nie będzie startował do samorządu, uległ i znalazł się na pierwszym miejscu na liście lewicy. Na tej samej liście jest była poseł Joanna Grobel-Proszowska. Sporo znanych nazwisk jest na liście PiS - były wiceprezydent Stanisław Cisek, lekarz Zbigniew Doliński, były poseł i obecny radny powiatowy Andrzej Gargaś, choreograf Lasowiaków Marek Zaremba, radny i prezes Fundacji Uniwersyteckiej Jerzy Kozielewicz.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo