Wyniki wyborów z powiatu niżańskiego

    Wyniki wyborów z powiatu niżańskiego

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Podkarpackie

    Wyniki wyborów z II tury:



    Nisko

    Julian Ozimek - 3787 głosów (66,61%)

    Józef Sroka - 1898 głosów (39,39%)



    Jarocin

    Zbigniew Jan Walczak - 1112 głosów (54,64%)

    Stanisław Henryk Siek - 923 głosy (45,36 %)





    NISKO



    - kandydaci na burmistrza

    1- Ozimek Julian, Niżański Blok Wyborczy; 2.361 głosów; 33,59 procent.

    2- Sroka Józef, Prawo i Sprawiedliwość; 1.525 głosów, 21,70 procent.

    3- Wrześniak Adam, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze; 1,296 głosów; 18,44 procent.

    4- Kowalik Mariusz, Ziemia Niżańska; 1242 głosów; 17,67 procent.

    5- Waniewski Mirosław Janusz, Liga Polskich Rodzin; 605 głosów; 8,61 procent.



    Józef Sroka- wiek 45 lat, wykształcenie wyższe- pedagogiczno artystyczne, radny poprzedniej kadencji Rady Miasta i gminy oraz członek zarządu, obecnie pracuje na stanowisku kierowniczym w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.



    Julian Ozimek- wiek 58 lat.
    Z wykształcenia jest ekonomistą. Studia ukończył na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. W poprzedniej kadencji był starostą niżańskim. Obecnie jest wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego.



    Skład Rady Miasta i Gminy Nisko:



    Lipko Stefan, Porozumienie Społeczno Gospodarcze 75 lat, Nisko, 82 głosy;

    Madej Adam, Porozumienie Społeczno Gospodarcze, 41 lat, Nisko, 175 głosów;

    Graniczny Józef, Niżański Blok Wyborczy, 55 lat, Nisko, 74 głosy;

    Stępień Anna, Porozumienie Społeczno Gospodarcze, 44 lata Nisko, 79 głosów;

    Gorczyca Bogusław, Porozumienie Społeczno Gospodarcze, 41 lat, Nisko, 95 głosów;

    Żaba Henryk, Porozumienie Społeczno Gospodarcze, 27 lat, Zarzecze,79 głosy;

    Sudoł Henryk, Ziemia Niżańska, 47 lat, Nowosielec, 168 głosów;

    Czubat Krzysztof, Liga Polskich Rodzin, 60 lat, Nisko, 48 głosów;

    Rębisz Krystyna, Prawo i Sprawiedliwość, 52 lata, Nisko, 148 głosów;

    Tereszko Bożena, Prawo i Sprawiedliwość, 40 lat, Nisko, 95 głosów;

    Szymik Bogusław, Liga Polskich Rodzin, 49 lat, Nisko, 59 głosów;

    Wolak Tadeusz, Prawo i Sprawiedliwość, 46 lat, Nisko, 122 głosy;

    Przepadło Damian, Prawo i Sprawiedliwość , 22 lata, Nisko, 85 głosów;

    Piekarz Eugeniusz, Liga Polskich Rodzin, 58 lat, Nisko, 132 głosy;

    Sroka Ryszard, Prawo i Sprawiedliwość, 56 lat, Nisko, 205 głosów;

    Ślusarczyk Waldemar, Prawo i Sprawiedliwość, 45 lat, Nisko, 301 głosów;

    Sabat Zbigniew, Prawo i Sprawiedliwość, 41 lat, Nisko, 112 głosów;

    Juśko Mariusz Krzysztof, Liga Polskich Rodzin, 43 lata, Nowa Wieś, 91 głosów;

    Sroka Józef, Prawo i Sprawiedliwość, 45 lat, Nisko, 170 głosów;

    Szoja Witold, Prawo i Sprawiedliwość, 47 lat, Zarzeczem, 120 głosów;

    Kotuła Zbigniew, Prawo i Sprawiedliwość, 41 lat, Racławice, 204 głosy;



    Wyniki do Rada Miasta i gminy Nisko

    Okręg nr 1 (centrum)

    Lista nr 2 - Liga Polskich Rodzin (213 głosów): 1. Czubat Krzysztof, 60 lat, 48 głosów; Nisko; 2. Dukaczewska Małgorzata, 47 lat, 17 głosów, Nisko; 3. Wojciechowski Zygmunt Marian, 62 lata, 27 głosów, Nisko; 4. Surma Czesława, 59 lat, 17 głosów, Nisko 5. Słotwiński Władysław Józef, 59 lat, 48 głosów, Nisko; 6. Koziarz Lucyna, 39 lat, 11 głosów, Nisko; 7. Jankowska Małgorzata Barbara, 47 lat, 10 głosów, Nisko; 8. Kędra Andrzej, 48 lat, 29 głosów, Nisko; 9. Mierzwa Krzysztof 40 lat, 6 głosów, Nisko.

    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość (613 głosów): 1. Rębisz Krystyna, 52 lata, 148 głosów, Nisko; 2. Olejarczyk Elżbieta Maria, 53 lata, 43 głosów, Nisko; 3. Dyba Zbigniew, 44 lata, 91 głosów, Nisko; 4. Mokszyńska Bożena Antonina, 50 lat, 48 głosów, Nisko; 5. Tereszko Bożena, 40 lat, 95 głosów, Nisko; 6. Kosz Bogusław Lucjan, 40 lat, 65 głosów, Nisko; 7. Sądej Wiesław, 42 lata, 30 głosów, Nisko; 8. Maciej Piotr, 22 lata, 93 głosów, Nisko.

    Lista nr 16 - Niżański Blok Wyborczy (227 głosów): 1. Cichoń Anna, 49 lat, 36 głosów, Nisko; 2. Tofilski Bogdan, 44 lata, 74 głosy, Nisko; 3. Błądek Olak Grażyna, 41 lat, 27 głosów, Nisko; 4. Jasiów Emilia, 59 lat, 46 głosów, Nisko; 5. Potaczała Michał Benedykt, 58 lat, 27 głosów, Nisko; 6. Wach Józef, 60 lat, 17 głosów, Nisko.

    Lista nr 17 - Porozumienie Społeczno-Gospodarcze (475 głosów): 1. Czyż Krystyna Helena, 58 lat, 38 głosów, Nisko; 2. Kapliński Dariusz, 44 lata, 75 głosów, Nisko; 3. Lipko Stefan, 75 lat, 82 głosy, Nisko; 4. Madej Adam Marian, 41 lat, 175 głosów, Nisko; 5. Moskot Agnieszka Beata, 30 lat, 19 głosów, Nisko; 6. Puchowski Wiesław Henryk, 17 głosów, 40 lat, Nisko; 7. Tabor Marta, 35 lat, 15 głosów, Nisko; 8. Wizner Ewa, 42 lata, 21 głosów, Nisko; 9. Mierzwa Artur, 42 lata, 33 głosy, Nisko.

    Lista nr 18 - Ziemia Niżańska (221 głosów): 1. Surma Jan, 57 lat, 52 głosy, Nisko; 2. Łuka Zdzisław Jakub, 52 lata, 95 głosów, Nisko; 3. Żebrowski Roman, 65 lat, 41 głosów, Nisko; 4. Kapica Renata, 34 lata, 14 głosów, Nisko; 5. Kopeć Anna, 19 lat, 19 głosów, Nisko.

    Okręg nr 2 (Osiedle Tysiąclecia)

    Lista nr 2 - Liga Polskich Rodzin (144 głosów): 1. Nalepa Halina, 44 lata, 33 głosy, Nisko; 2. Szymik Bogusław, 49 lat, 59 głosów, Nisko; 3. Moskal Andrzej, 35 lat, 12 głosów, Nisko; 4. Chyliński Janusz Aleksander, 44 lata, 18 głosów, Nisko; 5. Romerowicz Jarosław Jan, 43 lata, 22 głosy, Nisko.

    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość (464 głosy): 1. Wolak Tadeusz, 46 lat, 122 głosy, Nisko; 2. Daśko Mirosława Elżbieta, 44 lata, 40 głosów, Nisko; 3. Sądej Andrzej, 48 lat, 71 głosów, Nisko; 4. Mól Józef Władysław, 51 lat, 49 głosów, Nisko; 5. Przepadło Damian, 22 lata, 85 głosów, Nisko; 6. Krasowski Piotr, 45 lat, 36 głosów, Nisko; 7. Gamoń Stanisław Jan, 40 lat, 61 głosów, Nisko

    Lista nr 16 - Niżański Blok Wyborczy (215 głosów): 1. Graniczny Józef Grzegorz, 55 lat, 74 głosy, Nisko; 2. Szypura Roman, 52 lata, 42 głosy, Nisko; 3. Ligas Jerzy Janusz, 48 lat, 13 głosów, Nisko; 4. Sądej Józefa Maria, 46 lat, 20 głosów, Nisko; 5. Wilk Bronisław, 52 lata, 37 głosów, Nisko; 6. Kisielewski Henryk, 44 lata, 16 głosów, Nisko; 7. Leszczyński Grzegorz, 40 lat, 13 głosów, Nisko.

    Lista nr 17 - Porozumienie Społeczno - Gospodarcze (342 głosy): 1. Kotuła Bożena, 41 lat, 19 głosów, Nisko; 2. Pelc Zbigniew Michał, 48 lat, 10 głosów, Nisko; 3. Skalny Zbigniew Stanisław, 36 lat, 64 głosy, Nisko; 4. Stępień Anna, 44 lata, 19 głosów, Nisko; 5. Szkodziński Jacek, 49 lat, 20 głosów, Nisko; 6. Sydor Magdalena Teresa, 58 lat, 72 głosy, Nisko; 7. Wrześniak Adam, 47 lat, 64 głosy, Nisko; 8. Żak Michał, 40 lat, 14 głosów, Nisko.

    Lista nr 18 - Ziemia Niżańska (97 głosów): 1. Żaba Artur Piotr, 20 lat, 31 głosów, Nisko; 2. Włodek Anna, 31 lat, 21 głosów, Nisko; 3. Zambrzycki Jacek, 34 lata, 6 głosów, Nisko; 4. Drelich Henryk Tadeusz, 48 lat, 26 głosów, Nisko; 5. Irsmanbet Kazimierz, 51 lat, 13 głosów, Nisko.

    Okręg nr 3 (Malce, Barce, Warchoły)

    Lista nr 2 - Liga Polskich Rodzin (311 głosów): 1. Piekarz Eugeniusz, 58 lat, 132 głosy, Nisko; 2. Szewc Stanisława, 49 lat, 34 głosy, Nisko; 3. Kolasiński Krzysztof, 49 lat, 39 głosów, Nisko; 4. Koszałka Janina, 59 lat, 23 głosy, Nisko; 5. Wór Magdalena, 29 lat, 15 głosów, Nisko; 6. Burek Wiesław Kazimierz, 42 lata, 49 głosów, Nisko; 7. Wolicki Kazimierz, 44 lata, 13 głosów, Nisko; 8. Borek Krzysztof, 40 lat, 6 głosów, Nisko.

    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość (856 głosów): 1. Sroka Ryszard, 56 lat, 205 głosów, Nisko; 2. Ślusarczyk Waldemar, 45 lat, 301 głosów, Nisko; 3. Sochacki Andrzej Piotr, 41 lat, 63 głosów, Nisko; 4. Pilarski Marcin, 35 lat, 42 głosy, Nisko; 5. Madej Józefa Agnieszka, 61 lat, 56 głosów, Nisko; 6. Błądek Józef, 56 lat, 51 głosów, Nisko; 7. Sabat Zbigniew, 41 lat, 112 głosów, Nisko; 8. Warchoł Robert, 27 lat, 26 głosów, Nisko

    Lista nr 16 - Niżański Blok Wyborczy (110 głosów): 1. Solasz Sławomir, 26 lat, 44 głosy, Nisko; 2. Biesiadecka Elżbieta, 41 lat, 26 głosów, Nisko; 3. Burek Kazimierz, 44 lata, 14 głosów, Nisko; 4. Sączawa Helena Anna, 54 lata, 25 głosów, Nisko; 5. Kiliasiński Zbigniew Adam, 59 lat, 1 głos, Nisko.

    Lista nr 17 - Porozumienie Społeczno-Gospodarcze (297 głosów): 1. Czech Piotr, 34 lata, 43 głosy, Nisko; 2. Gorczyca Bogusław, 41 lat, 95 głosów, Nisko; 3. Kotuła - Olszówka Elżbieta, 39 lat, 10 głosów, Nisko; 4. Nobis An-drzej, 52 lata, 22 głosy, Nisko; 5. Panielik Władysław, 61 lat, 58 głosów, Nisko; 6. Samek Bronisław, 55 lat, 52 głosy, Nisko; 7. Zaleśny Mieczysław, 55 lat, 17 głosów, Nisko.

    Lista nr 18 - Ziemia Niżańska (241 głosów): 1. Krupa Adam Jan, 69 lat, 30 głosów, Nisko; 2. Krawiec Józef, 69 lat, 94 głosy Nisko; 3. Sołowij Maryla, 25 lat, 20 głosów, Nisko; 4. Szewczyk Janusz, 47 lat, 17 głosów, Nisko; 5. Wasyl Dariusz, 31 lat, 64 głosy, Nisko; 6. Markowicz Jolanta, 27 lat, 16 głosów, Nisko.

    Okręg nr 4 (Kończyce, Nowosielec, Nowa Wieś, Ra-cławice, Wolina, Zarzecze, ulica Racławicka w Nisku)

    Lista nr 2 - Liga Polskich Rodzin (298 głosów): 1. Juśko Mariusz Krzysztof, 43 lata, 91 głosów, Nowa Wieś; 2. Gancarz Danuta Maria, 37 lat, 22 głosy, Nowosielec; 3. Szuba Andrzej Jan, 44 lata, 30 głosów, Zarzecze; 4. Sta-niec Ewa, 38 lat, 29 głosów, Nowosielec; 5. Bylicki Andrzej Ireneusz, 42 lata, 8 głosów, Racławice; 6. Sroka Halina, 48 lat, 11 głosów, Wolina; 7. Maziarz Jan, 73 lata, 8 głosów, Racławice; 8. Tarkowski Jerzy, 52 lata, 13 głosów, Zarzecze; 9. Bis Kazimierz, 31 lat, 86 głosów, Kończyce.

    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość (755 głosów): 1. Sroka Józef, 45 lat, 170 głosów, Racławice; 2. Szoja Witold, 47 lat, 120 głosów, Zarzecze; 3. Potocki Radosław Wojciech, 26, 70 głosów, Nowosielec; 4. Weber Andrzej Ferdynand, 38 lat, 36 głosów, Zarzecze; 5. Kotuła Zbigniew, 41 lat, 204 głosy, Racławice; 6. Bednarz Edward, 51 lat, 114 głosów, Nowosielec; 7. Wołoszyn Stanisław, 48 lat, 41 głosów, Zarzecze.

    Lista nr 16 - Niżański Blok Wyborczy (92 głosy): 1. Drąg Adam, 33 lata, 24 głosy, Nowosielec; 2. Sagan Małgorzata Teresa, 32 lata, 30 głosów, Zarzecze; 3. Guściora Krzysztof, 34 lata, 14 głosów, Nowosielec; 4. Cichoń Jan, 64 lata, 23 głosy, Zarzecze; 5. Tyszczuk Teodor, 64 lata, 1 głos, Nisko.

    Lista nr 17 - Porozumienie Społeczno-Gospodarcze (402 głosy): 1. Fedorowski Marek Paweł, 33 lata, 29 głosów, Racławice; 2. Fedorowski Tadeusz, 51 lat, 78 głosów, Zarzecze; 3. Franuś Zbigniew Eugeniusz, 46 lat, 8 głosów, Racławice; 4. Hausner Józefa, 53 lata, 50 głosów, Wolina; 5. Kolano Jolanta Stanisława, 43 lata, 17 głosów, Kończyce; 6. Kopacz Halina Wanda, 44 lata, 57 głosów, Nowosielec; 7. Małek Józef, 56 lat, 4 głosy, Racławice; 8. Maziarz Monika Dorota, 24 lata, 6 głosy, Zarzecze; 9. Wybacz Maria Barbara, 46 lat, 74 głosy, Zarzecze; 10. Żaba Henryk Antoni, 27 lat, 79 głosów, Zarzecze.

    Lista nr 18 - Ziemia Niżańska (410 głosów): 1. Sudoł Henryk, 47 lat, 168 głosów, Nowosielec; 2. Leszczyński Henryk, 54 lata, 82 głosy, Nowa Wieś; 3. Patrzyk Józef, 63 lat, 64 głosy, Zarzecze; 4. Hara Jan, 56 lat, 49 głosów, Racławice; 5. Barylska Mirosława, 30 lat, 47 głosów, Zarzecze.



    Rada Powiatu Niżańskiego



    Gabriel Waliłko - 882, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 48 lat, Hucisko; Mirosław Siek - 626, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 47 lat, Krzeszów Górny; Jan Zań - 357, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 40 lat, Huta Krzeszowska; Antoni Franciszek Kapuściński - 658, Prawo i Sprawiedliwość, 55 lat, Ulanów; Henryk Siek - 316, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 51 lat, Jarocin; Tadeusz Wala - 189, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 65 lat, Ulanów; Franciszek Koza - 150, Liga Polskich Rodzin, 46 lata, Dąbrówka; Robert Bednarz - 646, Prawo i Sprawiedliwość, 29 lat, Jeżowe; Bolesław Tomasz Miazgowicz - 616, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 50 lat, Cholewiana Góra; Krzysztof Krawiec - 579, Prawo i Sprawiedliwość, 31 lat, Jeżowe; Janusz Andrzej Nawrocki - 607, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze:52 lata, Zarzecze; Eugeniusz Trzuskot - 388, Prawo i Sprawiedliwość, 50 lat, Nisko; Władysław Pracoń - 269, Prawo i Sprawiedliwość, 45 lat, Nisko; Andrzej Antoni Tofilski - 238, Niżański Blok Wyborczy, 31 lat, Nisko; Waniewski Mirosław - 236, Liga Polskich Rodzin, 44 lata, Nisko; Grzegorz Bambuch - 207, Samorządowe Porozumienie Prawicy 35 lat, Nisko; Barbara Maria Tutka - 276, Prawo i Sprawiedliwość, 48 lat, Rudnik nad Sanem; Janusz Stanisław Kostyra - 258, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze 41 lat, Rudnik nad Sanem; Władysława Janina Binkowska - 144, Liga Polskich Rodzin, 48 lat, Rudnik nad Sanem.



    Kandydaci którzy w poszczególnych okręgach zdobyli największą ilość głosów.



    Okręg nr 1 (Harasiuki i Krzeszów)



    GABRIEL WALIŁKO - 822, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 48 lat, Hucisko; MIROSŁAW SIEK - 626, Poro-zumienie Społeczno - Gospodarcze, 47 lat, Krzeszów Górny; Krzysztof Kiszka - 436, Porozumienie Społeczno - Gospodar-cze, 39 lat, Maziarnia; JAN ZAŃ - 357, Samorządowe Porozu-mienie Prawicy, 40 lat, Huta Krzeszowska, Roman Pydo - 292, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 54 lata, Podolszyna-ka Ordynacka, Edward Łaba - 219, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 50 lat, Banachy; Adam Bolesław Szado - 166, Niżański Blok Wyborczy, 57 lat, Gózd; Zbigniew Boćko - 146, Prawo i Sprawiedliwość, 47 lat, Podolszynak Ordynacka; An-drzej Wójcik - 108, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 41 lat, Derylaki; Maria Małek - 93, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 45 lat, Krzeszów Dolny.



    Okrąg nr 2 (Ulanów, Jarocin)



    ANTONI FRANCISZEK KAPUŚCIŃSKI- 658 , Prawo i Spra-wiedliwość, 55 lat, Ulanów; Zbigniew Lach - 377, Niżański Blok Wyborczy, 42 lata, Szyperki, HENRYK SIEK - 316, Porozumie-nie Społeczno Gospodarcze, 51 lat, Jarocin; Tomasz Podpora - 294, Prawo i Sprawiedliwość, 27 lat, Katy; Janusz Piotr Pasek - 281, Prawo i Sprawiedliwość, 30 lat, Jarocin; Grzegorz Alek-sander Andres - 229, Niżański Blok Wyborczy, 31 lat, Kurzuna Średnia; Maria Koń - 223, Porozumienie Społeczno Gospodar-cze, 52 lata, Wólka Bielińska; TADEUSZ WALA - 189, Samo-rządowe Porozumienie Prawicy, 65 lat, Ulanów; Andrzej Jan Habuda - 157, Prawo i Sprawiedliwość, 51 lat, Majdan Gol-czański, Janusz Dąbek - 143, Liga Polskich Rodzin, 45 lat, Ula-nów.



    Okręg nr 3 (Jeżowe)



    ROBERT BEDNARZ - 646, Prawo i Sprawiedliwość, 29 lat, Je-żowe; BOLESŁAW TOMASZ MIAZGOWICZ - 616, Porozumie-nie Społeczno - Gospodarcze, 50 lat, Cholewiana Góra; KRZYSZTOF KRAWIEC - 579, Prawo i Sprawiedliwość, 31 lat, Jeżowe; Tadeusz Ligas - 274, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 44 lata, Jata; Antoni Fila - 222, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 65 lat, Jata; Stanisław Szot - 167, Liga Polskich Rodzin, 45 lat, Cholewiana Góra; Krzysztof Sibiga - 159, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 43 lata, Groble; Zygmunt Kowalski - 139, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 47 lat, Stary Nart; Jan Wojtanowicz - 93, Liga Polskich Rodzin, 44 lata, Krzywdy; Józef Drelich - 92, Prawo i Sprawiedliwość, 51 lat, Jeżowe.



    Okręg nr 4 (Nisko)



    JANUSZ, ANDRZEJ NAWROCKI - 609, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 52 lata, Zarzecze; EUGENIUSZ TRZUSKOT - 388, Prawo i Sprawiedliwość, 50 lat, Nisko; WŁADYSŁAW PRACOŃ - 269, Prawo i Sprawiedliwość, 45 lat, Nisko; ANDRZEJ, ANTONI TOFILSKI - 238, Niżański Blok Wy-borczy, 31 lat, Nisko; MIROSŁAW WANIEWSKI - 236, Liga Polskich Rodzin, 44 lata, Nisko; Krzysztof Oczkowski - 233, Prawo i Sprawiedliwość, 39 lat, Nowosielec; Krystyna Barnat - 217, Prawo i Sprawiedliwość, 52 lata, racławice; Bronisława Barć - 212, Liga Polskich Rodzin, 63 lata, Wolina; GRZEGORZ BAMBUCH - 207, Samorządowe Porozumienia Prawicy, 35 lat, Nisko; Dariusz Gergont - 202, Prawo i Sprawiedliwość, 35 lat, Nisko.



    Okręg nr 5 (Rudnik nad Sanem)



    Stanisław Sagan - 321, Niżański Blok Wyborczy, 56 lat, Rudnik nad Sanem; BARBARA, MARIA TUTKA - 276, Prawo i Sprawiedliwość, 48 lat, Rudnik nad Sanem; Henryk Józef Saja - 270, Prawo i Sprawiedliwość, 49 lat, Rudnik nad Sanem; JANUSZ STANISŁAW KOSTYRA - 258, Porozumienie Społeczno - Gospodarcze, 41 lat, Rudnik nad Sanem; Adam Mach - 216, Prawo i Sprawiedliwość, 54 lata, Rudnik nad Sanem; WŁADYSŁAWA JANINA BINKOWSKA - 144, Liga Polskich Rodzin, 48 lat, Rudnik nad Sanem; Józef Łojek - 130, Porozumienie Społeczno Gospodarcze, 40 lat, Rudnik nad Sanem; Wojciech Gancarz - 127, Samorządowe Porozumienie Prawicy, 41 lat, Rudnik nad Sanem; Waldemar Skiba - 126, Prawo i Sprawiedliwość, 44 lata, Rudnik nad Sanem; Marian Mierzwa - 120 , Samorządowe Porozumienie Prawicy, 45 lat, Rudnik nad Sanem.



    HARASIUKI



    - kandydaci na wójta:



    Bździuch Henryk - 2244 głosy, 87,08%, Porozumienie Samorządowo Gospodarcze, 51 lat

    Szado Adam Bolesław - 333 głosy, 12,92%, Niżański Blok Wyborczy, 57 lat



    Rada Gminy w Harasiukach



    Zdzisław Krzysztof Brytan - 176, Nasza Tanew, lat 41, Harasiuki; Józef Krzysztof Jednacz - 143, Nasza Tanew, lat 26, Harasiuki; Anna Świeca - 84, Niezależny Komitet Wyborczy Wsi Sieraków, lat 36, Sieraków; Dariusz Łebko - 155, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 36, Łazory; Jan Bronisław Banach - 72, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 44, Banachy; Artur Brzozowski - 98, Liga Polskich Rodzin, lat 21, Hucisko; Grzegorz Łokaj - 115, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 39, Wólka; Marek Skakuj - 64, Niżański Blok Wyborczy, lat 31, Huta Podgórna; Janusz Henryk Pokora - 48, Niżański Blok Wyborczy, lat 41, Huta Nowa; Ryszard Świąder - 71, Porozumienie Społeczno- Gospodarcze, lat 48, Huta Stara; Władysław Ciosmak - 104, Niżański Blok Wyborczy, lat 61, Huta Krzeszowska; Wiesław Brzozowski - 95, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 48, Gózd; Stanisław Skakuj - 83, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 39, Maziarnia; Jan Szwedo, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 48, Nowa Wieś; Demidowski Jan - 93, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, lat 58, Krzeszów Górny;



    Kandydaci którzy w poszczególnych okręgach zdobyli największą liczbę głosów



    Okręg nr 1 (Harasiuki)

    BRYTAN ZDZISŁAW KRZYSZTOF - 176, Nasza Tanew, 41 lat, Harasiuki; JEDNACZ JÓZEF KRZYSZTOF - 143, Nasza Tanew, 26 lat, Harasiuki; Kłapiński Jan Tadeusz - 130, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 50 lat, Harasiuki;



    Okręg nr 2 (Derylaki, Sieraków, Żuk Nowy)

    ŚWIECA ANNA - 84, Niezależny Komitet Wyborczy Wsi Sieraków, 36 lat, Sieraków; Niedzwiecki Roman - 72, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 40 lat, Sieraków; Pawelec Janusz Andrzej - 71, Nasza Tanew, 45 lat, Derylaki.



    Okręg nr 3 (Łazory)

    ŁEBKO DARIUSZ - 155, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 36 lat, Łazory; Dziewa Edward - 54, Łazory, 37 lat, Łazory; Cudziło Jan Mieczysław - 12, Niżański Blok Wyborczy, 69 lat, Łazory.



    Okręg nr 4 (Rogóźnia, Banachy)

    BANACH JAN BRONISŁAW - 72, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 44 lata, Banachy; Jednacz Mariusz Tadeusz - 59, Nasza Tanew, 29 lata, Rogóźnia; Wróbel Jan Zygmunt - 72, Banachy, 46 lata, Banachy.



    Okręg nr 5 (Hucisko)

    BRZOZOWSKI ARTUR - 98, Liga Polskich Rodzin, 21 lat, Hucisko; Kargol Grzegorz Dariusz - 90, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze 35 lat, Hucisko.



    Okręg nr 6 (Kusze, Wólka, Półsieraków, Ryczki)

    ŁOKAJ GRZEGORZ - 115, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 39 lat, Wólka; Kargol Teresa Maria - 77, Łazory, 38 lat, Półsieraków.



    Okręg nr 7 (Huta Podgórna)

    SKAKUJ MAREK - 64 Niżański Blok Wyborczy, 31 lat , Huta Podgórna; Tutka Zdzisław - 61, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 42 lata, Huta Podgórna.



    Okręg nr 8 (Huta Nowa - Osada)

    POKORA JANUSZ HENRYK - 48, Niżański Blok Wyborczy, 41 lat, Huta Nowa; Wróbel Ryszard Zbigniew - 35, Nasza Tanew, 42 lata, Huta Nowa; Garbacz Zbigniew - 34, Liga Polskich Rodzin, 34 lata, Huta Nowa.



    Okręg nr 9 (Huta Stara, Szeliga)

    ŚWIĄDER RYSZARD - 71, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze 48 lat, Huta Stara; Szabat Stanisława - 51, Niżański Blok Wyborczy, 42 lata, Huta Stara; Frąk Teresa - 23, Liga Polskich Rodzin, 36 lat, Huta Stara.



    Okręg nr 10 (Huta Krzeszowska)

    CIOSMAK WŁADYSŁAW - 104, Niżański Blok Wyborczy, 61 lat, Huta Krzeszowska; Derylak Mirosław Eugeniusz - 84, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 39 lat, Huta Krzeszowska.



    Okręg nr 11 (Gózd)

    BRZOZOWSKI WIESŁAW - 95, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 41 lat, Gózd; Sokal Bronisław - 73, Niżański Blok Wyborczy, 69 lat, Gózd.



    Okręg nr 12 (Maziarnia, Żuk Stary)

    SKAKUJ STANISŁAW - 83, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 39 lat, Maziarnia; Młynarska Małgorzata - 42, Łazory, 33 lata, Żuk Stary; Golec Adam - 39, Niżański Blok Wyborczy, 59 lat, Żuk Stary.



    Okręg nr 13 (Nowa Wieś)

    SZWEDO JAN - 51, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 48 lat, Nowa Wieś.



    Okręg nr 14 (Krzeszów Górny)

    Demidowski Jan - 93, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 58 lat, Krzeszów Górny; Ożóg Ewa Zofia - 70, Niżański Blok Wyborczy, 32 lata, Krzeszów Górny.



    JAROCIN



    - kandydaci na wójta

    Zbigniew Walczak - 1010 głosy, 49,15%, wybory Samorządowe 2006, 51 lat, wykształcenie pedagogiczne, 8 lat na stanowisku wójta żona nauczycielka uczy w gimnazjum, muzyka jazzowa, założył Stowarzyszenie Państwa Jarocin.

    Stanisław Siek - 921 głosy, 44,82%, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 53 lata, rady powiatowy, wykształcenie wyższe techniczne- inżynier budownictwa, pracuje w Zespole Usług Projektowych w RCEZ Nisko, żonaty troje dzieci.

    Wnuk Teresa - 124 głosy, 6,03%, Komitet Tęcza, 40 lat.



    Rada Gminy Jarocin



    Bąk Kazimierz Józef - 189, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 47 lat, Jarocin; Gorczyca Zbigniew - 178, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze 48 lat, Jarocin; Oleksak Antoni Michał - 126, Komitet Być Sobą, 56 lat, Jarocin; Kiełb Zofia - 109, Wybory Samorządowe - 2006, 44 lata, Domostawa; Cieśla Jacek Józef - 118, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 30 lat, Domostawa; Nosek Jadwiga - 111, Wybory Samorządowe - 2006, 35 lat, Szwedy; Małys Andrzej - 68, Wybory Samorządowe 2006, 45 lat, Golce; Smutek Grzegorz Józef - 99, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 38 lat, Majdan Golczański; Domaradzki Paweł Damian - 87, Prawo i Sprawiedliwość, 24 lata, Majdan Golczański; Krajewski Sławomir - 97 Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 52 lata, Mostki; Pawłowski Mieczysław - 71, Samoobrona, 52 lata, Mostki; Podpora Halina - 115; Wybory Samorządowe - 2006; 55 lat, Szyperki; Kurzyna Zdzisław Stanisław - 78, Wybory Samorządowe - 2006; 46 lat, Szyperki; Olszówka Aniela Stefania - 118, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 51 lat, Zdziary; Golec Bronisława - 112, Komitet Tęcza, 56 lat, Zdziary.



    JEŻOWE



    - kandydaci na wójta

    Lesiczka Gabriel - 3021 głosy, 76,21%, Porozumienie Samorządowo Gospodarcze, 53 lata, inżynier rolnik, zodiakalny Lew, od 1990 roku, z dwuletnia przerwą jest wójtem w gminie Jeżowe, wraz z żoną posiadają 10 hektarowe gospodarstwo.

    Rutkowski Grzegorz Stanisław - 943 głosy, 23,79%, Wspólna Gmina, 41 lat.



    Kandydaci do Rady Gminy Jeżowe



    Koc Marian - 340, Liga Polskich Rodzin, 56 lat, Jeżowe; Kozak Tomasz - 244, Liga Polskich Rodzin, 45 lat, Jeżowe; Dziurdź Leszek - 217, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 38 lat, Jeżowe; Stępak Marek - 427, Liga Polskich Rodzin, 42 lata, Jeżowe; Głuszak Józef - 243, Liga Polskich Rodzin, 45 lat, Jeżowe; Głuszak Jan - 194, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 61 lat, Jeżowe; Trela Adam - 160, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 50 lat, Jeżowe; Kozak Krystyna - 80, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 53 lata, Jeżowe; Pleśniarska Danuta - 83, Liga Polskich Rodzin, 48 lat, Krzywdy; Chamot Józef - 153, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 44 lata, Jata; Ciak Eugeniusz - 166, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 38 lat, Sójkowa; Żak Jan - 166, 43 lata, Zalesie; Wasyliszyn Jerzy - 242, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 49 lat, Cholewiana Góra; 1. Bajek Mirosław - 207, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 41 lat, Nowy Nart; Kolano Józef - bez głosowania, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 48 lat, Groble.



    KRZESZÓW



    - kandydaci na wójta:

    Nowakowski Stanisław - 1281 głosy, 74,69% Porozumienie Samorządowo Gospodarcze, lat 43, wykształcenie wyższe- magister inżynier mechanizacji rolnictwa.



    Falandysz Adam - 434 głosy; 25,31%, Komitet Strażak, lat 59.



    Rada Gminy Krzeszów



    Młynarski Tadeusz - 115, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 50 lat, Koziarnia; Schiffer Czesław Józef - 72, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 47 lat, Koziarnia; Pac Jan Stefan - 171, Komitet Strażak, 49 lat, Krzeszów; Korona Jan - 151, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 42 lata, Krzeszów; Schiffer Danuta Rozalia - 121, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 48 lat, Krzeszów; Tryka Ryszard - 81, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 34 lata, Krzeszów Dolny; Lipianin Jan Antoni - 106, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze 49 lat, Podolszynka Ordynacka; Bąk Zbigniew, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 42 lata, Podolszynka Plebańska; Szczębara Andrzej - 85, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 33 lata, Kamionka Kolonia; Kasperek Wiesław Ludwik - 97, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 55 lat, Kamionka Górna; Taras Andrzej - 57, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 47 lat, Kamionka Średnia; Łebko Piotr - 123, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 31 lat, Bystre; Kuś Grzegorz Bogdan - 102, Komitet Strażak, 36 lat, Bystre; Łebko Leszek - 72, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 46 lat, Sigiełki; Kusio Aleksander - 62, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 59 lat, Łazów.



    RUDNIK NAD SANEM



    - kandydaci na burmistrza

    Waldemar Grochowski - 2397 glosy, 67,85 %, 47 lat, Twój Samorząd, wykształcenie wyższe techniczne, nauczyciel, od 98 roku jest burmistrzem w Rudniku nad Sanem, pomysłodawca powstania Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem. Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem.

    Saja Henryk - 693 głosy, 19,62 %, Prawo i Sprawiedliwość, 49 lat;

    Ryszard Leonard Binkowski - 300, 8,49 %, Komitet Rybin, 58 lat;

    Piotr Ruchaj - 142, 4,02 %, Liga Polskich Rodzin, 57 lat.



    Rada Miasta i Gminy w Rudniku nad Sanem



    Wala Janusz - 169, Twój Samorząd, 55 lat, Rudnik nad Sanem; Serafin Halina - 168, Twój Samorząd, 52 lata, Rudnik nad Sanem; Tomecki Edward - 119, Twój Samorząd, 59 lat, Rudnik nad Sanem; Tarnawska Jadwiga - 148, Twój Samorząd, 49 lat, Rudnik nad Sanem; Pędlowski Marian - 136, Czas Na Zmiany, 46 lat, Rudnik nad Sanem; Wołoszyn Edward Jan - 118, Twój Samorząd, 42 lata, Rudnik nad Sanem; Koszałka Jan Józef - 160, Komitet Rybin, 63 lata, Rudnik nad Sanem; Sztaba Małgorzata, Twój Samorząd, 48 lat, Rudnik nad Sanem; Siek Edward - 136, Prawo i Sprawiedliwość, 71 lat, Rudnik nad Sanem. Wasyl Edward - 282, Niżański Blok Wyborczy, 54 lata, Przędzel; Burdzy Robert - 222, Prawo i Sprawiedliwość, 34 lata, Przędzel; Piekarz Ryszard - 206, Twój Samorząd, 60 lat, Przędzel; Sowa Grażyna - 217, Komitet Rybin, 39 lat, Kopki; Zygmunt Stanisław - 138, Prawo i Sprawiedliwość, 53 lata, Kopki; Andres Andrzej - 30, Liga Polskich Rodzin, 51 lat, Chałupki.



    ULANÓW



    Kandydaci na burmistrza

    Andrzej Bąk - 1780 głosów, 55,82 %, Prawo i Sprawiedliwość, 55 lat, inżynier technologii żywności, Od 1990 do chwili obecnej Burmistrz Gminy i Miasta

    Jurek Bryła - 756 głosów, 23,71 %, Nowa Inicjatywa

    Roman Pokora - 653 głosy, 20,48 %, Ulanów Ziemia Ojczysta



    Rada Miasta i Gminy Ulanów



    Pokora Roman - 174, Ulanów Ziemia Ojczysta, lat 39, Ulanów; Modrzewski Kazimierz - 173, Prawo i Sprawiedliwość, lat 51, Ulanów; Gancarz Józef - 144, Ulanów Ziemia Ojczysta, lat 57, Ulanów; Gaik Józef - 159, Ulanów Ziemia Ojczysta, lat 41, Wólka Tanewska; Garbacz Józef - 147, Prawo i Sprawiedliwość, 54 lata, Wólka Tanewska; Grzybowska Małgorzata - 54, Nowa Inicjatywa, lat 38, Huta Deręgowska; Olszówka Elżbieta - 216, Nowa Inicjatywa, lat 50, Dąbrówka; Garbacz Stanisław - 222, Prawo i Sprawiedliwość, lat 42, Kurzyna Wielka; Przemykalski Stanisław - 161, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 56 lat, Kurzyna Średnia; Szoja Barbara - 131, Prawo i Sprawiedliwość, lat 44, Bieliny; Hasiak Józef - 126, Prawo i Sprawiedliwość, lat 54, Bieliny; Zawrotniak Witold - 121, Nowa Inicjatywa, lat 38, Borki; Piędel Wacław - 80, Prawo i Sprawiedliwość, lat 49, Bieliniec; Wołoszyn Mirosław - 102, Ulanów Ziemia Ojczysta, lat 36, Glinianka; Otto Krystyna - 51, Prawo i Sprawiedliwość, lat 39, Dąbrowica;



    Kandydaci którzy zdobyli w poszczególnych okręgach największa liczbę głosów.



    Okręg nr 1 Ulanów

    POKORA ROMAN - 174, Ulanów Ziemia Ojczysta, 39 lat, Ulanów; MODRZEWSKI KAZIMIERZ - 173, Prawo i Sprawiedliwość, 51 lat, Ulanów; GANCARZ JÓZEF - 144, Ulanów Ziemia Ojczysta, 57 lat, Ulanów; Kus Władysława - 141, Prawo i Sprawiedliwość, 67 lat, Ulanów; Bossowski Jerzy - 131, Nowa Inicjatywa, 60 lat, Ulanów.



    Okręg nr 2 (Wólka Tanewska)

    GAIK JÓZEF - 159, Ulanów Ziemia Ojczysta, 41 lat, Wólka Tanewska; GARBACZ JÓZEF - 147, Prawo i Sprawiedliwość, 54 lata, Wólka Tanewska; Owanek Józef - 127, Prawo i Sprawiedliwość, 53 lata, Wólka Tanewska; Martyna Zbigniew - 103, Nowa Inicjatywa, 49 lat, Wólka Tanewska; Szempruch Elżbieta Anna - 82, Ulanów Ziemia Ojczysta, 38 lat, Wólka Tanewska.



    Okręg nr 3 (Huta Deręgowska)

    GRZYBOWSKA MAŁGORZATA - 54; Nowa Inicjatywa, 38 lat, Huta Deręgowska; Dziechciarz Ryszard - 53, Liga Polskich Rodzin, 56 lat, Huta Deręgowska; Niedziałek Jan - 36, Ulanów Ziemia Ojczysta, 36 lat, Huta Deręgowska; Pytlak Stanisław - 26, Prawo i Sprawiedliwość, 58 lat, Huta Deręgowska; Mróz Stefan - 15, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 61 lat, Huta Deręgowska.



    Okręg nr 4 (Dąbrówka)

    OLSZÓWKA ELŻBIETA - 126, Nowa Inicjatywa, 50 lat, Dąbrówka; Kozioł Stanisław - 60, Prawo i Sprawiedliwość, 46 lat, Dąbrówka; Grzebieniak Genowefa - 16, Dobro Wspólne, 57 lat, Dąbrówka; Zwolak Mieczysław - 13, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 57 lat, Dąbrówka; Otto Wiesława - 10, Samoobrona, 48 lat, Dąbrówka.



    Okręg nr 5 (Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka)

    GARBACZ STANISŁAW - 222, Prawo i Sprawiedliwość, 42 lata, Kurzyna Wielka; PRZEMYKALSKI STANISŁAW - 161, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 56 lat, Kurzyna Średnia; Nikolas Zbigniew - 52, Ulanów Ziemia Ojczysta 52, 35 lat, Kurzyna Średnia; Taper Dariusz - 47, Ulanów Ziemia Ojczysta, 34 lata, Kurzyna Wielka; Kruk Alina - 45, Nowa Inicjatywa, 49 lat, Kurzyna Mała.



    Okręg nr 6 (Bieliny, Wólka Bielińska)

    SZOJA BARBARA TERESA - 131, Prawo i Sprawiedliwość, 44 lata, Bieliny; HASIAK JÓZEF WOJCIECH - 126, Prawo i Sprawiedliwość, 54 lata, Bieliny; Kotuła Jerzy Henryk - 116, Nowa Inicjatywa, 26 lat, Bieliny; Wójtowicz Józef - 89, Samoobrona, 41 lat, Bieliny; Kotuła Józef Kazimierz - 71, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 74 lata, Bieliny;



    Okręg nr 7 (Bukowina, Borki)

    ZAWROTNIAK WITOLD - 121, Nowa Inicjatywa, 38 lat, Borki; Smutek Wanda Barbara - 116, Prawo i Sprawiedliwość, lat 46, Bukowina; Dziewa Tadeusz - 26, Ulanów Ziemia Ojczysta, 35 lat, Borki.



    Okręg nr 8 (Bieliniec)

    PIĘDEL WACŁAW MICHAŁ - 80, Prawo i Sprawiedliwość, 49 lat, Bieliniec; Turosz Eugeniusz - 41, Komitet Wsi Bieliniec, 59 lat, Bieliniec; Kluk Marzanna - 39, Ulanów Ziemia Ojczysta, 38 lat, Bieliniec; Żak Jan - 18, Nowa Inicjatywa, 56 lat, Bieliniec; Małek Leszek - 14, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 49 lat, Bieliniec.



    Okręg nr 9 (Glinianka)

    WOŁOSZYN MIROSŁAW PIOTR - 102, Ulanów Ziemia Ojczysta, 36 lat, Glinianka; Grzybowski Mieczysław - 53, Prawo i Sprawiedliwość, 47 lat, Glinianka; Nalepa Urszula - 44, Nowa Inicjatywa, 45 lat, Glinianka.



    Okręg nr 10 Dąbrowica

    OTTO KRYSTYNA ZOFIA - 51, Prawo i Sprawiedliwość, 39 lat, Dąbrowica; Sieczka Paweł - 44, Ulanów Ziemia Ojczysta, 30 lat, Dąbrowica; Dziedzic Mieczysława - 34, Porozumienie Społeczno-Gospodarcze, 52 lata, Dąbrowica; Młynarski Piotr Paweł - 10, Nowa Inicjatywa, 52 lata, Dąbrowica.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Zobacz koniecznie:

    Wideo