Wyniki wyborów z powiatu tarnobrzeskiego

    Wyniki wyborów z powiatu tarnobrzeskiego

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Echo Dnia Podkarpackie

    Wyniki wyborów z II tury:



    Tarnobrzeg

    Jan Dziubiński - 8256 głosów (55,47%)

    Norbert Mastalerz - 6627 głosów (44,53%)



    Gorzyce

    Marian Grzegorzek - 2891 głosów (67,83%)

    Stanisław Jan Krawiec - 1371 głosów (32,17%)







    Radni Rady Miasta i Gminy w Tarnobrzegu



    Jan Dziubiński - 394, Prawo i Sprawiedliwość; Andrzej Wójtowicz - 271, Prawo i Sprawiedliwość; Tadeusz Zych - 169, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Stanisław Uziel - 366, Prawo i Sprawiedliwość; Jurand Lubas - 115, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Stanisław Wiącek - 177, Prawo i Sprawiedliwość; Władysław Czopek - 320, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Marian Kołodziej - 563, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Waldemar Stępak - 292, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Tadeusz Józef Zych - 316, Platforma Obywatelska; Stanisław Banaszak - 192, Ratujmy Tarnobrzeg; Iwona Kołek - 331, Platforma Obywatelska; Norbert Mastalerz - 364, Ratujmy Tarnobrzeg; Tomasz Pawlik - 319, Platforma Obywatelska; Marek Gosztyła - 153, Platforma Obywatelska; Ryszard Kiper - 217, Ratujmy Tarnobrzeg; Dariusz Kołek - 400, Platforma Obywatelska; Barbara Kłeczek - 195, Prawo i Sprawiedliwość; Roland Rudnicki - 218, Prawo i Sprawiedliwość; Jacek Sadrakuła - 118, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy; Włodzimierz Trybuła -274, Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy.



    Poparcie dla kandydatów do Rady Miasta Tarnobrzega



    OKRĘG 1 (Osiedle Serbinów, Osiedle Stare Miasto)



    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość: 1. Leończyk Przemysław Bogusław, lat 33 - 193 głosy 2. Jasłowski Aleksander, lat 36 - 152 głosy; 3. Kłeczek Barbara Elżbieta, lat 34 - 195 głosów; 4. Szwandrok Dariusz, lat 34 - 74 głosy; 5. Rudnicki Roland, lat 41 - 218 głosów 6. Krzyżek Grzegorz Michał, lat 25 - 25 głosów; 7. Hetner Stanisław, lat 55 - 75 głosów ; 8. Wacowski Jan, lat 64 - 2 głosy 9. Bobula Bożena, lat 34 - 15 głosów; 10. Stępień Barbara, lat 33 - 48 głosów 11. Bogdan Bielecki, lat 47 - 22 głosy; 12. Jajko Barbara Elżbieta, lat 58 - 49 głosów

    Lista nr 5 - Platforma Obywatelska: 1. Kołek Dariusz, lat 41 - 400 głosów; 2. Zych Tadeusz, lat 46 - 296 głosów; 3. Bujanowski Janusz, lat 47 - 40 głosów; 4. Lubczyński Andrzej, lat 50 - 51 głosów; 5. Szewczuk Piotr, lat 40 - 74 głosy; 6. Szymański Ryszard, lat 47 - 24 głosy; 7. Ciejka Stanisław, lat 61 - 24; 8. Dziuba Marcin, lat 24 - 22 głosy; 9. Milarski Tadeusz, lat 56 - 36 głosów; 10. Migacz Mariusz, lat 34 - 22 głosy ; 11. Gurgacz Jan, lat 51 - 37 głosów.

    Lista nr 7 - Samoobrona: 1. Grzegorz Ordon, lat 37 - 25 głosów; 2. Grzegorz Piotr Stopa, lat 35 - 17 głosów; 3. Jerzy Kupiec, lat 59 - 9 głosów; 4. Sławomir Sobiło, lat 37 - 4 głosy; 5. Stanisław Pasztaleniec, lat 69 - 5 głosów

    Lista nr 13 - Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy: 1 Brycki Jacek Józef, lat 51 - 20 głosów; 2. Furman Henryk, lat 71 - 75 głosów; 3. Golec Zbigniew, lat 56 - 35 głosów; 4. Kmuk Andrzej Wojciech, lat 39 - 49 głosów; 5 Kos Jan, lat 57 - 68 głosów; 6. Pokusa Józef, lat 46 - 92 głosy; 7. Sadrakuła Jacek, lat 61 - 116 głosów; 8. Szewczyk Jan, lat 53 - 89 głosów; 9. Trybuła Włodzimierz, lat 51 - 274 głosy; 10. Wawrylakowska Marta, lat 46 - 38 głosów; 11. Wolski Stanisław, lat 61 - 75 głosów; 12. Wołkowicz Wincenty, lat 58 - 104 głosy

    Lista nr 14 - Ratujmy Tarnobrzeg: 1. Ufniarz Wiesław, lat 57 - 70 głosów ; 2 Korczak Jan, lat 70 - 69 głosów, Tarnobrzeg; 3 Furgał Witold, lat 62 - 166 głosów, Tarnobrzeg; 4 Ogorzałek Leszek, lat 52 - 125 głosów, Tarnobrzeg; 5 Lis Jan, lat 59 - 26 głosy, Tarnobrzeg; 6 Majer Piotr Paweł, lat 32 - 23 głosy, Tarnobrzeg; 7 Guzikowski Bogusław, lat 50 - 11 głosów, Tarnobrzeg; 8. Janus Dorota Agnieszka, lat 41 - 38 głosów, Tarnobrzeg; 9. Kiper Ryszard, lat 49 - 217 głosów, Tarnobrzeg; 10 Konefał Bogusław, lat 28 - 24 głosy, Tarnobrzeg; 11 Majewski Gabryel Zenon, lat 61 - 99 głosów Tarnobrzeg; 12 Opioła Eugeniusz, lat 70 - 11 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 15 - Wspólny Tarnobrzeg: 1. Lichota Wiesław, lat 62 - 126 głosów, Tarnobrzeg; 2. Pietrow Wasili, lat 62 - 98 głosów, Tarnobrzeg; 3. Kanios Adam, lat 55 - 116 głosów, Tarnobrzeg; 4. Korczyńska Małgorzata, lat 42 - 45 głosów, Tarnobrzeg; 5. Klusek Józef, lat 73 - 26 głosów, Tarnobrzeg; 6. Kiełkowski Stanisław, lat 60 - 25 głosów, Tarnobrzeg; 7. Rusek Leszek, lat 50 - 24 głosy, Tarnobrzeg



    OKRĘG 2 (Osiedle Dzików, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Przywiśle)



    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość: 1. Dziubiński Jan, lat 52 - 394 głosy, Tarnobrzeg; 2. Nasternak Mariusz, lat 24 - 228, Tarnobrzeg; 3 Bicz Ewa, lat 50 - 52 głosy, Tarnobrzeg; 4. Milarski Zbigniew Władysław, lat 49 - 79 głosów, Tarnobrzeg; 5. Styka Bronisław, lat 70 - 56 głosów, Tarnobrzeg; 6. Cąpała Marian, lat 48 - 80 głosów, Tarnobrzeg; 7. Iskra Tadeusz, lat 50 - 16 głosów, Tarnobrzeg; 8. Słowik Jacek, lat 27 - 25 głosów, Tarnobrzeg; 9. Gładysz Czesław, lat 69 - 12 głosów, Tarnobrzeg; 10. Marchewka Krzysztof, lat 39 - 83 głosy, Tarnobrzeg

    Lista nr 5 - Platforma Obywatelska: 1 Kropornicki Janusz, lat 45 - 135 głosów, Tarnobrzeg; 2. Mleczko Jan, lat 55 - 120 głosów, Tarnobrzeg; 3. Gosztyła Marek, lat 46 - 153 głosy, Tarnobrzeg; 4 Sławek Kazimierz, lat 57 - 135 głosów, Tarnobrzeg; 5. Kubik Leszek, lat 51 - 41 głosów, Tarnobrzeg; 6. Mierzwiński Henryk, lat 36 - 43 głosy, Tarnobrzeg; 7. Grąz Marek, lat 49 - 126 głosów, Tarnobrzeg; 8. Kamiński Janusz, lat 51 - 25 głosów, Tarnobrzeg; 9 Szewerniak Janusz, lat 38 - 55 głosów, Tarnobrzeg; 10. Pawlik Tomasz, lat 37 - 319 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 13 - Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy: 1. Brudz Antoni, lat 67 - 96 głosów, Tarnobrzeg; 2. Dojka Stanisław, lat 51 - 62 głosy, Tarnobrzeg; 3. Gospodarczyk Tadeusz, lat 28 - 34 głosy, Tarnobrzeg; 4. Maślanka Jacek, lat 43 - 68 głosów, Tarnobrzeg; 5. Panek Dariusz, lat 41 - 62 głosy , Tarnobrzeg; 6. Polczak Anna, lat 67 - 99 głosów, Tarnobrzeg; 7. Skoczylas Stanisław, lat 69 - 82 głosy, Tarnobrzeg; 8. Zych Tadeusz, lat 52 - 169 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 14 - Ratujmy Tarnobrzeg: 1. Mastalerz Norbert Robert, lat 34 - 364 głosów, Tarnobrzeg; 2. Golik Wacław, lat 47 - 127 głosów, Tarnobrzeg; 3. Sęk Tadeusz, lat 54 - 67 głosów, Tarnobrzeg; 4. Piś Jerzy, lat 53 - 28 głosów, Tarnobrzeg; 5. Święch Ryszard Józef, lat 58 - 46 głosów, Tarnobrzeg; 6. Bernyś Marcin, lat 34 - 22 głosy, Tarnobrzeg; 7. Gilarek Krzysztof, lat 26 - 16 głosów, Tarnobrzeg; 8. Jaśkowska Elżbieta, lat 37 - 23 głosy, Tarnobrzeg; 9. Lipiec Grzegorz Krzysztof, lat 23 - 44 głosy, Tarnobrzeg; 10. Nowak Alicja Józefa, lat 50 - 16 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 15 - Wspólny Tarnobrzeg: 1. Jakubowicz Antoni, lat 65 - 135 głosów, Tarnobrzeg; 2. Sudoł Jakub, lat 39 - 89 głosów, Tarnobrzeg; 3. Sehn Halina, lat 55 - 19 głosów, Tarnobrzeg; 4. Flak Józef, lat 68 - 14 głosów , Tarnobrzeg; 5. Jabłoński Tadeusz, lat 57 - 45 głosów, Tarnobrzeg; 6. Madej Ryszard, lat 55 - 71 głosów, Tarnobrzeg; 7. Oręziak Andrzej, lat 55 - 5 głosów, Tarnobrzeg; 8. Sędyka Urszula, lat 43 - 31 głosów, Tarnobrzeg; 9 Urbańska Grażyna, lat 51 - 20 głosów, Tarnobrzeg.



    OKRĘG 3 (Osiedle Siarkowiec, Osiedle Wielopole)



    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość: 1 Wójtowicz Andrzej, lat 43 - 271 głosów, Tarnobrzeg; 2 Grębowiec Jan, lat 57 - 203 głosy, Tarnobrzeg; 3 Uziel Stanisław, lat 62 - 366 głosy, Tarnobrzeg; 4 Grabski Grzegorz, lat 32 - 122 głosy, Tarnobrzeg; 5 Dryka Jan, lat 57 - 49 głosy, Tarnobrzeg; 6 Nowak Łukasz, lat 24 - 107 głosy, Tarnobrzeg; 7 Rozwód Andrzej, lat 50 - 46 głosów, Tarnobrzeg; 8 Chwałek Eugeniusz, lat 71 - 75 głosów, Tarnobrzeg; 9 Wróbel Tadeusz, lat 49 - 14 głosów, Tarnobrzeg; 10 Rębisz Adam, lat 27 - 20 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 5 - Platforma Obywatelska: 1 Oko Marek, lat 55 - 186 głosów, Tarnobrzeg; 2 Kołek Iwona, lat 32 - 331 głosów, Tarnobrzeg; 3 Paradowski Paweł, lat 34 - 132 głosów, Tarnobrzeg; 4 Salamucha Jerzy, lat 50 - 41 głosów, Tarnobrzeg; 5 Czaderska Grażyna, lat 47 - 47 głosów, Tarnobrzeg; 6 Partyka Sławomir, lat 28 - 33 głosy, Tarnobrzeg; 7 Popek Dariusz, lat 44 - 80 głosów, Tarnobrzeg; 8 Mazur Jacek, lat 52 - 16 głosów, Tarnobrzeg; 9 Pawłowski Dariusz, lat 25 - 10 głosów, Tarnobrzeg; 10 Kuś Janusz, 47 - 47 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 13 - Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy: 1 Antończyk Marian, lat 64 - 97 głosów, Tarnobrzeg; 2 Błasiak Kazimierz Mikołaj, lat 50 - 19 głosów, Tarnobrzeg; 3 Chmiel Robert, lat 33 - 101 głosów, Tarnobrzeg; 4 Dojka Marian, lat 61 - 89 głosów, Tarnobrzeg; 5 Drzewińska Iwona, lat 38 - 11 głosów, Tarnobrzeg; 6 Góra Henryk, lat 54 - 35 głosów, Tarnobrzeg; 7 Kania Marian Stanisław, lat 64 - 86 głosów, Tarnobrzeg; 8 Lubas Jurand, lat 62 - 115 głosów, Tarnobrzeg; 9 Olko Jan, lat 64 - 10 głosów, Tarnobrzeg; 10 Wojteczko Tadeusz, lat 65 - 36 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 14 - Ratujmy Tarnobrzeg: 1 Banaszak Stanisław Kazimierz, 63 - 192 głosy, Tarnobrzeg; 2 Rzepecki Władysław Józef, lat 54 - 130 głosy, Tarnobrzeg; 3 Czub Zofia, lat 58 - 131 głosów, Tarnobrzeg; 4 Wałcerz Piotr, lat 34 - 70 głosów, Tarnobrzeg; 5 Moskal Przemysław Wiesław, lat 32 - 36 głosów, Tarnobrzeg; 6 Halecki Edmund Grzegorz, lat 68 - 5 głosów, Tarnobrzeg; 7 Kosior Marzena Maria, lat 34 - 14 głosów, Tarnobrzeg; 8 Mianowski Zygmunt, lat 63 - 20 głosów, Tarnobrzeg; 9 Wójtowicz Anna Katarzyna, lat 31 - 67 głosów, Tarnobrzeg; 10 Wilamowska Barbara, 63 - 44 głosy, Tarnobrzeg

    Lista nr 15 - Wspólny Tarnobrzeg: 1 Lenard Tomasz, lat 47 - 232 głosy, Tarnobrzeg; 2 Matyka Maciej, lat 28 - 87 głosów, Tarnobrzeg; 3 Zioło Zdzisław, lat 71 - 41 głosów, Tarnobrzeg; 4 Pietrow Maria, lat 62 - 52 głosy, Tarnobrzeg; 5 Popieluch Wiesław, lat 59 - 44 głosy, Tarnobrzeg; 6 Stoch Sławomir, lat 41 - 21 głosów, Tarnobrzeg



    OKRĘG 4 (Osiedle Piastów, Osiedle Wielopole, Osiedla: Mokrzyszów, Wielowieś, Zakrzów, Sielec, Sobów, Nagnajów, Ocice, Miechocin - wszystkie ulice)



    Lista nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość: 1. Bogdańska Agnieszka, lat 27 - 137 głosów, Tarnobrzeg; 2. Wolski Krzysztof, lat 26 - 152 głosy, Tarnobrzeg; 3. Wiącek Stanisław, lat 65 - 177 głosów, Tarnobrzeg; 4. Kazimierski Marek, lat 53 - 104 głosy, Tarnobrzeg; 5. Wójcikowska Danuta Jadwiga, lat 50 - 78 głosy, Tarnobrzeg; 6. Czech Stanisław, lat 60 - 64 głosy, Tarnobrzeg; 7. Napieracz Marian Tadeusz, lat 51 - 75 głosów, Tarnobrzeg; 8. Kępa Tadeusz, lat 57 - 44 głosy, Tarnobrzeg; 9. Zawadzka Bronisława, lat 55 - 116 głosów, Tarnobrzeg; 10. Marchewka Edward, lat 67 - 39 głosów, Tarnobrzeg

    Lista nr 5 - Platforma Obywatelska: 1. Zych Tadeusz Józef, lat 58 - 316 głosów, Tarnobrzeg; 2. Sekulski Mirosław, lat 46 - 59 głosów, Tarnobrzeg; 3. Szwedo Waldemar Michał, lat 45 - 128 głosów, Tarnobrzeg; 4. Żak Urszula, lat 41 - 61 głosów, Tarnobrzeg; 5. Barszcz Zbigniew, lat 37 - 21 głosów, Tarnobrzeg; 6. Napieracz Jan, lat 51 - 16 głosów, Tarnobrzeg; 7. Skalski Albert Stefan, lat 68 - 21 głosów, Tarnobrzeg; 8. Kraszewska - Dańko Grażyna Helena, lat 48 - 16 głosów, Tarnobrzeg; 9. Gronek Józef, lat 60 - 83 głosy, Tarnobrzeg; 10. Komada Dominik, lat 50 - 22 głosy, Tarnobrzeg

    Lista nr 13 - Tarnobrzeskie Porozumienie Prawicy: 1. Czopek Władysław, lat 72, Tarnobrzeg; 2. Duma Eugeniusz, lat 50, Tarnobrzeg; 3. Kołodziej Marian, lat 54, Tarnobrzeg; 4. Kosior Mieczysław, lat 65, Tarnobrzeg; 5. Kwiatkowski Kazimierz, lat 72, Tarnobrzeg; 6. Łuszczki Czesław, lat 64, Tarnobrzeg; 7. Matuszak Mariusz, lat 40, Tarnobrzeg; 8. Stępak Waldemar, lat 32, Tarnobrzeg; 9. Wiącek Michał, lat 49, Tarnobrzeg

    Lista nr 14 - Wspólny Tarnobrzeg: 1. Bieniek Władysław, lat 71 - 34 głosy, Tarnobrzeg; 2. Buczek Zbigniew, lat 46 - 61 głosów, Tarnobrzeg; 3. Pytel Jerzy, lat 58 - 7 głosów, Tarnobrzeg; 4. Kiełt Władysław, lat 63 - 79 głosów, Tarnobrzeg; 5. Małek - Krytusa Beata, lat 27 - 44 głosy, Tarnobrzeg

    Lista nr 15 - Ratujmy Tarnobrzeg: 1. Młodawski Zbigniew Marek, lat 58 - 108 głosów, Tarnobrzeg; 2. Martyniak Alfred Zbigniew, lat 61 - 234 głosy, Tarnobrzeg; 3. Burdzy Antoni, lat 65 - 21 głosów, Tarnobrzeg; 4. Kędzia Krystyna, lat 61 - 26 głosów, Tarnobrzeg; 5. Leśniak Dariusz Ireneusz, lat 32 - 24 głosy, Tarnobrzeg; 6. Majer Henryk Maria, lat 57 - 22 głosy, Tarnobrzeg; 7. Marzuchowski Tomasz, lat 34 - 30 głosów, Tarnobrzeg; 8. Tracz Krzysztof, lat 48 - 18 głosów, Tarnobrzeg; 9. Turek Marian, lat 53 - 15 głosów, Tarnobrzeg; 10. Zderski Ziemowit Ryszard, lat 24 - 24 głosy



    Skład Rady Powiatu Tarnobrzeskiego



    (w kolejności alfabetycznej)

    Jan Baracz, lat 58, Tarnowska Wola, wykształcenie średnie techniczne, rolnik, emeryt; Dariusz Bukowski, lat 41, Gorzyce, wykształcenie średnie, choreograf, instruktor tańca, pracuje w branży finansowo - ubezpieczeniowej; Halina Gołębiowska, lat 58, Gorzyce, wykształcenie wyższe, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach; Jacek Hynowski, lat 42, Knapy, wykształcenie wyższe, wiceburmistrz Baranowa Sandomierskiego; Renata Kazana, lat 38, Grębów; Jarosław Mączka, lat 43, Nowa Dęba, właściciel kantoru; Leszek Mroczek, lat 45, Chmielów, wykształcenie wyższe, dyrektor banku w Rzeszowie; Marek Ożga, lat 43, Krawce, wykształcenie średnie, pracownik Huty Stalowa Wola; Jan Pelczar, lat 50, Skopanie, wykształcenie wyższe, były dyrektor fabryki firanek Wisan; Zbigniew Rękas, lat 46, Sokolniki, wykształcenie wyższe, starosta tarnobrzeski; Danuta Serafin, lat 49, Cygany, wykształcenie wyższe, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cyganach; Kazimierz Skóra, lat 43, Grębów, wykształcenie wyższe, dyrektor Zespołu Szkół w Grębowie; Jerzy Sudoł, lat 52, Nowa Dęba, wykształcenie wyższe, wicestarosta tarnobrzeski; Leszek Surdy, lat 43, Gorzyce, wykształcenie wyższe, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach; Kazimierz Ślęzak, lat 51, Baranów Sandomierski, absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa, były burmistrz Baranowa Sandomierskiego; Leszek Tomanek, lat 53, Skopanie, wykształcenie wyższe; Wacław Wróbel, lat 55, Nowa Dęba, wykształcenie wyższe, były burmistrz Nowej Dęby, pracuje w PZU.



    Najwięcej głosów zdobyli:



    Okręg nr 1 (Baranów Sandomierski)



    Jacek Hynowski, lat 42, Knapy (Polskie Stronnictwo Ludowe) - 577 głosów; Ślęzak Kazimierz, lat 51, Baranów Sandomierski (Prawo i Sprawiedliwość) - 443 głosy; Pelczar Jan, lat 50, Skopanie (Platforma Obywatelska RP) - 333 głosy; Tomanek Leszek, lat 53, Skopanie (PSL) - 310 głosów; Burdzel Anna, lat 39, Suchorzów (PO) - 191 głosów; Stawowy Robert, lat 39, Wola Baranowska (Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego) - 175 głosów; Byczek Halina, lat 46, Kaczaki (PiS) - 171 głosów; Tworz Stanisław, 60, Dąbrowica (FSPT) - 170; Wilk Janusz Andrzej, lat 40, Wola Baranowska (PO) - 166 głosów; Malecki Piotr, lat 53, Wola Baranowska (PSL) - 151 głosów.



    Okręg nr 2 (Gorzyce)



    Rękas Zbigniew Władysław, lat 46, Sokolniki (Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego) - 558 głosów; Surdy Leszek, lat 43, Gorzyce (FSPT) - 418 głosów; Łabuda Adam, lat 55, Wrzawy (FSPT) - 369 głosów; Kotwica Sylwester Mieczysław, lat 45, Gorzyce (FSPT) - 356 głosów; Gołębiowska Halina, lat 58, Gorzyce (Prawo i Sprawiedliwość) - 336 głosów; Śpiewak Kazimierz Józef, lat 54, Wrzawy (Lewica i Demokraci) - 236 głosów; Laskowski Krzysztof, lat 39, Gorzyce (PiS) - 227 głosów; Bukowski Dariusz, lat 41, Gorzyce (Platforma Obywatelska RP) - 199 głosów; Prażmowska Krystyna, lat 50, Zalesie Gorzyckie (Polskie Stronnictwo Ludowe) - 169 głosów; Kuraś Czesław, lat 57, Trześń (FSPT) - 158 głosów.



    Okręg nr 3 (Grębów)



    Skóra Kazimierz Stanisław, lat 43, Grębów (Platforma Obywatelska RP) - 915 głosów; Ożga Marek, lat 43, Krawce (Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego) - 496 głosów; Kazana Renata Ewa, lat 38, Grębów (Prawo i Sprawiedliwość) - 260 głosów; Tabor Stanisław, lat 65, Wydrza (Polskie Stronnictwo Ludowe) - 223 głosy; Burdzy Anna, lat 40, Grębów (FSPT) - 209 głosów; Tworek Janusz, lat 30, Wydrza (PiS) - 162 głosy; Szewc Edyta, lat 27, Żupawa (PSL) - 154 głosy; Czerniec Alina, lat 44, Zabrnie (PO) - 142 głosy; Kozak Małgorzata, lat 26, Stale (PO) - 104 głosy; Walski Krzysztof, lat 36, Stale (PiS) - 92 głosy.



    Okręg nr 3 (Nowa Dęba)



    Sudoł Jerzy, lat 52, Nowa Dęba (Forum Samorządu Powiatu Tarnobrzeskiego) - 1373 głosy; Wróbel Wacław August, lat 55, Nowa Dęba (Prawo i Sprawiedliwość) - 431 głosów; Serafin Danuta, lat 49, Cygany (Polskie Stronnictwo Ludowe) - 379 głosów; Baracz Jan, lat 58, Tarnowska Wola (PiS) - 252 głosy; Tutka Henryk, lat 51, Cygany (PSL) - 247 głosów; Mączka Jarosław, lat 43, Nowa Dęba (Platforma Obywatelska RP) - 235 głosów; Zieliński Tomasz, lat 22, Nowa Dęba (PO) - 227 głosów; Mroczek Leszek, lat 45, Chmielów (FSPT) - 210 głosów; Buś Paweł, lat 36, Nowa Dęba (PO) - 192 głosy; Tomczyk Bogdan Zygmunt, lat 41, Nowa Dęba (PO) - 177 głosów.



    GORZYCE



    Kandydaci na wójta Gorzyc, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów

    1. Stanisław Krawiec - 1360 głosów, 28,97 procent, Gmina Równych Szans, wójt gminy od 1990 roku. Ma 56 lat, wykształcenie wyższe techniczne. Żonaty, ma dorosłą córkę. Startuje z komitetu "Gmina Równych Szans". Mieszka w Gorzycach.



    2. Marian Grzegorzek - 1115 głosów, 23,75 procent, Wspólnota Prawicy, przedsiębiorca, właściciel cegielni. Ma 53 lata, wykształcenie wyższe. Żonaty, ma troje dzieci. Mieszka w Gorzycach. Startuje z komitetu "Wspólnota Prawicy".



    RADA GMINY W GORZYCACH



    Marian Cymerys - 203 głosy, 57 lat, Prawo i Sprawiedliwość; Zbigniew Lichota - 175 głosów, 51 lat, PO; Stanisław Bidas - 133 głosy, niezależny, 55 lat; Aleksander Bielecki - 121 głosów, 61 lat, SLD; Andrzej Stasiak - 180 głosów, 49 lat, Wspólna Przyszłość; Marian Grzegorzek - 274 głosy, 53 lata, Wspólnota Prawicy; Mirosław Kopyto - 175 głosów, 47 lat, Gmina Równych Szans; Maria Wydra - 321 głosów, 58 lat, SLD; Edward Szeląg - 108 głosów, 59 lat, Wspólnota Prawicy; Anna Ramus - 85 głosów, 49 lat, Gmina Równych Szans; Ryszard Nowocień - 108, 57 lat, Gmina Równych Szans; Małgorzata Turek - 182 głosy, 42 lata, Samoobrona; Józef Turbiarz - 246 głosów, 48 lat, Wspólnota Prawicy; Lucyna Matyka, - 148 głosów, 41 lat, Samoobrona; Halina Jaskóła - 165 głosów, 47 lat, Gmina Równych Szans.



    Kandydaci do Rady Gminy Gorzyce, którzy uzyskali najwięcej głosów



    Okręg 1 (Gorzyce)

    1. Cymerys Marian Czesław, lat 57 - 203 głosy, PiS, 2. 1. Lichota Zbigniew, lat 51- 175 głosów, PO 3. Bidas Stanisław, lat 55 - 133 głosów, Wspólna Sprawa



    Okręg 2 (Gorzyce)

    1. Stasiak Andrzej, lat 49-180 głosów, Wspólna Przyszłość, 2.Jaskuła Halina Gabriela, lat 47-165 głosów, 3. Bielecki Aleksander, lat 61 - 121 głosów, Lewica i Demokraci



    Okręg 3 (Gorzyce, Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie)

    1.Grzegorzek Marian, lat 53, Gorzyce - 274 głosy 2. Kopyto Mirosław, lat 47, Gorzyce - 176 głosów 3. Fietko Stanisław, lat 58, Motycze Poduchowne - 168 głosów.



    Okręg 4 (Wrzawy)

    1. Wydra Maria, lat 58, Wrzawy - 321 głosów, 2. Szeląg Edward, lat 59, Wrzawy - 108 głosów 3. Kopyto Marian, lat 68, Wrzawy - 103 głosy



    Okręg 5 (Trześń)

    1. Nowocień Ryszard Włodzimierz, lat 57, Trześń- 108 głosów; 2. Ramus Anna Jadwiga, lat 49, Trześń - 85 głosów, 3. Turek Tadeusz Jan, lat 56, Trześń - 85 głosów



    Okręg 6 (Sokolniki, Orliska)

    1. Turbiarz Józef Jan, lat 48, Sokolniki -246 głosów 2. Turek Małgorzata, lat 42, Sokolniki -182 głosów, 3. Grębowiec Józef, lat 65, Sokolniki -117 głosów



    Okręg 7 (Furmany)

    1. Matyka Lucyna, lat 41, Furmany - 148 głosów, 2. Duma Jolanta Maria, lat 35, Furmany - 53 głosy 3. 3. Peryt Adam, lat 48, Furmany - 27 głosów



    GRĘBÓW



    Wójtem Grębowa w pierwszej turze została Zuzanna Paduch

    1. Zuzanna Paduch, Nasza Gmina Grębów - 2124 głosy. Jest wójtem Grębowa od 1990 roku. Ma wykształcenie średnie, studiuje. Jest mężatką, ma dwie dorosłe córki.

    2. Mirosław Dąbek, Prawo i Sprawiedliwość - 1864 głosy



    Radni Rady Gminy Grębów



    Andrzej Galek - 648, Nasza Gmina Grębów; Bronisław Florek - 620, Nasza Gmina Grębów; Ryszard Rębisz - 593, Nasza Gmina Grębów; Maria Kopała - 577, Prawo i Sprawiedliwość, Grębów; Mirosław Dąbek - 611, Prawo i Sprawiedliwość, Grębów; Juliusz Blicharczyk - 282, Nasza Gmina Grębów, Jamnica; Andrzej Filipek - 190, Prawo i Sprawiedliwość, Zabrnie; Sylwester Młynarczyk -192, Prawo i Sprawiedliwość, Zabrnie; Franciszek Wójcik - 263, Nasza Gmina Grębów, Stale; Andrzej Żak - 209, Nasza Gmina Grębów, Stale; Jan Kosior - 197, Stale-Piasek; Lucjan Czerepak - 175, Nasza Gmina Grębów, Żupawa; Jan Pelc - 160, Nasza Gmina Grębów, Krawce; Marian Stępień - 301, Nasza Gmina Grębów, Wydrza; Mieczysław Bernat - 273, niezależny, Wydrza.



    Kandydaci do Rady Gminy Grębów, którzy otrzymali najwięcej głosów w okręgach



    Okręg 1 (Grębów)

    1. Galek Andrzej Mirosław, lat 41 - 648 głosów, 2. Florek Bronisław, lat 61 - 620 głosów, 3. Dąbek Mirosław Stanisław, lat 32 - 611 głosów



    Okręg 2 (Jamnica)

    1. Blicharczyk Juliusz, lat 55, Jamnica - 282, Nasza Gmina Grębów 2. Gronek Leszek Józef, lat 44, Jamnica - 66, Prawo i Sprawiedliwość



    Okręg 3 (Zabrnie, Poręby Furmańskie)

    1. Młynarczyk Sylwester Bolesław, lat 35, Zabrnie - 252, Prawo i Sprawiedliwość, 2. Filipek Andrzej Wojciech, lat 49, Poręby Furmańskie - 190, Prawo i Sprawiedliwość, 3. Grębowiec Zygmunt, lat 52, Zabrnie - 163, Nasza Gmina Grębów.



    Okręg 4 (Stale)

    1. Wójcik Franciszek, lat 56, Stale - 263 2. Kosior Jan, lat 53, Stale - 197 3. Żak Andrzej, lat 48, Stale - 209;



    Okręg 5 (Żupawa)

    1. Czerepak Lucjan, lat 44, Żupawa - 175, Nasza Gmina Grębów, 2. Szewc Józef, lat 45, Żupawa - 96, Wspólnota Sołecka; 3. Lasota Wioletta, lat 28, Żupawa - 66, Prawo i Sprawiedliwość.



    Okręg 6 (Krawce)

    1. Barnaś Artur, lat 31, Krawce - 160, 2. Pelc Jan, lat 46, Krawce - 160



    Okręg 7 (Wydrza)

    1. Stępień Marian, lat 58, Wydrza - 3011, 2. Bernat Mieczysław Andrzej, lat 47, Wydrza - 273, 3. Nieradka Janusz Adam, lat 32, Wydrza - 161



    Nowa Dęba



    Burmistrzem został Wiesław Ordon

    1.Wiesław Ordon - 5142 głosy, 71,3 %, Nasz samorząd, 43 lata, historyk

    2.Józef Czekalski - 1602 głosy, 22,2 %, Samorządowe Porozumienie Wyborcze, nauczyciel

    3 - Mroczek Maria - 468 głosów, 6,5 %, Niezależni w gminie.pl, nauczyciel



    Wiesław Ordon, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba: 43 lata, mieszka w Tarnowskiej Woli, gmina Nowa Dęba. Żonaty, czworo dzieci, z wykształcenia historyk, ponadto ukończył podyplomowe studia z zakresu administracji i audytora wewnętrznego.



    Skład Rady Miasta i Gminy w Nowej Dębie



    Tomasz Gazda - 544, Jedność - Razem, lat 30, Nowa Dęba; Jerzy Lubera - 491, Nasz Samorząd, lat 46, Nowa Dęba; Wojciech Gruszka - 444, Nasz Samorząd, lat 51, Nowa Dęba; Wojciech Serafin - 534, Nasz Samorząd, lat 43, Nowa Dęba; Jacek Szpunar - 345, Samorządowe Porozumienie Wyborcze, lat 41, Nowa Dęba; Danuta Hałoń - 340, Nasz Samorząd, lat 51, Nowa Dęba; Andrzej Puzio - 309, Inicjatywa Młodych, lat 25, Nowa Dęba; Jan Flis - 370, Nasz Samorząd, lat 56, Nowa Dęba; Kazimierz Skimina - 178, KWW Kazimierza Skiminy, lat 61, Nowa Dęba; Stanisław Skimina - 446, KWW Stanisława Skiminy, lat 59, Chmielów; Ryszard Rutyna - 287, Nasz Samorząd, lat 49, Chmielów; Andrzej Durtka - 275, Samoobrona - lat 39, Jadachy; Krzysztof Sałek - 476, Nasz Samorząd, lat 34, Tarnowska Wola; Helena Tłusta - 506, Nasz Samorząd, lat 50, Alfredówka; Maria Piwińska - 331, Nasz Samorząd, lat 57, Cygany;



    Baranów Sandomierski



    Burmistrzem został Mirosław Pluta

    1. Mirosław Pluta - 3672 głosy, 76 %, Wspólna Droga Prawicy, 46 lat, socjolog

    2. Kazimierz Ślęzak - 1032 głosy, 24%, Prawo i Sprawiedliwość



    Mirosław Pluta, burmistrz Baranowa Sandomierskiego. 46 lat, mieszka w Woli Baranowskiej, żonaty, dwoje dzieci, z wykształcenia socjolog, jest w trakcie robienia doktoratu. Ponadto ukończył dwuletnie studium informatyczne i podyplomowe studia pedagogiczne. Będzie kierował gminą Baranów Sandomierski drugą kadencję.



    Skład Rady Miasta i Gminy Baranów Sandomierski



    Henryk Róg - 196 głosów, Wspólna Droga Prawicy, 52 lata, Baranów Sandomierski; Kazimiera Kwiatkowska - 321, Nasz Baranów, 70 lat, Baranów Sandomierski; Wacław Smykla - 381, Wspólna Droga Prawicy, 46 lat, Dąbrowica; Bogdan Wójciak - 217, Wspólna Droga Prawicy, 46 lat, Durdy; Paweł Dobrowolski - 235, Nasza Droga, 37 lat, Knapy; Eugeniusz Durda - 207, Wspólna Droga Prawicy, 58 lat, Suchorzów; Mirosław Smykla - 237, Prawo i Sprawiedliwość, 50 lat, Wola Baranowska; Elżbieta Furdyna - 256, Wspólna Droga Prawicy, 58 lat, Wola Baranowska; Kazimierz Idzik - 376, Wspólna Droga Prawicy, 47 lat, Wola Baranowska; Lesław Badawika - 134, Wspólna Droga Prawicy, 49 lat, Dymitrów Mały; Jan Trela - 124, Prawo i Sprawiedliwość, 48 lat, Kaczaki; Eugeniusz Ślęzak - 110, Prawo i Sprawiedliwość, lat 54, Skopanie Wieś; Robert Głaz - 195, Wspólna Droga Prawicy, 36 lat, Skopanie Osiedle; Bolesław Lombara - 302, Nasza Droga, 54 lat, Skopanie Osiedle; Tadeusz Kaczak - 195, Prawo i Sprawiedliwość, 62 lata, Ślęzaki;

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Zobacz koniecznie:

    Wideo