Region > Tkalnia "Wisan" wychodzi na prostą

  Region > Tkalnia "Wisan" wychodzi na prostą

  KLAUDIA TAJS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dowodem na poprawę sytuacji w fabryce jest powstanie nowego działu - tkalni, w której pracę znajdzie 100 osób. Pierwszych 40 stanie przy krosnach już za dwa miesiące.  Janusz Paruzel, prezes zarządu Fabryki Firanek "Wisan", nie kryje, że dwa ostatnie lata, zarówno dla niego, jak i dla pracowników spółki, wiązały się trudnościami finansowymi i rozwiązywaniem problemów społecznych. Na szczęście ten okres, spółka ma już za sobą: - W tym roku osiągnęliśmy wzrost produkcji, co zarówno dla nas, jak i dla pracowników, jest bardzo dobrą informacją.  Poprawiająca się sytuacja finansowa oraz zdobycie coraz liczniejszej rzeszy odbiorców, spowodowało, że zarząd spółki postanowił uruchomić nowy dział.
  Będzie to tkalnia. - Produkujemy wyroby firankarskie, dziewiarskie, ażurowe i tradycyjne firanki - wyjaśnia Paruzel. - Natomiast we własnym systemie dystrybucji rozprowadzaliśmy szereg kolekcji tkanin dekoracyjny, poliestrowych i bawełnianych. Ponieważ zainteresowanie tym asortymentem stale rośnie, postanowiliśmy uruchomić wydział tkalni u siebie.

  Projekt budowy tkalni rozłożono na dwa etapy i zakończy się w połowie 2008 roku.  Całość inwestycji będzie kosztowała 12 milionów złotych. Powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Pierwszych 40 pracowników, którzy będą obsługiwać 30 krosien zostanie zatrudnionych już w lutym przyszłego roku.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo