Tarnobrzeg > Spółdzielnia dała dłużnikom... droższe...

  Tarnobrzeg > Spółdzielnia dała dłużnikom... droższe mieszkania

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dostaje do ręki 306 złotych emerytury, z tego 300 pochłaniają opłaty za mieszkanie w czternastometrowym pokoju. Dostała go od spółdzielni, gdy zadłużyła poprzedni... tańszy lokal. - Eksmitowali mnie do droższego mieszkania - żali się pani Bronisława z Tarnobrzega.
  Tarnobrzeżanka, obecnie zajmująca pokój w hotelu Spółdzielni Mieszkaniowej "Siarkowiec", jest załamana. Mieszka tu od trzech lat i starała się w miarę możliwości na bieżąco regulować rachunki. Ale za grudzień już nie zapłaciła, w styczniu spółdzielnia znów o kilka złotych podniosła czynsz...

  - Mieszkałam w 32-metrowym lokalu, z córką i czwórką jej dzieci. Jedynym źródłem dochodu była moja skromna emerytura. Dostaję 480 złotych - mówi kobieta, tłumiąc łzy. - Czynsz kosztował 150 złotych, do tego tyle samo opłat za gaz, wodę. A trzeba było coś jeść.

  Przez kilka lat zadłużenie urosło do kilkunastu tysięcy. Skończyło się na tym, że sąd wydał nakaz eksmisyjny...

  Więcej jutro w "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo