Region > Wygasły mandaty 23 radnych

  Region > Wygasły mandaty 23 radnych

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  11 przewodniczących rad, 10 radnych podkarpackich gmin, 1 radny powiatu i 1 radny wojewódzki mogą stracić stanowiska za to, że nie złożyli w terminie oświadczenia majątkowego, a w jednym przypadku za brak oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej przez małżonka. Po analizie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim stwierdzono, że wygasły im mandaty. Gminy, gdzie przewodniczący rad nie złożyli oświadczeń majątkowych to: Brzyska, Bukowsko, Chorkówka, Czarna (powiat dębicki), Iwonicz Zdrój, Kołaczące, Lesko, Orły, gmina Przemyśl, miasto Sanok, Tuszów Narodowy w powiecie mieleckim. Oświadczeń majątkowych i oświadczeń o prowadzeniu działalności gospodarczej nie złożyło 10 radnych z: Domaradza, Jawornika Polskiego, gminy Przeworsk, Sieniawy, Zaklikowa (oświadczenie o prowadzeniu dzielności gospodarczej przez małżonka).
  Patowa sytuacja jest m.in. w Zaklikowie w powiecie stalowowolskim. Jeden z radnych gminy wyjechał za granicę, nie złożył ślubowania ani wymaganych dwóch oświadczeń. Komisarz wyborczy w Tarnobrzegu twierdzi, że rada gminy powinna zdecydować o wygaśnięciu jego mandatu. Radni czekają na opinię wojewody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo