Tarnobrzeg > Radni prawicy nie chcieli rozmawiać

  Tarnobrzeg > Radni prawicy nie chcieli rozmawiać

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radni Tarnobrzeskiego Porozumienia Prawicy i PiS nie chcieli dyskutować o nowych stawkach opłat za wodę i ścieki. Projekt w tej sprawie, który przedłożył Radzie Miasta prezydent nie pojawił się w porządku obrad decyzją konwentu radnych.
  Wniosek formalny, jaki złożył Stanisław Banaszak, szef lewicowego klubu Ratujmy Tarnobrzeg dotyczył tego, by rada miasta ustosunkowała się do nowych opłat, jakie zaproponowało PGK. Radni liczyli, że konsekwencją dyskusji będzie zarezerwowanie w budżecie miasta pół miliona złotych dotacji, przez co odbiorcy zapłaciliby mniej.

  W głosowaniu 9 radnych prawicy było przeciwnych poruszaniu tematu taryf ściekowych. Za głosowało 6 radnych z Ratujmy Tarnobrzeg i Platformy Obywatelskiej.

  - W budżecie nie przewiduje się dopłat - odpowiadał wiceprezydent Andrzej Wójtowicz. Twierdzi, że miasto ponosi już wysokie obciążenia z tytułu dofinansowania inwestycji z Funduszu Spójności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo