Stalowa Wola > Duży zysk, ale trzystu ludzi do zwolnienia

  Stalowa Wola > Duży zysk, ale trzystu ludzi do zwolnienia

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Huta Stalowa Wola wypracowała w ubiegłym roku imponujący zysk w wysokości 80 mln zł. Jednak spośród dwa i pół tysiąca ludzi zatrudnionych tutaj zwolnionych zostanie w tym roku około trzysta osób.
  - Jesteśmy przeciwni zwolnieniom - mówi stanowczo Henryk Szostak, szef międzyzakładowej "Solidarności". I jak zapewnia od pół roku czeka na informacje jak zarząd chce osłonić tych, którzy mieliby stracić pracę. - Na razie się nie doczekałem - twierdzi.

  Ten rok będzie dla huty rokiem niezwykłym. Po pozbyciu się w minionych latach większości spółek, dojdzie do połączenia montowni ładowarek i spychaczy (zakład o symbolu M-16), malarni ( zakład M-17) i Centrum Produkcji Wojskowej.
  Po połączeniu montowni, malarni i produkcji wojskowej zwolnienia dotyczyć będą stanowisk, które się dublują w tych trzech zakładach - zapewnia prezes. Chodzi przede wszystkim o stanowiska biurowe czyli urzędników.

  Więcej na ten temat w sobotnim wydaniu "Echa Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo