Stalowa Wola > Będzie "mundurkowe" referendum

  Stalowa Wola > Będzie "mundurkowe" referendum

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W szkołach podległych władzom miejskim Stalowej Woli czyli w szkołach podstawowych i gimnazjach, przeprowadzone będzie referendum w sprawie wprowadzenie jednolitych strojów uczniów.
  Takie referendum zapowiedział prezydent Andrzej Szlęzak. Jak dodał, na pytanie o jednolity strój odpowiadać będą tylko rodzice, a nie uczniowie. - Pod ty względem jestem tradycjonalistą. To rodzice odpowiadają za dzieci i oni mogą decydować w czym chodzą - powiedział.

  Referendum ma być okazją do wysondowania jakie nastroje panują w tej sprawie wśród rodziców. Nawet przegłosowanie na tak nie oznacza, że jednolite stroje zostaną wprowadzone, ponieważ wyjaśnić trzeba będzie jakie to mają być stroje i kto będzie płacił za ich uszycie. - Jeżeli jednak większość rodziców w referendum wypowie się przeciwko mundurkom, temat przestanie istnieć - stwierdził prezydent.

  W przyszłości prezydent planuje także referendum w sprawie wprowadzenia w mieście "godziny bezpieczeństwa", którą nazwał wprost "godziną policyjną". Po godzinie 22, czy po 23 do rana młodzież szkolna mogłaby przebywać na ulicy tylko pod opieką dorosłych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo