Stalowa Wola > Park z darmowym Internetem

  Stalowa Wola > Park z darmowym Internetem

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od dziś w parku przy Miejskim Domu Kultury można dziś korzystać z darmowego dostępu do bezprzewodowego internetu. Zainstalowany został drugi w mieście nadajnik. Pierwszy od kilku miesięcy działa na budynku Urzędu Miasta.
  Drugi hotspot pozwoli na dostęp do sieci wszystkim osobom znajdującym się na skwerze przy Miejskim Domu Kultury między ulicami Dmowskiego i 1 Sierpnia. - Dzięki tym urządzeniom zbieramy niezwykle cenne informacje. Chcemy całe miasto objąć Wimaxem - stwierdził rzecznik. - To wymaga sporo pracy i pieniędzy. Wraz z nową kanalizacją kładzione są światłowody, powstają projekty o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Kiedy zostaną ogłoszone nabory projektów, nasz będzie dopięty na ostatni guzik.

  Z hotspota na MDK może jednocześnie korzystać do 30 użytkowników. Docelowo bezprzewodowe łącze pozwoli na transmisję danych o szybkości 1 Mb/s. Rzecznik zachęca do przesyłania do Urzędu Miasta propozycji lokalizacji kolejnych hotspotów. Należy jednak pamiętać, że dostęp do internetu utrudniają drzewa i budynki. Ponadto właścicielem budynku, na którym zastanie zainstalowany hotspot, musi być miasto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo