Tarnobrzeg > Namierzyli go po latach

  Tarnobrzeg > Namierzyli go po latach

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po kilkunastu latach wreszcie udało się ustalić miejsce pobytu 33-letniego mieszkańca Sandomierza, który zgwałcił w Tarnobrzegu kobietę. Zamiast zgłosić się do więzienia, skazany czmychnął za granicę.
  Tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa skierowała do tutejszego sądu wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania Wiesława O. vel M. Sandomierzanin bowiem po ucieczce za granicę, wziął ślub i przybrał nazwisko żony. To wszystko miało zmylić organa ścigania, dla których przez wiele lat był nieuchwytny.

  Zdarzenia, za które 33-latkowi przyjdzie odsiedzieć trzyletni wyrok, rozegrały się 12 września 1992 roku w Wielowsi, dzielnicy Tarnobrzega.
  Wtedy to Wiesław O. wspólnie z dwoma nieustalonymi do tej pory mężczyznami, brutalnie zgwałcili Ukrainkę. Pół roku później ówczesny Sąd Wojewódzki w Tarnobrzegu z siedzibą w Sandomierzu, wydał wyrok - rok i trzy miesiące więzienia. Orzeczenie to Sąd Apelacyjny w Rzeszowie "poprawił" na trzy lata izolacji w zakładzie karnym. Do odsiedzenia skazany miał pół roku mniej, bo tyle czasu spędził już w tymczasowym areszcie.

  Zamiast do zakładu karnego, wtedy 18-letni gwałciciel, wyjechał za granicę. Zmieniał kilkakrotnie miejsce pobytu wiedząc, że poszukiwany jest listem gończym. Jak niedawno ustalono, od 1999 roku na stałe przebywa w Rzymie. Prokuratura ma nadzieję, że uda się go stamtąd ściągnąć na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). O tym, czy taka decyzja zostanie wydana, zadecyduje tarnobrzeski Sąd Okręgowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo