Mielec > Stażysta poszukiwany

  Mielec > Stażysta poszukiwany

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Coraz mniej absolwentów chce odbywać staże finansowane przez urząd pracy. Powód? Nie chcą pracować za 470 złotych miesięcznie.
  Staże absolwenckie skierowane są do młodych ludzi, którzy właśnie skończyli szkoły średnie lub studia. Pracodawca tworzy dla nich miejsce pracy, ale nie ponosi kosztów związanych z wynagrodzeniem. Pieniądze za staż wypłaca urząd pracy.

  Do tej pory w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu chętnych na staże było więcej niż miejsc. W tym roku dyrektor pośredniaka Stanisław Stachowicz ma problem ze znalezieniem młodych ludzi dla wszystkich pracodawców, chętnych przyjąć stażystów.
  - Młodzi ludzie odmawiają. Mówią, że nie będą pracować za tak niską kwotę - mówi Stanisław Stachowicz.
  Najwięcej odmów dotyczy staży w administracji publicznej, biurach prywatnych firm oraz branży handlowej. Młodzi ludzie zwykle tłumaczą, że mają propozycje innej pracy lub że właśnie zamierzają wyjechać za granicę.

  Dyrektor wyjaśnia, że propozycja stażu zawsze kierowana jest do ludzi zarejestrowanych w pośredniaku - jeśli więc odmawiający nie przedstawi dokumentu świadczącego o tym, że nie może podjąć stażu (na przykład zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do wykonywania danego rodzaju pracy), traci status bezrobotnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo