Stalowa Wola > Sąd skazał urzędniczkę za nielegalną eksmisję

  Stalowa Wola > Sąd skazał urzędniczkę za nielegalną eksmisję

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Naczelnik Wydziału Lokalowego stalowowolskiego Urzędu Miejskiego została przez sąd uznana za winną podrabianie podpisów i doprowadzenie do nielegalnej eksmisji jeden z mieszkanek. Sąd skazał ją na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.
  Niższe wyroki, także w zawieszeniu otrzymało dwoje innych urzędników, którzy zdaniem sądu uczestniczyli w tym procederze. Ponadto oskarżeni otrzymali kary grzywny i zakaz zajmowania stanowisk w administracji państwowej na okres kilku lat.

  Wyrok nie jest prawomocny i skazani zapowiadają apelację. Poszkodowaną w tej sprawie jest mieszkanką Stalowej Woli Helena Adamska. Pięć lat temu w brutalny sposób została pozbawiona zajmowanego lokum. Do dziś eksmisję wspomina jak koszmar. Zapowiada, że będzie się domagała zadośćuczynienia i zwrotu mieszkania, z którego została przeniesiona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo