Podbili światowe rynki

  Jarosław Panek panek@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niedawno zakończone we Frankfurcie nad Menem targi wnętrz Ambiente były bardzo udane dla podkarpackich firm.
  Stoisko podkarpackiego króla szkła, Tadeusza Wrześniaka, było najbardziej reprezentacyjne wśród wszystkich pochodzących z naszego regionu.

  Stoisko podkarpackiego króla szkła, Tadeusza Wrześniaka, było najbardziej reprezentacyjne wśród wszystkich pochodzących z naszego regionu. ©D. Łukasik

  Większe zainteresowanie ofertą, nowe kontrakty i kon-takty, rynki zbytu - tak w skrócie można opisać sukcesy świętokrzyskich firm na zakończonych kilka dni temu targach wnętrz we Frankfurcie nad Menem.

  Lutowe targi wnętrz Ambiente we Frankfurcie nad Menem to jedna z większych wystaw tej branży na świecie. Co roku bie-rze w niej udział kilkanaście firm z naszego regionu, które płacą za każdy metr kwadratowy powierzchni ogromne pieniądze, czekają latami w kolejce, aby w ogóle dostać się na te imprezę, a mimo to przyjeżdżają tutaj, gdy tylko można. Bo targi we Frankfurcie to dla świętokrzyskich eksporterów prawdziwe okno na świat. Wystawienie swojej oferty w stolicy Hesji niemal zawsze gwarantuje sukces i zwiększenie sprzedaży.

  Najlepiej wie o tym właściciel ćmielowskiej Fabryki Porcelany AS, Adam Spała, który po kilku latach oczekiwań, otrzymał wreszcie możliwość zakupu kilku metrów kwadratowych powierzchni pod swoje stoisko. Choć było bardzo mało, tylko w ciągu dwóch pierwszych targowych dni podpisał umowy na generalne przed-stawicielstwo jego firmy między innymi w Rosji, Hiszpanii i Por-tugalii. Dla jego zakładu, zatrudniającego obecnie około 50 osób, oznacza to w tym roku kontrakty na kwotę co najmniej 100 tysięcy euro.

  Największe i najbardziej efektowne stoisko pokazał właściciel hut szkła między innymi w Ładnej koło Tarnowa, w Staszowie i Grzybowie, Tadeusz Wrześniak, który w obu tych zakładach zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników.

  - Ceny dolara i euro spadają, a koszty produkcji rosną. Mimo to potrafimy sprostać konkurencji, pokazaliśmy w tym ro-ku wiele nowości i mam nadzieję, że podpiszemy więcej kontraktów niż rok wcześniej - komentował na gorąco tegoroczne targi Ambiente, Tadeusz Wrześniak.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo