Mielec > Warsztaty lalkarskie wielkim hitem ferii

  Mielec > Warsztaty lalkarskie wielkim hitem ferii

  /ada/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W wakacje Grupa Kwadrat złożona z ludzi młodych i aktywnych dzięki unijnym pieniądzom przygotowała program "Kurtyna Marzeń". Kontynuacją są bardzo atrakcyjne warsztaty lalkarskie, na które w ferie w środy i piątki przychodziły wręcz tłumy.
  W piątek ostatnia odsłona warsztatów. Czego mogą się nauczyć dzieci? Robić pacynki, kukiełki, szyć im stroje. Jest scena "dla lalek", na której mali aktorzy mogą ćwiczyć.

  - Zainteresowanie jest ogromne. Podczas któregoś spotkania mieliśmy tu ponad 100 małych fanów lalkarstwa i teatru - mówi Dominika Kruk, która przygotowała warsztaty wraz z Szymonem Burkiem i Justyną Pomykałą. Grupa Kwadrat zapewnia, że tego typu zajęcia kształcą wyobraźnię dzieci, rozweselają je, ośmielają, pokazują jak przyjemna jest sama twórczość i odczucie satysfakcji.

  A co na to dzieci? - Bardzo bym chciała, żeby takie warsztaty były u nas w szkole na plastyce. To jest super zabawa. Nawet nie myślałam, że potrafiłabym zrobić lalkę - dziwiła się Natalia, wychowanka Świetlicy Profilaktyczno-Wychowaczej. Jej koleżanka Andżelika podkreślała, że chętnie brałaby udział w warsztatach, gdyby odbywały się na świetlicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo